Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

hany77
07.04.2017 3 z 5

Popravdě moc nechápu, čím si tahle knížka získala tolik popularity? Čtivost se jí rozhodně upřít nedá, ale trošku hůře je na tom s naivním scénářem a hrdiny této knihy...alkoholička, která má výpadky paměti a bývalý manžel, bezcitný psychopat, který si hraje na dokonalého a chápajícího manžela a ex-manžela...od bestselleru jsem fakt čekala mnohem víc!!

nikol1774
05.04.2017 5 z 5

Na tohle nejde nic říct... Kniha je dokonalá. Byla jediná od které jsem se fakt nemohla odtrhnout, napínavá od začátku až do konce. Každé ráno dojíždím hodinu do školy vlakem ale ani z daleka se nepodobám Dívce ve vlaku. Je to hrdinka. Celou dobu jsem jí věřila a byla naštvaná na ty kdo z ní dělali labilního člověka. Celou dobu jsem si myslela, že to udělala Anna, celou dobu až do konce jsem o tom byla přesvědčená.. Tohle jsem ani při nejmenším nečekala. To, že se sám přiznal a ochotně jim všechno vyprávěl, to se mi nějak nezdá, ale budiž. Za mě fakt hodně dobrá knížka.

EvikU.
05.04.2017 3 z 5

Na to jakou měla tato kniha reklamu jsem čekala víc. Mnohdy jsem se ztrácela v čase a ději a musela se kousek vracet. Konec už byl docela dobrej. Neříkám, že se mi vůbec nelíbila, ale čekala jsem víc.

maličkán
01.04.2017 5 z 5

Tentokrát jsem to měla obráceně, napřed jsem viděla film a moc se mi líbil. Proto jsem si hned po týdnu půjčila knihu, ptotože jak jsem zvyklá, kniha je kniha, musela jsem si přečíst. Přesto, že jsem věděla jak to dopadne, četla jsem v každé volné chvilce a nelituji. Moc dobré čtení.

kaca3606
01.04.2017 odpad!

tak tohle nedočtu, nemám chuť sdílet svůj čas a její příběh. s takovou zoufalkou...Možná se to rozjede, možná to bude fajn, přece je to bestseller ALE Já si nebudu kazit den. mám ráda když mě kniha baví a těší ,ne deptá

Romanka89
31.03.2017 5 z 5

Moje očekávání tato kniha splnila dokonale. Příběh mě chytnul a nepustil. Skvělý styl vyprávění a alkoholička jako vypravěčka, která si nic nepamatuje a občas si na něco vzpomíná, naprostá paráda. Za mě sto procent.

katushah
30.03.2017 5 z 5

Koupila jsem si tuto knížku náhodou, díky slevě a neuvěřitelně jsem se do ní zamilovala. Přečetla jsem jí během jednoho týdne a každý den jsem musela aspoň chvíli číst, byla jsem na tom úplně závislá. Knížka se strašně dobře čte, je to rychlé, svižné, napínavé. Pořád vám vrtá hlavou, kdo to mohl být. Já si valnou část myslela, že vražedkyně je sama dívka ve vlaku, ale pak to dopadlo úplně jinak. Líbí se mi taky několik úhlů pohledu od několika postav a vyprávění příběhů v různých časových pásmech. Opravdu povedené dílko.

pastelka53
30.03.2017 2 z 5

No ... nečekala jsem, že se celá knížka bude motat kolem věčně se litující, tupé, nadržené alkoholičky, která má díky chlastu totálně vymleto v hlavě a viděla něco co vidět neměla. Bývalý manžel debil a jeho nová žena poslušný pejsek, který se naštěstí jednou utrhne nečekaně z řetězu svého tyranského pána, který podle všeho ojede každou ženskou, která je na dně nebo se cítí opomíjená. (Snad jejich dcera nebude ani po jednom z nich.)
Čekala jsem víc, nechala jsem se strhnout obrovskou reklamou a žvásty knihkupců, který Vám knížku ohleduplně cpou do chřtánů. Snad film je lepší ...

ivana02
30.03.2017 2 z 5

Pokud by knížka nebyla označována za světový bestseller, tak bych řekla, že byla průměrně dobrá. Takhle nechápu tu mánii, která se kolem ní vytvořila. Hlavní postava je alkoholička, druhá je nevěrná a všichni dohromady lžou a podvádí. Všechny postavy mi byly nesympatické. Název knihy je zavádějící - rozvedená třicátnice není pro mne dívka... V knize je dost překlepů, často se opakuje, že se někdo kousl do rtu :-) Neoznačila bych ji jako detektivku či thriller (nepřišla mi napínavá ani jsem se nebála), ale spíše jako psychologický román pro ženy.

markyticka
29.03.2017 3 z 5

Na začátku se mi nedařilo začíst se. Hodně příběhu pomáhá, že ho vypráví alkoholička, která díky své závislosti má problémy s pamětí a tak není vše odhaleno blíže. Konec už jsem přečetla jedním dechem. Vyloženě nadšená nejsem, ale na prvotinu je to dost dobré :)

GeorgieAnne
29.03.2017 5 z 5

Jelikož mne filmové zpracování velmi neoslovilo, tak jsem dlouho přemýšlela zda si knihu přečíst. Ovšem má zvědavost zvítězila a jsem ráda, že tomu tak bylo :-)
Knihu jsem přečetla během chvilky a nemohla se od ní odtrhnout. Ze začátku jsem měla obavy ohledně hlavní postavy, která mi nebyla sympatická kvůli jejímu problému s alkoholem ale čím více jsem četla, tím víc jsem ji chápala a "zamilovala" si ji :-) Napětí zde bylo od začátku až do konce a kdybych neviděla film tak bych netušila kdo za tím vším je :-)
P. S. Pokud jako já máte rádi Emily Blunt tak ve filmu aspoň oceníte její herecký výkon ;-) :-)

bo1973
28.03.2017 5 z 5

Zhltání knihy za jeden den, aniž bych se od ní mohla odtrhnout, považuji za dostatečný důvod pro udělení 5 hvězdiček.

tarasnica
28.03.2017 2 z 5

Nedočteno, pro mě zdlouhavé a nudné...

jiri77
26.03.2017 5 z 5

Jsem rád ,že se nesplnila obava ,která na mě přišla při přečtení komentářů, že kniha není dobrá, právě opak je pravdou, alespoň u mě. Kniha je velmi dobrá a příběh mě bavil ,hlavně vyprávění Rachel. Nesouhlasím s názorem ,že je kniha psaná spíše pro ženy.

HMirka55
26.03.2017 5 z 5

Mně se líbila, hlavní postavu jsem chápala a litovala.

artlucie
26.03.2017 5 z 5

Týdny jsem kolem ní chodila a nemohla se rozhodnout, jestli jí koupit. Nakonec to bylo skvělý rozhodnutí. Celý víkend jsem se kvůli ní nevyspala, ale stálo to za to. Za mě moc povedená věc, v určitých fázích příběhu jsem obviňovala snad každého a stejně mě překvapilo, jak to všechno bylo. FIlm jsem ještě neviděla, ale jsem na něj zvědavá.

Fazolka2017
25.03.2017 odpad!

Já nevím. Vzácně se vyskytnou i knihy které mě už v první kapitole vůbec nezaujmou nebo něčím dráždí a já je odložím, protože každá minuta mého života je vzácná a nebudu ji trávit čtením něčeho co se mi hodně nelíbí. ( např. Padesát odstínů šedi ) - a tato kniha k tomu také neměla moc daleko. Sice jsem nakonec dočetla, i když to šlo ztuha - a v druhé půlce se konečně aspoň trošku něco zajímavého začalo dít, ale...hlavní hrdinka byla tak strašná, ufňukaná, nesympatická a blbá alkoholická troska, která ve mě nevyvolávala ani trošku lítosti, že bych ji nakopala dop....A když se mi hlavní hrdina hnusí, jedná opakovaně naprosto nelogicky, těžko se mi bude kniha číst s nadšením. Už nikdy nebudu číst znovu. Nechápu proč se zrovna tohle ( detektivka ? červená knihovna ? drama ? ) stalo takovou hitovkou. A film asi také neuvidim, jen jsem zrychleně projela a stačí. Ano, takhle nějak jsem si tu "hrdinku" představovala

LusSyNDA
25.03.2017 3 z 5

Zajímavě pojatá kniha, líbilo se mi vyprávění od 3 postav... Ale nějak jsem věděla jak to skončí ještě než to doopravdy skončilo. A pak ten konec nebyl ani trochu překvapivý, kniha mě nenutila ani dočíst ji naráz do konce. Také jsem čekala od knihy roku něco víc :-(

munka
24.03.2017 4 z 5

Začiatok mi pripadal trochu nudný až som uvažovala, že to nateraz nechám a prečítam neskôr. Tak prišiel zlom a už som sa nezastavila pokiaľ som nebola na konci. Druhýkrát by som ju už však nečítala.

Niannie
24.03.2017 5 z 5

Včera jsem dočetla knížku a dnes jsem se podívala na film a musím říct, že knížka je pro mě lepší. Film se sice drží předlohy, ale kniha je kniha :). Zajímavý příběh, dobrá zápletka a napínavý děj, takže to člověka nutí číst dál a dál. Doporučuji nejdřív přečíst a až pak zkouknout film! ;)