Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Kiki22
04.07.2017 5 z 5

Thrillery obvykle vůbec nečtu, ale Dívkou ve vlaku jsem byla mile překvapena. Hned jsem se do ní začetla a musela jsem číst všude - ve vlaku, v tramvaji i v přestávce mezi prací. Za 3 dny přečtené a já byla velmi spokojená.

Polariss
03.07.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku pro mě byla dost zklamání. Nechal jsem se zlákat mediální masáží a dokonce i psal do mého oblíbeného eshopu, jestli bude e-book v prodeji i u nich. Když se ke mě kniha konečně dostala, zvládl jsem ji ve dvou dnech. Rychlost čtení však značné míry ovlivňovala touha mít to už konečně za sebou. Asi jako mnozí jsem čekal něco velkolepého. Místo toho jsem se často nudil a ani mě nic extra nepřekvapilo. Prostě průměr.

amanek
03.07.2017 4 z 5

Po tom, co jsem slyšela chválu a zase chválu, jsem asi čekala víc. První polovina mi přišla tak nějak o ničem, druhá už byla lepší. Ale jo, 4 hvězdičky, ale s odřenýma ušima.

Pajan28
02.07.2017 5 z 5

Začátek celkem nezajímavý a zdlouhavý, ale rozuzlení a konec? Fakt super. Od konce jsem se nemohla odtrhnout a musela jsem ho hned dočíst. Film už u mě tak úspěšný nebyl, spíš ztráta času.

Cuchulainn
29.06.2017 5 z 5

Dílo, které si určitě zaslouží místo mezi bestsellery. Je pravda, že jsem narazil na pár slabších stránek, ale jinak si nemohu stěžovat. Autorka má dar udržet čtenáře v pohotovosti a donutí, že knihu zkrátka neodložíte. Napětí ˙˙˙˙˙, Čtivost ˙˙˙˙˙, Děj ˙˙˙˙, Postavy ˙˙˙˙

cace
28.06.2017 3 z 5

Pouze napětí, přečteno rychle. Jinak mi nezůstalo nic. Vykreslený charakter hlavní hrdinky, ale ostatní postavy proměnlivé, nedůvěryhodné. Scény místy zbytečně obhroublé. Se Zmizelou bych nesrovnávala - to bylo promyšleností obdivuhodné.

helcab
28.06.2017 4 z 5

Krásně napsáno. Přečetla jsem ji za 2 dny. Všem doporučuji, nečekané rozuzlení

Centropenka
28.06.2017 5 z 5

Chvíli trvalo se začíst, ale konec byl strhující, hltala jsem stránky. Skvělé postavy, rolí mi nevadilo, na časové posloupnosti jsem si musela zvyknout. Přesto zaslouženě všech pět hvězdiček.

LittleNightOwl
28.06.2017 4 z 5

Se čtením této knihy jsem otálela. Nelíbila se mi ta popularita a velká pozornost, to jak ke čtení vybízela všechna média. Nakonec jsem ji přečetla za 3 dny. Je to první thriller, jaký jsem kdy četla. Líbilo se mi to. I když ustavičné mluvení, popisování a přemýšlení o alkoholu, mi přišlo chvílemi přehnané, ale chápu, že to hrálo velkou roli. Stále se rozkrývající propletení postav bylo opravdu propracované a některá spojení pro mě byla opravdu překvapením. Závěr stále vykazoval určitý pocit záhady, ale tak to asi má být, líbilo se mi to.

Shui-Xian
27.06.2017 3 z 5

Autorka nepochybně projevila talent pro vylíčení ubíjejících peripetií jedné alkoholičky, ale nepřijde mi, že by zazářila v něčem jiném.
Námět je sice pěkný (natolik, že jen anotace mě skoro zlákala ke koupi), zpracování nicméně pokulhává. Přesvědčivé mi přišlo jen Rachelino pití. Postavy jsou jako přes kopírák: všechny stagnující, nespokojené, labilní. Jejich problémům bylo věnováno snad až příliš mnoho prostoru - děj je otupován těmi rozvleklými výlevy rozháraných "hrdinek". Detektivní zápletka je nápaditá, ale ne natolik důmyslná, aby se čtenář nedovtípil.
Hodnotila bych Dívku ve vlaku shovívavěji, vzhledem k tomu, že je to prvotina, kdyby kolem ní nebyl takový humbuk. Je škoda, že v žebříčcích popularity nezaslouženě zabírá místo hodnotnějším, zajímavějším titulům.

Madam.art
26.06.2017 3 z 5

Vcelku ničím neobjevné, ale mimořádně chytlavé. Rozuzlení jsem vytušila, ale stejně jsem knížku musela během jedné noci dočíst.

Pobkar
26.06.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila je čtivá má děj.. hlavně se nedivejte na film ten se fakt nepovedl.

Jana_Hlus
25.06.2017 4 z 5

Mě kniha zaujala, četla se mi dokonce lépe i než slavné severské detektivky. Nenudila jsem se ani chvilku. Zajímavá psychologie postav, nevěra vyvolávající zklamání, zhroucení a smrt. Kniha mi přinesla nejen zajímavou zápletku, ale také podnět k zamyšlení. 4/5

Veronika33
23.06.2017 4 z 5

Kniha mala trošku pomalší rozjazd, ale nakoniec to bolo skvelé čítanie. Rachel ma trošku štvala a myslím, že by potrebovala trošku prepleskať. Koniec som sice tušila, ale nie všetky súvislosti. Film som tiež videla a musím povedať, že slabota.

Raszkulce
23.06.2017 3 z 5

Po přečtení knihy moc nechápu proč byla tak propagovaná a dostala i přívěstek Světový bestseller a kniha roku. Postavy mi přišly velmi nedořešené a fádní ( alkoholička co chce zpátky manžela ehm, Meghan, která neví co chce .. really?). Mám detektivky moc ráda ale tahle mi přišla hnedka od začátku jasná .. kdo jiný by to taky mohl být ? .. ani žádné jiné postavy nad kterými bychom mohli polemizovat autorka neuvedla. Bohužel jsem dost zklamaná a knihu bych spíše nedoporučovala .

PeťkaW.
22.06.2017 3 z 5

Když vidíte na obálce knihy nálepku "Světový bestseller a kniha roku 2015", tak nějak čekáte, že si z příběhu po pár stránkách sednete na zadek, nebudete moct přestat číst, bude se vám tajit dech a stránky budou ubíhat jedna za druhou... Jenže když po oněch pár stránkách zjistíte, že to takhle nebude, je to velké rozčarování a zklamání. Paradoxně se mi nejvíc líbil začátek, kdy Rachel popisuje svou jízdu vlakem - ten byl tak krásně melancholický a tajemný. Jenže pak čtete dál, zjistíte, že Rachel je jako postava naprosto nepoužitelná, nesympatická, těžko uvěřitelná a zbytek jejích sekundantek jakbysmet a celý počáteční dojem je v háji. Střídání rovin bylo fajn, ale ocenila bych nějakou změnu i ve stylu vyprávění. Všechno na jedno brdo, všechny ženy s vnitřními démony, kteří mi přišli neopodstatnění a jaksi kýčovití, šílený zmatek v datumech... no zkrátka - posledních 20 dobrých stránek příběhu opravdu celou knihu nespasí a já si ze čtení odnáším dost neuspokojivý pocit.

Romžiry
21.06.2017 odpad!

Kniha byla zklamáním :-( Moc jsem se na ní těšila a pořád čekala něco ..., proč je bestsellerem 2015. Sice se dobře četla, ale to je vše :-(

Ttammarra
19.06.2017 2 z 5

Moc jsem se těšila až si knížku přečtu a musím říct, že mě trochu zklamala :(. Čekala jsem mega zápletku a tato mi přišla taková nic moc. Tak jsem si myslela, že konec bude famózní a taky mě zklamal. Za mě nevím, proč je to Kniha roku 2015 a takový bestseller :(

Katheree
19.06.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, zaujala mě a bavila. Ovšem nutno říct, že nejsem "kriminální čtenář", proto možná pro zkušené nebude děj tak skvělý. Kniha se mi líbila, několik přátel mělo zmatek v postavách, což mě ovšem minulo a orientovala jsem se dobře. Ačkoli musím přiznat, že jsem měla případ vyřešen dříve, než příběh skončil. Za mě však dobrá knížka, co vás vtáhne do děje.

Jamilily
17.06.2017 5 z 5

Jako prvotina autorky to nebylo vůbec špatné. Sice ze začátku jsem měla problém dostat se do děje a moc mě to nebavilo, takových prvních 50 stran, navíc se mi moc nelíbil ten koncept postav střídajících se ve vyprávění. Pak jsem se ale začetla a dočetla na jeden nádech, detektivní příběh mi přišel skvělý a splnil přesně to, co jsem od knížky čekala.