Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

mandari
15.07.2017 4 z 5

Moje očekávání bohužel tato kniha nesplnila. Nepřišla jsem na to, proč je považována za takovou bombu.
Kniha se mi ale přesto líbila, myšlenka sledování okolí z vlaku je pro mne dost reálná (také jsem se dost najezdila vlakem a pak v dané trase znala pomalu každý lístek na každém stromě). Takže mé konečné hodnocení je lepší průměr.

elenk
14.07.2017 3 z 5

Při koupě knihy, mne vždy zajímá názor a ten byl, že je kniha nezajímavá...tehdy jsem začala číst knihy po delší odmlce a proto mě osobně přišla kniha napínavá. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne tudíž čtivá byla velmi. Zkrátka líbí se mi originalita....denně skutečně jezdíme stejné trasy, potkáváme stejné tváře a tohle byl zajímavý námět, jak se některý den může stereotyp narušit....Najednou něco co Vám nesedí a Vám to minimálně leží v hlavě. Takže proč ne.

vea2416
14.07.2017 3 z 5

Knížka se mi líbila, určitě nelituji přečtení... ale četla jsem už lepší :) Takový oddychový průměr. Trošku mi přišel kostrbatý konec ohledně vraha, ale budiž.

Barbarela.
13.07.2017 2 z 5

Naprosto průměrná kniha, kolem které toho bylo příliš mnoho namluveno úplně zbytečně.

Léňa98
12.07.2017 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, když jsem se však začetla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Strašně mě bavilo vidět stejný příběh z více úhlů. V jedné kapitole se dozvědět co se stalo, ale ne kdo to udělal. Na to se přišlo až postupem dalších kapitol. Knihu jsem právě teď dočetla a konec mě totálně rozhodil. Posledních 50 stránek jsem přečetla jedním dechem. A po docteni knihy stále přemýšlím o tom co jsem právě přečetla. Jednoduše skvělá kniha. Těším se až si přečtu další knihy od této autorky.

Haňula_
12.07.2017 4 z 5

Popis života alkoholičky byl neuvěřitelně přesvědčivý. Pokud máte v okolí někoho, kdo trpí touto závislostí, doporučuji zvážit, zda se do knihy pustit.
Čtivé a i když je to kniha, ke které se už nejspíš nevrátím, doporučuji.

hroubek
12.07.2017 3 z 5

Pro mě asi nejdůležitější bylo to, že jsem viděl jako první film, který mě bavil a líbil se mi. Díky tomu jsem se ochudil o pointu, přesto mě čtení bavilo, jelikož v knize jsou postavy mnohem lépe vykreslené a spousta věcí ve filmu nebyla, nebo byla zkrácená nebo upravená. Zaujalo mě jakým způsobem autorka pracuje s vypravěčkami a hlavně s postavou Rachel, jenž splňuje definici nespolehlivého vypravěče. Ocenil jsem budování napětí, které krásně vygraduje na konci knihy. Z postav mě nesedli Megan, Scott, Anna a Tom(je dobře napsaný, jen mě mrzelo, že nemá lepší vygradování). Naopak jsem soucítil s Rachel a zaujal mě Kamal. Kniha je trochu pomalejší, ale to mi nijak extra nevadilo, spíše mě vadilo chování postav, které bylo místy až zarážející. Je to dobrý a napínavý thriller, ale podruhé to číst nebudu.

ZuzaZam
12.07.2017 3 z 5

Jako oddechovka fajn, upřímně jsem nepochopila, proč je kolem této knihy tolik povyku.

nakedangel
11.07.2017 3 z 5

Vcelku nudné počtení, zajímavých je asi posledních 70 stran a už tam víte, kdo je vrah.

Sandrina.p
10.07.2017 3 z 5

Jak již bylo řečeno, děj se vleče bez nijak velký akce a zápletky. V posledních 30ti stránkách se vše odehraje, naneštěstí je kniha aspoň čtivá.

Carol96
10.07.2017 4 z 5

Knihu jsem si koupila z toho důvodu, že mě zaujala obálka i anotace.

Poté, co jsem se do knihy začetla, jsem moc nadšená nebyla. Začátek byl strašně vleklý a zdlouhavý. Také mi moc nevyhovovalo, jak se děj vyprávěl z pohledu více osob a stále se přeskakovala - občas jsem se do toho trošku zamotala. Ke konci mě kniha chytla - jen byla škoda, že ten konec měl strašně rychlý spád.

Sice jsem dala 4/5, ale myslím si, že kdybych si knihu přečetla ještě jednou, tak bych asi své hodnocení možná opravila a dal 3/5. Ale asi bych si jí už znovu nepřečetla, i když je v mé knihovně (proto jsem jí poslala dál) ...

Doporučuji, ale není to asi pro každého

StefFišerová
10.07.2017 4 z 5

Nevím, no...asi jsem čekala něco víc, obzvlášť začátek mi přišel poněkud roztahaný.

Drábuska
10.07.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, je velmi čtivá a napínavá. Vítám, že je psaná z pohledu tří osob a překvapilo mě, že hlavní postava není vynášená do nebes, jako to bývá, ale že je normální, ošklivá, tlustá alkoholička s životem na hraně...

Nikolas0311
10.07.2017 5 z 5

Nechápu, proč má kniha tak nízký hodnocení.

jeduna
08.07.2017 3 z 5

velmi dlouho se tam jen jezdi ve vlaku a chlasta, coz taky velmi rada delam, nastesti si pak vsechno pamatuju. kdyby to tady bylo taky tak, bylo by to vlastne o nicem. ale nema to bejt ze zivota, ma to bejt detektivka, takze dobre. a dobre znamena za tri.

Setapouch
08.07.2017 4 z 5

Dobře: možná jsem z žánru "detektivky, dobrodružné, thrillery" přečetla příliš a jsem tudíž zaujatá. A taky jsem se možná pořád nepoučila z toho, že knížka, kterou všichni vychvalují, ještě nemusí být dobrá, což je v podstatě to samý, jen obráceně. Možná.
Dávám čtyři a sice za to, že hlavní postava - myšleno Rachel - je celkem sympaticky nesnesitelná, oběť klasická a motiv předvídatelný, ale přesto docela pěkně zpracovaný a vrah - pozor, citlivějším povahám může tohle připadat jako !!!SPOILER!!! - sice uvěřitelný, ale mimořádně snadno odhalitelný (shoduji se se zde přítomným osazenstvem na 2/3, možná ještě dřív z důvodu toho, že prostě nikdo jiný do počtu jaksi nezbývá). Celkově je to pěkně napsané, nic světoborného, stará Agáta by asi nesouhlasně zamlaskala a seveřani by možná zívali nudou, ale co už, z formálního hlediska se to taky dalo. Takže tak.

zuzak07
07.07.2017 4 z 5

Je to čtivé, nepopírám, zhltla jsem to během dvou dnů, ale není to nic světoborného. Rozhodně mě zaujal způsob vyprávění, z pohledu tří různých osob, to bylo originální, ale žádná postava, ani ta hlavní Rachel, mi nebyla sympatická. Ale jako letní čtení dost dobré.

DiaTess
06.07.2017 3 z 5

Čekala jsem od to jo víc. Všude kolem chválí a šílenství kolem Dívky ve vlaku, mě přimělo koupit knihu už před rokem, ale k přečtení jsem se dostala až nyní. Začátek zdlouhavý, nudný a měla jsem co dělat, abych se vůbec překousala k nějakému ději. Po sto stranách už kniha začíná být o něčem, ale postrádala jsem jakoukoliv kladnou postavu a rozum. Alkoholička Rachel mi ještě tak nevadila, ale sebestředná Anna, moc žárlivý Scott a až moc nevěrná a nestála Megan, mě přiváděli k šílenství, jako závěr že jediná dobrá postava, kterou jsem měla ráda, je špatná...

Jessica007
06.07.2017 4 z 5

I na mě konečně dolehla mediální masáž a ocenění a kolik lidí ji už četlo atd., tak jsem byla zvědavá.. Ani to není zrovna nějak můj oblíbený žánr, no, není. Zvědavost tedy ukojena. Nelituji času, bylo to celkem čtivé - tedy hlavně ke konci. Ale proč je to takový bestseller?

IvikaS
05.07.2017 4 z 5

Mě se to moc líbilo, prima letní čtení. Hlavní hrdinka mi přišla jako alkoholička uvěřitelná.