Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

martinaandulka
06.06.2017 5 z 5

Mám ráda psychotrhilery a tahle kniha je ta pravá :-).Poutavá,plná napětí a zvratů.Vřele doporučuji :-).

parley3
05.06.2017 4 z 5

Nebudu knizku nijak hanit, zacatek byl sice slabsi, ale bylo to fajn odpocinkove cteni. Pro me rozhodne lepsi prumer.

whiolet
05.06.2017 3 z 5

Vážně byl kolem této knihy takový "humbuk"? A to jako proč?!
Za mě si kniha zaslouží 3+ a to hlavně díky neočekávanému pachateli a konci.
Jinak mě hlavní postavy nebavili.
Megan i Rachel byly fňukny a jejich myšlenkové pochody jsem chápala jen stěží.

KatkaB77
05.06.2017 4 z 5

Asi jsem také očekávala víc. První třetina knihy se vleče. Posledních sto stran je ale úžasně napsaných. Četla jsem až do pozdních nočních hodin. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla, ale vracet se k ní určitě nebudu.

Magnat
04.06.2017 3 z 5

Zas takový hit jak bych očekával od bestselleru mi to nepřišlo.

knihovnička007
04.06.2017 3 z 5

Můj první příběh na toto téma.
Dočetla jsem dnes ráno a nějak jsem si možná ještě neutřídila myšlenky na tuto knihu. Rachel mne zpočátku hodně iritovala svým chováním. Představila jsem si mladou ženu, jak se opilá válí někde na zemi... příčí se mi to. Na druhou stranu mi jí bylo líto. Nejen jí, ale také Megan. Hodně toho obě zažily a pak to bohužel dopadlo tak, jak to dopadlo :(
Konec mne hodně překvapil, vůbec jsem to nečekala. A je to opravdu tak-nikdy nikomu nevěř :( Hrozné, ale pravdivé... Na druhou stranu v knize tolik postav nebylo, takže tolik možností nebylo. Jen by mne zajímalo, kdo řekl ty informace o Megan-Kamal?
Časové střídání se mi moc nelíbilo...
Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, ale půjčila z knihovny a můžu ji s klidem vrátit.
Proč dostala nálepku? Na obálce knihy jsem si přečetla, že v USA jde o "nejočekávanější knihu roku 2015", v Anglii 20 týdnu na 1. místě bestselerů. No nevím...

Brambu
04.06.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, ještě nemám tolik zkušeností s takovými thrillery, ale rozhodně mě to zaujalo natolik, že je budu číst nadále =) V tomto případě jsem nepřestávala věřit hlavní hrdince, že svůj boj vyhraje a ovládne touhu po alkoholu, ale bohužel to nešlo tak hladce. Do toho výpadky paměti a touha být prospěšná ji dohnala do náruče násilníka. Příběh se velmi příjemně vybarvuje a téměř do konce netušíme, kdo je viníkem. A pak přišlo překvapivé rozuzlení, paráda. Bavilo mě to moc.

CAM
03.06.2017 2 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Ráda čtu detektivky, ale toto je příběh Ráchel, která má problémy s alkoholem. Žádný soucit ve mne hlavní hrdinka nevyvolala. Kniha se čte dobře, měla jsem ji rychle přečtenou, ale rozhodně bych se k ní nevrátila.

Danilla
02.06.2017 4 z 5

Od knihy jsem očekávala něco více. Jako bestseller si představuji knihu, která me pohltí od zacatku do konce a Dívka ve vlaku je spíš "čajíček" na odpoledne. Nečetla se úplně špatně ale bestsellerem bych ji rozhodně nenazvala.

Katys96
01.06.2017 odpad!

Z úst mi to přímo ukradl MarVo86.Nevím jestli to bylo mým vysokým očekáváním ale zklamalo mě to což mě mrzí.Asi vážně platí čím větší mediální humbuk tím horší kniha.
Zaujal mě jen konec ten byl v celku fajn.

MarVo86
31.05.2017 2 z 5

Bestseller? Jako vážně? A proč? Tohle milovníky detektivek rozhodně neuspokojí. Postavy nesympatické, nudné......Rachel dost hloupoučká. K tomu mi tady vadila forma střídání časových rovin....

vercuse
30.05.2017 4 z 5

Hlavní hrdinka tohoto dramatického příběhu, Rachel, mi silně připomínala Bridget Jones: podobný věk, nepříliš atraktivní, bez chlapa, bez velkých ambicí a nalézající útěchu v alkoholu. I Rachel je trochu naivní a jedná často impulzivně, s muži to neumí a nechá si od nich leccos líbit.
Z jazykového hlediska bylo pro mě osvěžující, přečíst si jednou knihu s trochu vulgární a syrovou mluvou, se spoustou zajímavých a aktuálních hlášek. :-)
Co se týče samotného děje, první dvě třetiny románu jsou velmi napínavé a překypují nečekanými zvraty. Také postavy jsou vylíčeny velmi plasticky a působí opravdově. Líčení děje formou deníkových zápisků tří ženských postav je originální a k dramatičnosti přispívá i fakt, že Meganin úhel pohledu je časově opožděný. V polovině knihy jsem si domyslela, že Meganiny vzpomínky, stále o několik měsíců pozadu za Annou a Rachel, pomůžou rozuzlení příběhu v momentě, kdy se dostaneme k jejímu poslednímu dni života. Ale nakonec se mnohé vyjasnilo vlastně ještě předtím. A nepochybuji, že přemýšlivý čtenář si stejně jako já už dlouho před koncem knihy domyslel, kdo je vrah a už „jen“ zbývalo, aby autorka ve zbylých stránkách poslední třetiny knihy originálně vysvětlila motiv vraždy a samozřejmě odměnila čtenáře zajímavým koncem. Tady už jsem ale měla trochu problém uvěřit, především okolnostem, jak se Megan k vrahovi (pro ty, co ještě nečetli, nebudu prozrazovat, kdo to byl) v den vraždy chovala a také jedna z posledních scén – u Toma a Anny doma – proběhla trochu fádně a já jsem tedy byla poněkud zklamaná.
Ale souhrnně byla kniha zajímavým zážitkem a už se těším, jak s předlohou naložili filmoví tvůrci.

mkarajda
29.05.2017 1 z 5

Knihu pro mne byla velkým zklamáním. Jako bestseller, na který jsem v knihovně čekala v pořadníku jsem čekala bombu. Na začátku jsem si říkala, že zatím nic moc, ale že se to asi rozjede. Na sté stránce jsem začínala pochybovat, ale doufala, že druhé dvě třetiny budou lepší, nebyly.
Vzhledem k omezenému množství postav nebylo moc možností, jak se vše mohlo odehrát a celkem snadno se vše dalo už předem uhodnout. Proto na konci nepřišlo ani žádné nečekané rozuzlení. Těžko se mi čtou knihy, kde se mi nedaří alespoň trochu vcítit do hlavního hrdiny a zde jsem neměla sebemenší šanci na Rachel najít pozitivního.

elcapitano
29.05.2017 4 z 5

Celkem souhlasím s většinou diskutujících, že jsem nejspíš očekával o malinko více. Nicméně velmi čtivé (i takovéto nimrání se v pocitech) a zhltnul jsem to asi za 3 dny.
Nejzajímavější je, jak kniha popisuje stejnou realitu z různých subjektivních pohledů, skutečnost bývá zamlžena a realita je hodně odlišná od prvního pohledu nebo dojmu.

ajasin
29.05.2017 5 z 5

Za mě pět hvězdiček. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Příběh skvělý a dobře napsaný. Zajímavá přehlídka lidských charakterů, psychických poruch a závislostí.

Ivulik7
24.05.2017 3 z 5

Od knihy jsem očekávala mnohem více a to hlavně proto jak byla propagovaná. Jinak průměrné čtení, nic překvapivého. Ale i přesto dám autorce další šanci s novu knihou.

kkubelkova
23.05.2017 5 z 5

Přestože takovéhle thrillery moc nemusím, tak se mi kniha opravdu hodně líbila. A ten konec? Ten jsem absolutně nečekala! Super zápletka a hlavní hrdinka taky docela ušla.

IHT
21.05.2017 5 z 5

Skvela kniha. Zapletka slusna, pribeh ve forme tri prolinajicich se vypravecskych linii velmi efektni. Hlavne ale zapusobilo osobni poselstvi - pohled do nitra alkoholicky byl mrazivy, protoze mi (bohuzel) nechybi blizka zkusenost. Zrejme i kvuli tomu, ze jsem si v knize nasel "to svoje", jsem byl doslova uchvacen. Uz se tesim na dalsi autorciny pociny :)

DoDidDone
20.05.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetl dvakrát- v češtině a v angličtině.
Kniha není ani tak špatná (kdyby byla, dvakrát ji nečtu), ale má spoustu trhlin, které by se v ní neměly objevovat. Například charakter postav. Rachel mi připadá celou dobu velmi slabá a říká něco, ale dělá něco dalšího. Všichni celou dobu lžou, až pak nevíte, co je lež a co pravda. Policie se ke všem chová až příliš vstřícně (nevím, jak by třeba Harry Hole reagoval na Rachel, ale myslím si, že by se s ní zrovna dvakrát nemazal.) Výsledného záporáka si vytipujete brzy, protože se vám nedostane tolik podezřelých osob. Skvělý nápad, ale nedotažený a velmi přeceňovaný. Za mě průměr.

MGT
20.05.2017 3 z 5

No nevím, hlavní hrdinka mi přišla, že trpěla nějakou formou mentálního postižení či docela nízkým IQ, Megan byla zase taková zahleděná do sebe, bezcharakterní. Snad jedině Anna byla skoro normální.
Takové snadné čtení.