Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Calibra
24.03.2017 5 z 5

Moc hezky se četla, chápu jednání všech tří zúčastněných žen. Vraha jsem tušila od samého začátku, ale neubralo mi to na zážitku z knihy. Za mě mohu doporučit a už se těším na Do vody.

roso.mak
23.03.2017 5 z 5

Autorka má velký dar - vykreslit postavy. To je ten důvod, proč se stala kniha bestsellerem. Protože příběh o vraždě dokáže vymyslet kde kdo, ale udělat z něj napínák s postavami, které přímo vidíte před sebou a chápete je, to je opravdový kumšt.

kleozpatra
23.03.2017 5 z 5

Nemohu Dívce ve vlaku nic vytknout, i když to samozřejmě není žádná těžkotonážní literatura, ale kdo by takovou dnes a denně ustál? Je dobré se taky občas pobavit a nebo zjistit, že bordel v hlavách mají i jinde. Proti vlažnému filmu je kniha poutavá, zručně a svižně napsaná. Na další Paulu Hawkins si rozhodně počíhám.

liskabystrouska
22.03.2017 1 z 5

Od bestselleru bych čekala vic... Tuctova detektivka

Hesiona
20.03.2017 5 z 5

Mně se líbila moc. Četla jsem v originále, a přesto mě stále držela. Po dlouhé době zase knížka, která mi nedala pokoj, dokud jsem nedočetla :)

martakac
20.03.2017

Kniha mě nenadchla. Na to že je to kniha roku, tak jsem od ní čekala víc, ale bylo to spíš zklamání.

blazniva7983
20.03.2017 4 z 5

Tohle mě bavilo od začátku, líbí se mi nápad s hlavní "hrdinkou" alkoholičkou, to alespoň částečně ospravedlňuje tu nelogičnost. Nelogičnost ostatních si vysvětluju už jen prostě tim, že jsou to ženský. Je to přitažený za vlasy a bejt chlap, asi to nečtu. Ale za mě to mělo fajn atmosféru i nápad... nebylo to asi dotažený k dokonalosti, ale odpočinula jsem si :).

L.Esoteric
19.03.2017 5 z 5

Výborná knížka, moc mě bavila :)

KydlochMoris
19.03.2017 4 z 5

Na této knize se mi líbilo, že to celé nebylo pouze o jedné hrdince a poznali jsme více postav. A také to, že nikdo není dokonalý. Nebudu tady rozvádět jednotlivé postavy, ať něco neprozradím :-) Rozhodně jsem se po přečtení zamyslela a zjistila, že to, co se stalo hlavní hrdince může potkat kohokoli z nás a jsem šťastná, že mě se to netýká. Uvědomila jsem si, jak mám hezký život :-D Ano, je to jen kniha, ale děj je reálný...

JakubHrdoun
18.03.2017 1 z 5

Nejsem si jist, jestli to je detektivka nebo román pro ženy. Pokud to ale má být detektivka, tak je to katastrofa. Žádná z postav se nechová věrohodně. Vypravěčky mě rozčilovaly, protože jejich způsob uvažování je totálně chorobný (za vystihnutí tohoto zvráceného myšlení dávám jednu hvězdičku). Co dělaly, říkaly, nad čím přemýšlely absolutně postrádalo jakoukoli reálnost a smysl. Kdyby tam taková postava byla jedna, a ostatní normální, velice bych to ocenil. Ale jsem-li zasazen do na hlavu postaveného světa bez kapky logiky a skutečnosti, kterému se mi nechce věřit, tak to nadšený opravdu nejsem.
Exemplární záležitostí je například to, jak se Anna stále potkává s Rachel. Nebo finální scéna Anna, Rachel a Tom = naprostý nesmysl.
Zajímaly by mě dvě věci. Za prvé, jestli autorka zamýšlela zvrácené chování všech postav, anebo zdali jí to připadá v pořádku. A za druhé, co z Dívky ve vlaku sakra udělalo bestseller.

EternityLove
16.03.2017 3 z 5

Na to, že byla knihou roku 2015 jsem od ní tedy čekala víc, pořád jsem tak nějak fantazírovala co by se mohlo stát, jak by to mohlo být, ale v závěru mě to zklamalo, jelikož vše bylo docela předvídatelné. Nebo alespoň já jsem vraha objevila docela brzo. Ještě bych to trochu zapletla, přidala trochu složitosti. Za mě dobrá kniha, doporučuji ji, ovšem moje plné očekávání to nesplnilo. Bohužel.

moore.allonsy
16.03.2017 5 z 5

Výborná kniha, dávám plný počet. :) Každý den, ať už to bylo v kapitole, kterou vyprávěla Rachel, Anne nebo Megan, byl zakončen s nečekanou a velice atraktivní pointou, co vyrážela dech. Moc pěkná knížka, autorka umí perfektně vystihovat jednotlivé situace. Příběh je vyprávěn s kuráží. Vytváří nesmírně reálnou a divokou spleť emocionálních konfliktů, které se navzájem proplétají a dodávají tomu ten správný šmrnc. Čtení odbývá svižným tempem, díky autorčině skvělé vyprávěcí technice.

MosKat
16.03.2017 4 z 5

Celkový dojem z této knihy je dobrý. Na začátku to bylo trošku nudnější, ale potom se to rozjelo a úplně me to pohltilo. Musela jsem to prostě dočíst. Všem doporučuji!

Eliška_P
15.03.2017 4 z 5

Úvod byl zdlouhavý, ale pak dostal děj spád a závěr byl možná až příliš rychle odbytý. Dojmy z knížky jsou celkem silné, pohltilo mě to a nedokázala jsem se od knížky odtrhnout.

Cyonerix
15.03.2017 5 z 5

Dívku ve vlaku jsem doslova hltala stránku po stránce. Z počátku jsem se trochu ztrácela v prolínání časových rovin, jelikož jsem datům nevěnovala přílišnou pozornost, ale i přesto jsem se v příběhu perfektně orientovala. Dívka ve vlaku je napínavý příběh, ve kterém mě zaujaly všechny postavy. Pro všechny fanoušky doporučuji i filmové zpracování. Dávám plný počet bodů, z mého pohledu nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. :)

juli2
15.03.2017 5 z 5

Po knize jsem sáhla na základě doporučení mé mamky - máme podobný vkus. Knihu jsem četla během dovolené a manžel mě musel přemlouvat ať už ji odložím. Těším se na další knihy od této spisovatelky. Knihu doporučuji :-).

IvusP
15.03.2017 2 z 5

Vzhledem k všeobecné medializaci a vychvalování knihy až do nebes že všech stran jsem nejspíš očekávala moc... prvních 150 stran (polovina knihy) je pouze omílání fňukání alkoholičky pořád dokola.. poté se sice dostaneme do "děje", ale žádné velké zvraty, zápletky apod. se nekonají. Kniha se sice dobře čte, ale to je tak vše... Je to jako byste celou dobu čekali na něco, čeho se prostě nedočkáte. Všeobecně za mně chabá, průměrná kniha, kterou už si nikdy nepřečtu a rozhodně nikomu nedoporučím.

Šerďa2012
14.03.2017 1 z 5

Kniha mě hodně zklamala. Dala jsem na lákavou a velkou reklamu. Již po několika přečtených ztránkách jsem koupě litovala. Téma až přitažené za vlasy, nezajímavě napsané. Téma a hlavní hrdinka mě spíš od začátku rozčilovaly. Na druhou stranu mě ta kniha i poučila. Nevrhat se po kdejaké reklamované novince a počkat si na recenze. Nebo si knihu alespoň letmo projít, než ji koupím.

NikolP.
14.03.2017 3 z 5

Tato kniha mě nenadchla. Nechápu proč ji ostatní vychvalují až do nebes! Sic chápu že je všem po chuti něco jiného, ale tentokrát jsem se musela přemáhat abych ji vůbec přečetla. Ale dávám 3* za nápad a taky protože sepsané to taky není nejhůře. :) Mám pocit, že ostatní jsou velmi ovlivněni spoustou ohlasů. Doporučuji knihu přečíst a posoudit dle vlastního úsudku, poté až číst komentáře a recenze. ;)

Hanilelai
14.03.2017 4 z 5

Detektivka psaná pro ženy. Můžete si vybrat, jestli budete fandit opilé a zkrachovalé Rachel, Anne na mateřské či okouzlující oběti Megan. Co mohou mít společného tyto ženy je prostě nasnadě velmi brzy. Vydedukovat, kdo je vrah, je sice snadné, nicméně se mi líbila zejmena psychologie pribehu a způsob jakým autorka podává pohled na věc z úst tří žen. Minus ma závěr knihy. Kniha samá je psána zdlouhavě, avšak vyvrcholení stačí na pár stránek? Tak trochu uťaty konec....