Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

n.ezn.amy
04.05.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku mě velice příjemně překvapila, nic jsem od ní nečekal, ale rychle se do ní začetl. Dobře propojená zápletka s pro mě celkem nečekaným vyústěním. V dějové linií tří žen jsem se naprosto neztrácel a naopak kousky skládačky do sebe dobře zapadaly.

Kelly99
03.05.2017 3 z 5

Na to jak se o této knize básní, mě tedy zklamala. Kniha je psaná dost nepřehledně. Ztrácela jsem se v dějové linii. První polovina knihy je dost slabá měla jsem chuť jí několikrát odložit. Postavy jsou takové nijaké, děj slabý. Druhá polovina knihy to už docela vylepšila, ale stejně dávám jen 3 hvězdičky. Za mě se kniha moc nepovedla, čekala jsem víc.

Ali_xy
03.05.2017 3 z 5

Jestli tohle byl bestseller roku 2015, sázím na to, že rok 2015 byl vcelku chudý na dobré knihy. Kniha nepotěší, ani neurazí. Není to špatné, ale...oproti autorům jako Ohlssonová nebo Nesbo tomu prostě něco chybí..
Ale i tak doporučuji, na nějaké odpočinkové odpoledne dobré. Asi jsem se nechala unést mánií a čekala možná trochu víc..

felia
30.04.2017 2 z 5

Nějak mi tato kniha nesedla a závidím všem, kteří ji obdivují

Culkaaa
29.04.2017 3 z 5

Kniha je odpočinkovější. Dle mého názoru autenticky psaný příběh alkoholičky. Osobně jsem musela první polovinu knihy doufat že se děj trochu zdramatizuje a taky se stalo. Celkově hodnotím kladně avšak nevím, zda tuto knihu budu číst znova.

martina4041
28.04.2017 3 z 5

Jako knihu jsem to nedala, jako audio knihu při práci na zahradě už to šlo. Hlavní postava mi lezla takovým neskutečným způsobem na nervy, že jsme si přála aby ji zabily. Konec to nakonec zachránil na tři hvězdy.

michaela1992
28.04.2017 4 z 5

Pokud si knížku berete do ruky s abnormálním očekáváním totálního zázraku světové literatury. Pokud očekáváte průkopový thriller, který vám změní život.. tak tehdy asi budete zklamaní.. Ano, z části za to může pro mě přehnaná medializace a propagace této knížky.
Ale pokud jste realista, který stojí nohama jakž takž na zemi, pak budete nejspíš s tímto thrillerem spokojení, tedy aspoň já byla 100%. Pokud se vám líbí psychologické vykreslení postav, budete jásat.
Kniha je psána pohledem třech žen - hlavních aktérek. Mně osobně občas dělala problém orientace na časové přímce, to je asi jediný nedostatek. První třetinu knihy jsem hltala, stránku za stránkou, pak ovšem děj přestává eskalovat a vy si říkáte: "Kam to chce teď autorka posunout, však už je to nuda, jestli to bude takhle dál..." Jenže právě v této době mých úvah na nedočtení nebo odložení knížky se dějová křivka vychýlí snad o 100% a čtenář je nucen pokračovat dál, ať už kolem něj probíhá třeba válka světů.. poslední třetina knížky je doslova exploze, já ji přečetla snad jedním dechem.
Navíc závěr jsem opravdu nečekala, zvraty v průběhu děje mi neumožnily se tak zorientovat, že bych konec hned odhadla.
Závěrem chci říct, že mě kniha opravdu bavila, určitě to není number 1.. Ale s čistým svědomím ji mohu všem, kdo mají tento žánr v lásce doporučit k přečtení.

Naděžda80
28.04.2017

Kniha se mi nelíbila, ani jsem ji nedočetla.

MíšaS.
26.04.2017 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, nechápu ten humbuk...

zatylka
26.04.2017 3 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala a určitě bych ji už znovu nečetla.

P1tr
25.04.2017 4 z 5

Moderní knižní dílo, které naprosto právem během krátké doby získalo na obrovské popularitě. Díky zmatenému vyprávění hlavní hrdinky plného upřímných zpovědí, ze kterého čiší nejen očekávané napětí, ale také hromada citů, provází četbu intenzivní dojem, který trvá až téměř do samotného konce. Díky napínavému a tajemnému průběhu stoupá očekávání na důmyslné vyvrcholení děje, které bohužel nedostojí kvalitě předchozího dění a sráží tak lehce dojem z celku, nicméně i přes toto menší selhání se jedná o vtahující zážitek, ze kterého si i přes pár chyb odnesete jen a jen pozitivní dojmy.

blonde_elis
24.04.2017 5 z 5

Kolem knihy se vyvolal velký mediální boom, možná právě proto jsou mnohé recenze kritičtější, než by si zasloužila. Mě chytla už od začátku a četla se skoro sama. Příběh Rachel na mě docela zapůsobil, je až děsivé, jak se člověk může za krátkou dobu ocitnout na úplném dně. Samozřejmě jsem se celou dobu taky snažila vydedukovat vraha, no a samozřejmě jsem byla vedle jak ta jedle :D.
Zklamaná jsem rozhodně nebyla a budu doporučovat dál :).

Girlxxx
23.04.2017 4 z 5

Téměř všechny postavy jsou na můj vkus mírně mimo, ale knížku jsem přečetla během dvou podvečerů. Takže pěkná, nenáročná a čtivá.

misak1
23.04.2017 2 z 5

Dvě hvězdičky pro tuhle knihu v podstatě jen za to, jak snadno a rychle se četla.
Čekala jsem víc...

proste.ja
23.04.2017 3 z 5

Na to, jakou má kniha reklamu, jsem byla zklamaná. Zpočátku se děj neuvěřitelně vlekl, už jsem chtěla knížku odložit, ale pak jsem zjistila, že je podle ní natočený i film. Chci se na něj podívat, proto jsem dočetla do konce. Ale četla jsem už lepší knihy.

planet129
22.04.2017 3 z 5

Autorka skvěle napsala ''druh'' knihy, kdy si každý celou dobu myslí, že to udělal ten, ale byl to někdo úplně jiný :D . Do čtení jsem se nevrhala s velikým očekáváním, navíc jsem viděla kousek filmu, ze kterého jsem okamžitě vydedukovala, kdo je vrahem, takže jsem posledních 100 stránek brala jen tak letmo, abych měla knihu přečtenou. Čekala jsem od toho něco víc (ale možná je to jen tím, že moc nečtu detektivky a thrillery)

arket
22.04.2017 2 z 5

Čekala jsem víc. Byla to blbina, stejně jako 50 odstínů šedi. Popularita ohromná, všichni to čtou, ale žádnou hloubku to nemá.

Phoenix16.cz
22.04.2017 2 z 5

Denně dojíždím, čímž mi byla knížka sympatická. A tím to skončilo. Během první kapitoly jsem ji chtěla zahodit, protože se tam popisovaly "myšlenkové" pochody nějaké ožralé krávy. Nakonec jsem vydržela a dočetla, ale jen díky tomu, že se to četlo extrémně rychle i v angličtině! A výsledek? Všechny postavy byly magoři a lišily se jen naprostými detaily. Že byl vrahem jeden z nich, bylo logické a celkem předvídatelné. Samotný závěr s vývrtkou úsměvný (samozřejmě ne záměrně). Posunutá časová linka je velmi prostá, nijak důležitá, slouží pouze k posunutí závěrečného odhalení logicky na konec. Několik dní od přečtení mi knížka stále nejde z hlavy a přemýšlím, jak je možné, že tohle je bestseller a najde se tolik lidí, kteří Rachel fandí a dokážou se s ní ztotožnit. Nebo je na světě tolik zoufalých ženských?!?

veselaa
22.04.2017 2 z 5

Ačkoliv má kniha velkou reklamu,mě osobně nepohltila.Měla jsem problem se začátkem knihy,nějak mě nezaujal.Chvílemi jsem se i ztrácela,ale jak se kniha blížila ke konci žačal se příběh rozplétat,byl děj zajímavější.Knihu bych nezařadila mezi top 2017

MajkaN
20.04.2017 3 z 5

No, také jsem čekala víc. Podle mě zbytečně zdlouhavé, děj nic moc.