Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Anna 13
30.07.2017 5 z 5

Tolik nadšení... Kniha polepená nálepkou Světový bestseller, kniha roku 2015. Přirovnávaná ke Zmizelé, hodnocená Stephenem Kingem a Reese Whiterspoon.

Trochu jsem se bála, když jsem mrkla na zdejší hodnocení, že zklame.

Neuměla jsem si po brilantní vygradované Zmizelé představit nic lepšího.

Kniha se pro mne stala klenotem. Zamilovala jsem si atmosféru celého příběhu, hlavně jeho prostředí: ty dva domy a vlaky projíždějící kolem nich.
Kniha je brilantní psychologickou sondou, která nemá obdoby. Mrazí vás jako v thrilleru, hledáte vraha jakov detektivce a bojíte se, protože je to napsané tak autenticky, že nevíte jestli se to neděje pár baráků od vás.
Vydržela mi na den. Četla jsem ji skoro do rána. Nešlo se odtrhnout.
Líbila se mi pomalá gradace, která vyústí v něco úplně šíleného.

Tím, čím je kniha oblepená, všemi těmi označeními, přirovnáváními, velkými jmény, tím kniha opravdu je.

Nechte se unést.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku je takový potenciál. Ten příběh, ta zápletka je ohromná. Ale to podání je slabší. To jsem musela překonat. Moc se mi líbil vývoj naší hlavní protagonistky. Ala necítila jsem u toho takové to nutkání číst stále další a další stránku. Neumím popsat, čím přesně to bylo.

mourek123
29.07.2017 5 z 5

Super kniha, pěkně vypracované zápletky, četla jsem ji jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

tluchol
27.07.2017 2 z 5

Asi jsem zvyklá na jiné detektivky. Tohle mi ani jako detektivka nepřišlo, spíš takový společenský román s kriminální zápletkou. Asi se vrátím k Christie a Larssonovi a podobným, mě bližším autorům.

LENNNA3
27.07.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, velmi dobře vymyšlený příběh. Kniha se mi četla moc dobře, jak jsem se začetla, tak mě to chytlo a už nepustilo, moc napínavý příběh. Takto rychle jsem už žádnou knihu dlouho nepřečetla. Moc se mi líbila.

Charley
26.07.2017 4 z 5

Když jsem začala knihu číst, říkala jsem si, že to není můj šálek kávy, říkala jsem si, že budu mít problém to dočíst. Jenže jen co jsem došla do půlky knihy, příběh mě chytnul a já byla zvědavá, jak to nakonec dopadne, takže jsem druhou půlku přečetla za 2 dny :)

kh123
25.07.2017 3 z 5

Při střídání vypravěčů bych čekala nějaký obsahový a stylový rozdíl v jednotlivých kapitolách, ale celá kniha jede monotónně v jednom tahu, což je trochu zklamání...

gnocchi
25.07.2017 2 z 5

Moc zdlouhavý děj

Jonna
25.07.2017 3 z 5

Pro mne výlet do jinak nepříliš čteného žánru. A výlet to byl zajímavý, zpočátku už jsem se taky chtěla dát na pití, ale naštěstí příběh včas začal gradovat, tak na to pití nedošlo. Knihu jsem přečetla za pár dní, protože jak mne to chytlo, už jsem chtěla vědět, jestli hádám správně, co se stalo. No, konec mohl být trošku kratší a propracovanější, ale je to detektivka, letní čtení, takže to přehlédnu.

Sheldon
25.07.2017 5 z 5

Ze začátku jsem úplně nevěděl, ale asi po padesáté stránce jsem byl ztracen a dokud jsem to nedočetl, tak jsem knihu neodložil. Skutečně výborně vymyšlený příběh.

mysteriouslukas
24.07.2017 3 z 5

Kniha je pěkně napsaná. Ze začátku se mi kapitoly zdály zdlouhavé, ale mělo to svůj význam. Kniha je chytlavá a udrží čtenáře napnutého až do konce.
Po přečtení knihy jsem viděl i film, ale z filmu si toho divák neodnese tolik co z knihy, spousta věcí je tam jinak, děj se odehrává jinde a pasáže jsou zkrácené - tak už to bývá..
Ale kniha rozhodně za přečtení stojí.

MV111
23.07.2017 3 z 5

Stieg Larsson to tedy bohužel není...

Jane100
22.07.2017 5 z 5

Jedním slovem psycho. Kniha se mi moc libila. Těším se na další počiny této autorky.

silvinka12
21.07.2017 5 z 5

Chytlo mě to až ke konci a prostě jsem musela tu knihu dočíst do konce. Ze začátku mi to přišlo jenom o tom jak Rachel jezdí vlakem sem a tam a přitom pije flašky vína, piva atd. Anna mi nejdřív přišla šílená a nesympatická, ale postupně mě přesvědčovala, že až tak hrozná zase není. Vážně skvělá knížka, kterou stojí zato si přečíst.

Tozbee
20.07.2017 1 z 5

Docela mě fascinuje, že je možné dopředu vytipovat bestseller a pak ho masivním marketingem z ne právě zdařilého díla opravdu udělat. Hlavní hrdinka není jenom odpudivá (na takovém modelu se dá klidně úspěšně stavět), je taky zoufale otravná a charakterově a zejména stylem "psaní" (ačkoliv tady si nikdo deník nepíše) splývá s oběma dalšími hlavními postavami. Samotná zápletka se natahuje jak nudle u nosu k okamžiku, kdy si hlavní hrdinka konečně vzpomene. Čekání na tento okamžik bylo únavné a satisfakce se navíc nedostavila.

Mojepočteníčko
19.07.2017

Už dlouho jsem se nepodívala na žádný film. Náhodou jsem si vzpomněla na Dívku ve vlaku, ale protože jsem staromódní, dostala knížka jednoznačně přednost. A obstarání filmu jsem přenechala svojí drahé polovičce ;-)...

Vzpomínáte si na Účastníky zájezdu? Kdy Bob Klepl pravidelně každý den předstíral cestu do práce, přestože dostal výpověď? To samé dělá i hlavní hrdinka knihy, Rachel. A navíc pije. V alkoholu se prakticky rozhodla utopit veškeré trápení. I když už jsou to bezmála dva roky, nedaří se jí smířit s faktem, že je rozvedená. Navíc svého bývalého manžela stále miluje.
Každý den absolvuje stejnou cestu. Při jedné z pravidelných zastávek její pohled zabrousí k oknům domu, ve kterém vídá napohled šťastný pár. Jason a Jess - tak je totiž Rachel sama pro sebe pojmenuje. Jenže jednoho dne Jess na svém místě není. A stejně tak je tomu v následujících dnech.
Rachel cítí znepokojení. Má k němu rozhodně důvod - Megan, tak se totiž její Jess skutečně jmenuje, se pohřešuje. A co víc, Ráchel se v době jejího zmizení toulala opilá v místech, kde byla spatřena naposled.
Hlavní hrdinka se ocitá ve středu náročného vyšetřování a díky svému alkoholismu i v nepříliš příznivém postavení...
Musím se přiznat. Přečetla jsem prvních deset stránek a absolutně jsem nechápala, jak je možné, že tato kniha tolikrát obkroužila knižní blogosféru. Hlavní hrdinka mi svým každodenním nasáváním byla nesympatická, děj se vlekl, pořád jen cesta tam a cesta zpátky. Nelíbil se mi ani způsob, jakým bylo v knížce čtenáři dávkováno napětí.
ALE...když jsem došla na konec a zjistila, že je to autorčina prvotina, musela jsem přiznat, že to vůbec tak špatný nebylo. Navíc mě doběhla. Absolutně odvedla mojí pozornost. Přestala jsem hledat pachatele a spíš při čtení vnímala napětí, které panovalo mezi jednotlivými postavami.

Asi neumím říct, jestli se mi líbila, nelíbila, doporučuji nebo nedoporučuji. Jedno vím ale jistě. Autorčina nová kniha s názvem Do vody, která nedávno vyšla a díky mojí mamce si trůní v její knihovně, se nejspíš na chvíli přestěhuje i do té mojí :-)

IvaKo
18.07.2017 4 z 5

K této knize jsem se dostala čistě náhodou, detektivky čtu zřídkakdy. Možná právě proto, že tímto žánrem nejsem přesycená, mi tento psychologický thriller připadal poutavý. Vyprávění z různých úhlů pohledu hlavních ženských postav je rozhodně zajímavé, líčení každodenních trampot nešťastné alkoholičky působí velice věrohodně.Postupné rozkrývání detailů umožňuje čtenáři nejpozději v druhé polovině knihy určit vraha.

Andrea7
18.07.2017 odpad!

Celý námet knihy sa mi nepáči. Postaviť knihu na tom, že alkoholička si nevie spomenúť, čo sa stalo keď bola na mol?

aralka
18.07.2017 2 z 5

Celá ta kniha mi připadala spíš jako psychologická sonda do života nezaměstnané naivní alkoholičky ve středním věku .. nechápu, jak tato kniha může mít celosvětový úspěch, celý ten příběh je hrozně šroubovaný, neuvěřitelný, chvílemi až k smíchu, speciálně u těch milostných výlevů hlavní hrdinky... uf, celkově dvě hvězdičky, víc ani náhodou :-)

Tessia
18.07.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku je autorčina prvotina, která prorazila světem a pouhý rok od jejího vydání se dočkala i filmového zpracování. Myslím si, že je v tomto žánru vydáno spousty lepších a nedoceňovaných knih, které by si zasloužily větší pozornost a placku bestselleru mnohem více, než právě titul Dívka ve vlaku. Kniha sama o sobě není špatná, určitě bych ji neměla problém doporučit lidem, kteří hledají nějakou napínavou, ne příliš náročnou, četbu a nemají zrovna náladu na krvelačnou severskou krimi. Ale že bych ji označila knižním fenoménem? Knihou roku 2015? Tak to určitě ne.