Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

VČJKR
08.08.2017 3 z 5

Film jsem viděla jako první a hodnotím ho jako lepší. Neseděl mi styl spisovatelky, už od ní asi nic dalšího číst ani nebudu

tereza94
08.08.2017 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení. Překvapilo mě rozuzlení příběhu a psychologie postav, která se s každou stránkou mění.

tami1
07.08.2017 odpad!

Kniha se vleče a vleče...
V půlce jsem to vzdala a šla se raději projít, než zabíjet čas touhle hovadinou.

Gabba99
07.08.2017 3 z 5

Od knihy jsem očekávala více, děj se opakoval, táhl, jde spíše o lehčí knihu na dovolenou.

MichaelaZlebkov
07.08.2017 4 z 5

Lepší průměr. Kniha se čte dobře, ale rozuzlení zápletky mě zklamalo.

pravnik
07.08.2017 2 z 5

Za začátku zaujme zajímavý styl psaní. Posléze to začíná obtěžovat. První polovina dobrá a pak už to jde z kopce. Zápletka nijak zajímavá. Zakončení průměrné.

traxina
06.08.2017

Mně se to líbilo hodně. Netradiční vyobrazení hlavní hrdinky a často se měnící možný pachatel... Jsem velmi spokojená!

ivusse
06.08.2017 4 z 5

Fajn knížka... jen jsem moc rychle uhádla, kdo je pachatelem :-)

SuperSojka
04.08.2017 4 z 5

Velmi zajímavě zvolená vypravěčka, která jako alkoholička má problémy si vzpomenout, co vlastně dělala a viděla. Nemožnost spolehnout se na vypravěče se mi líbila, knihu to pozvedá o jeden stupeň z průměru. Zklamala mě akorát závěrečná pointa, která se mi nezdá nijak originální. Slušné čtění na léto.

BarboraZ
04.08.2017 2 z 5

Na knizku jsem se tesila a zklamala me. Prvni pulka je popisem zoufaleho zivota jedne opustene alkoholicky, v druhe pulce se uz konecne deje neco zajimavejsiho. Konec me rozesmal svou trapnosti. Rozhodne bych ji nepovažovala za knihu roku.

iveta.vaisova
03.08.2017 5 z 5

Příběh je vlastně tuctový. Ale je opravdu dobře napsaný. A vy jste vlastně skoro jeho součástí.

MadyDollar
02.08.2017

Jako tohle povážováno za další "Zmizelou"? Zmizelá je podle mě thrillerové veledílo, kterému tohle nesahá ani po kotníky.

šmudlík
02.08.2017 4 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že to bude blbost a že je to další kniha, která je hrozně zmedializovaná. Až po čvrtce mě chytla a pak jsem se nemohla odtrhnout.

maacaa
02.08.2017 4 z 5

Nemusíte být zrovna alkoholičky a přesto Vám kniha neuvěřitelným způsobem nastaví zrcadlo...Je to ten typ knihy, o kterých se Vám zdá....

Petucelli
02.08.2017 3 z 5

Já nevím...rozhodně to pro mě není bestseller. Není to kniha, do které jsem se začetla od první stránky, zpočátku jsem měla i velký problém s hlavní hrdinkou.
Což však hodnotím kladně,že jsem během čtení měnila údajného vraha stále dokola.
Ale jinak průměrná detektivka pardon...

cérka
02.08.2017 4 z 5

Tak už i já, po několika letech a stovkách rezervací u nás v knihovně, mám přečteno :-). Četlo se mi moc dobře a opravdu mi kniha připomněla Zmizelou, jako už mnoha lidem přede mnou.
Nápad i zápletka skvělá, jen konec mi přišel příliš uspěchaný a odbytý, proto o jednu hvězdičku míň.
Od přečtení se určitě nenechte odradit špatným hodnocením a nízkými procenty, na každou knihu si musíte udělat vlastní názor a ten můj je, že bych Vám ji určitě doporučila na dovolenou :-)

"Nevím. Nevím, kam se poděla má síla, nevzpomínám si, kdy jsem ji ztratila. Myslím, že jsem o ni přicházela postupně, kousek po kousku mě o ni obíral život, to, jak jsem z ní neustále brala."

stepanka000
02.08.2017 2 z 5

Od úspěchu Stiega Larssona a jeho Dívky je zajímavé sledovat, jak vyrazilo jako houby po dešti plno dalších knih s dívkami, které......
Tahle konkrétní je podle mě dokonalou ukázkou super marketingu. Knížka, která až tak neurazí, ale rozhodně není úžasná. Ale všichni ji dostanou pod stromeček, všichni o ní mluví a proto ji také všichni čtou.
Co se obsahu týče, zápletka byla napínavá, ale hrdinka byla doslova na pěst :)

Regger
01.08.2017 3 z 5

Rozhodně jsem očekávala víc. Nadšena nejsem, ale špatná detektivka to není. Průměr.

Lkova
31.07.2017 4 z 5

Knize jsem se dlouhou dobu vyhýbala ("Ta hrdinka je prej alkoholička, co když se v ní poznám?"), ale nakonec jsem se do ní odpoledne neochotně pustila, protože mi byla doporučena.
A netrvalo dlouho, než jsem knize přišla na chuť, možná deset stránek a já byla, jak se říká "závislá" (to jsem si nemohla odpustit). Neměla jsem problém si Rachel oblíbit, v podstatě jsem jí i chápala, jenže pak přišlo celé to jsem-bez-chlastu-tři-dny-tak-si-dám-a-všem-napíšu-blbé-maily, což mě teda neuvěřitelně štvalo a nejednou jsem knihu odložila se slovy "Bože, Rachel, ty seš fakt kráva." Jenže pak jsem se ke knize hned zase vracela, protože jak tohle skončí?!
Neumím ty thrillery a detektivky číst, protože jsem hrozně zvědavá a několik stránek jsem tak přeskočila, ale konec je parádní a překvapivý. Když mi to došlo, zalapala jsem nahlas po dechu a musela to chvilku rozdýchávat, než jsem pokračovala.
Střed knihy mě nebavil, začátek a konec jsou ale na jedničku, takže jsem spokojená. Mimochodem, jak jsem na začátku zmínila, že jsem začala číst odpoledne, tak tím chci říct, že jsem to zase přečetla za den, protože i když knihu frustrovaně odložit můžete, je pravděpodobné, že vám to nedá a hned se do ní zase pustíte :)

KnihomolkaMari
30.07.2017 5 z 5

Jak tak pročítám komentáře, mám zvláštní pocit. Ve vzduchu se vznášejí různé myšlenky. Jsou tu lidé jako já, ano jako já. Ti nadšenci, kteří tuhle knihu milují/libí se jim/vyhovuje jim. Pak jsou tu lidé kteří ji nemají rádi/nezaujala je, nechápou vlnu pozdvižení vůči této knize. A můj názor? Jak jste poznali, patřím k té první "vlně" lidí. Kniha mi nepřipadala jako thriller, byla spíše oddechová. Sama se četla a konec mě hodně překvapil. Podle mne je skvělá!