Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Ketesh
19.04.2017 3 z 5

Hodně populární kniha v dnešní době. Nicméně, mne zrovna dvakrát neoslovila. Příběh považuji za průhledný a nikterak víc zajímavý, tudíž naprosto průměrný.

Yui-chan
18.04.2017 4 z 5

Přestože z mého okolí přicházely jen negativní ohlasy, mě se knížka líbila. Mám ráda, když si myslím, jak úžasně mam prokouknutý děj a během několik stran se to všechno tak zamotá, že nad vyústěním a vrahem jen žasnu. A to byl případ i této knihy. Navíc se mi nestává zrovna často, že bych neměla ráda žádnou z hlavních postav. Rachel alkoholička, co si neustále stýská a pak se zlije do němoty. Anna marnivá koketa. A Megan mě taky neoslovila. Moji oblibu měl Scott a policejní komisař. Ovšem v průběhu knihy jsem si jak k Megan, tak k Rachel našla cestu. Na data jsem si dávala poměrně dobrý pozor, takže se mi nestávalo, že bych se v ději ztrácela. A naopak na další postavu se děj přesunul vždy ve chvíli, kdy daná linka ztrácela energii. Konec byl velmi nečekaný. Hvězdu ubírám proto, že přece jen v porovnání s jinými knihami to bylo místy zbytečně zdlouhavé a naopak o některých částech bych se ráda dozvěděla víc. SPOILER: Tomuhle se říká manipulátor. Jak někdo dokáže zničit člověku život jen pomocí slov a manipulací! A slabší povahy nemají šanci se ubránit. Z této knihy by bylo vážně úzko. A předpokládám, že na to se nás autorka mimo jiné možná snažila upozornit.

Elikacka
18.04.2017

Tato kniha se mi velmi líbila. Pokaždé jsem se dokázala vžít do děje a den co den jsem seděla ve vlaku vedle Rachel a pokoušela se jí radit, co má dělat. Velmi mě překvapil konec příběhu...

xNelly
18.04.2017 4 z 5

Asi to není úplně tak skvělá knížka, jak tvrdí reklama a "recenze" na ni.... možná i proto, že jsem ji četla až po delší době od vydání, tak se mi prostě líbila... chvilkama mi přišlo sice zmatené přeskakování v ději, ve čtvrtině knihy jsem si zoufala, co jako chce ještě v ději vymýšlet... ale smotala to autorka slušně :)

Ruzaaa
16.04.2017 4 z 5

Až zhruba do dvou třetin jsem ten příběh fakt hltala, neřešila jsem opilecké chování Rachel. Ale potom najednou se všechny postavy začaly chovat jak magoři - Rachel za střízliva ještě horší než zlitá, Anna konzervativní puťka a Megan hysterická krůta, co neví, co vlastně chce. Labilní se mi nezdála jen Rachel, ale všechny tři. Ale i tak byl příběh fajn a nečekala jsem to. Došlo mi, kdo je vrahem, až když autorka hooodně naznačovala. A za to 4 hvězdy.

Taj-ka
16.04.2017 3 z 5

Občas mě rozčilovaly citové pasáže, ale dějová linka je super a od chvíle kdy jsem se na ni zaměřila jsem se nedokázala odtrhnout.

tatruszka
16.04.2017 4 z 5

Navzdory tomu, že řada lidí knihu nepřijala zrovna valně, jsem se konečně dostala k tomu, abych si ji přečetla. Docela příjemně mě překvapila, příběh byl napínavý a dobře se četl, akorát jsem tušila, kdo to udělal už dříve. Pouze konec byl trochu chabý a moc se mi nelíbil.

Aaloha
16.04.2017 3 z 5

Jak měla kniha obrovskou reklamu tak mě zklamala. Hlavní hrdinka neustále opilá, ráno se necítila a opět pokračovala v pití alkoholu. Byla tak moc opilá, že si nic nepamatovala, jen si domýšlela a vymýšlela. Četla jsem daleko lepší a napínavější knihy. Kdo nečetl o nic nepřišel.

Hanjimka
13.04.2017 2 z 5

Čekala jsem víc, plno nadšených komentářů a recenzí. Ale nezaujala a nenadchla.Byla jsem zklamaná

Prcek8
12.04.2017

Myslím, že docela povedené dílo dívky, která tuto knihu napsala jako svoji první. Čte se dobře. Je zajímavá tím, že ji vypráví alkoholička. Svým příběhem mi trochu připomínala Zmizelou, i když ta je podle mě více "vypilovaná", ale i přesto, klobouk dolů před takovým prvním dílem :) Za mě, jen tak dál ...

šuš
12.04.2017 5 z 5

Nečekaný konec. Celkově ovšem zklamání, asi jsem čekala víc...

misa8153
12.04.2017 5 z 5

Kniha se mi četla skvěle a to hned od zacatku, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Celkově mi sedla a strávila jsem s knihou část dlouhé dovolené.

galadrielin
12.04.2017 2 z 5

Na popularitě této knihy má zásluhy hlavně propagace, ne kvalita. Jistě, mělo to všechno, co má thriller mít, ale přesto to byla trochu nuda. Neurazí, nenadchne.

Vikos
11.04.2017 5 z 5

Božííí, sice to není fantasy, (jako mám ráda.. kecám, fantasy přímo pojídám) ale dokonalý příběh, dokázal mě úplně pohltit. Nehnula jsem se od něj (jako takový ty věci jako škola, běh, kamarádky atd. se nepočítají). Jinak opravdu bomba. Dívka ve vlaku - Rachel - alkoholička, je skvělá postava která popisuje svůj život... Autorka si dala záležet :)

Kacenak
09.04.2017 4 z 5

Nevím, která z těch tří ženskejch mi lezla na nervy víc. Jestli věčně vožralá Rachel, pošahaná Anna nebo psychotická Megan. Všechny. Každá jinak. A možná kvůli tomu, že mě ta knížka vždycky tak vytočila, nemůžu jí upřít to, že by mě nezaujala a nakonec i nebavila. Asi budu taky nějak drcnutá, když dám tolik hvězd. Zachránil to ten konec. Posledních pár stran, díky.

VladiKlaisner
09.04.2017 3 z 5

Rozhodně bych nenazvala "knihou roku". Celá kniha trochu nuda se zápletkou až na posledních stránkách. Na rozdíl od Zmizelé jsem tuhle aspoň dočetla.

Alzbetta
09.04.2017 4 z 5

Trošku jsem čekala víc,ale dalo se :)) Vraha jsem uhádla,už dost brzy,ale pomohlo mi přirovnání ke knize Zmizela. Jinak bych to možná netušila.

Jára76
08.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila,i když ze začátku se nic moc nedělo a hlaní hrdinka jezdila sem tam opilá vlakem.Musím říct,že ke konci byl příběh opravdu napínavý.Já hodnotím na 4 *.Pokud bych ovšem dříve viděla ten příběh zfilmovaný (což se naštěstí nestalo) už bych si knihu asi nepřečetla.

misaPob
07.04.2017 2 z 5

Dostala jsem ji loni na Vánoce, jsem v půlce a dost jsem knihu louskala a různě se přemlouval a abych četla dál, vlastně jsem ji skoro pul roku neotevřela, což se mi nestává. Nemohu tedy soudit, neznám příběh do konce jen je o nezajímavé slečně, která ma rada gin

Boženka2
07.04.2017 4 z 5

Trochu jsem se ztrácela, příběh byl napínavý, ale vracet se k této knize nebudu