Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

JitkazJihlavy
14.03.2017

Zajímavá zápletka. Zbytečně uspěchaný závěr, ale napínavé a čtivé.

Jana2424
14.03.2017 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla, mělo to spád. Co se ovšem povedlo na jedničku, je její marketing. Zřejmě i proto jsem od ní čekala ještě trošku víc.

reeper
13.03.2017 3 z 5

Přeceňované (v porovnání s knihami od Nesbo či Larsson). Spíše pro ženy.

dexeded
12.03.2017 5 z 5

Tak to jsem nečekala :D

Daniell_lle
12.03.2017 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila..Co je na ni nejlepší je to,že vás po chvíli vtáhne do děje a vy ji čtete jedním dechem..Také se mi velmi líbil nečekaný závěr.

Olga.S
10.03.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku? Bestseller? Wow, to si musím přečíst. A jaké to bylo? To byl jako vážné bestseller? 3* za jedinečný název, za zajimavý obal knihy a především za skvělý marketing, který udělal z knihy ,,bestseller".

gemi
10.03.2017 3 z 5

Tuctová detektivka. První dvě slova, která mě po dočtení napadla. Má spád, čte se dobře, ale to je všechno. Žádné "šokující závěry", žádné geniální konstrukty ve stylu devíti malých černoušků, nic takového se nekoná. Vraha jsem znal ve 3/4 knihy, a to rozhodně nejsem žádný Herlock Sholmes!

Kniha je zajímavá z jiného pohledu (pozor, možný bojler!) - je to naprosté panoptikum. Jednou z nejnormálnějších postav je deliriózní alkoholička, která si nepamatuje polovinu života a netuší co se sebou. Postavy, které se zdají být idylické, jsou ve skutečnosti štětky, psychopati, popřípadě psychopatické štětky.

MartinkaSl
09.03.2017 4 z 5

Knihu jsem četla v angličtině, sice dva měsíce, ale stála za to!
Ze začátku mi dělalo strašný problém se začíst, ale pak jsem se vžila do děje a úplně mě to pohltilo. Konec knihy jsem předvídalapředvídal asi od půlky knihy, ale i tak se mi provedení závěru líbilo.

TinaFr
09.03.2017 1 z 5

Knihu jsem si koupila spíš ze zvědavosti, co na tom ostatní vidí. Poté, co jsem začala číst, jsem toho okamžitě začala litovat. Jedna z hlavních hrdinek - Rachel - mi hned od začátku začala hrozně vadit a bohužel se až do konce nic nezměnilo. Příběh chaotický, těžko se v něm dalo vyznat, neustále se přeskakovalo. Děj mi přišel hodně předvídatelný, nebylo těžké rozluštit hlavní zápletku. Pokud bych měla hodnotit jako celek, přijde mi jako špatná parodie na detektivku.

lailaj
08.03.2017 4 z 5

kniha je čtivá. Tak nějak jsem tušila, kdo je vrah, ale na důvod jsem nepřišla. Důležité bylo všímat si data na začátku kapitoly, aby se v tom dobře orientovalo, ale na to se dalo zvyknout

romca3001
08.03.2017 3 z 5

Kniha má zajímavý děj a zápletku. Nicméně, občas mi přišly některé pasáže příliš zdlouhavé a nudné. Asi bych se k ní znovu nevracela.

Bigluska
08.03.2017 5 z 5

Film nic moc, ale kniha je napsaná úžasně. Nedalo mi to ani chvilku, přečteno skoro na jeden nádech. Luxus.

Verr_Black
07.03.2017 3 z 5

Co se nedá této knížce upřít je fakt, že je velmi čtivá, ačkoliv místy celkem chaotická. Nicméně srovnávat ji se Zmizelou - to je jako srovnávat nebe a dudy. Dívka ve vlaku zkrátka nemá dle mého názoru takový potenciál. Celkově se mi kniha líbila, ale určitě bych ji neřadila mezi topku. Neshledávám na ní nic mimořádného, je zbytečně přeceňovaná a řadí se mezi ostatní thrillery s možná lehce nadprůměrným dějem.

05sara12
06.03.2017 4 z 5

Kniha je dobře napsaná, ze začátku jsem měla trochu problém se orientovat ve střídání postav, ale pak se to poddalo :) Zajímavý námět a originální hlavní postava - alkoholička, děj je napínavý a závěr lze trochu očekávat, ale přesto trošku překvapivý, alespoň pro mě :) Musím se podívat na film, jsem zvědavá. Knihu ale určitě doporučuji!

Sandra_Juric
06.03.2017 3 z 5

Asi měsíc po přečtení mi to přišlo jako nejúžasnější věc na světě, ale s odstupem času si říkám, že jsem tomu možná trochu přidávala na té úžasnosti. Ale pořád to patří k těm lepším věcem, které jsem kdy četla.

Pumpkin
06.03.2017 5 z 5

Ke knize jsem se vlastně dostala náhodou. Věděla jsem o ní, i tom, že vyvolala celkem rozruch, přesto (nebo proto?) mně nechávala chladnou. Do knihkupectví jsem šla pro jinou knihu, kterou jsem si chtěla přečíst ale neměli ji a tak mi padl zrak na dívku ve vlaku. Nu což, já přece neodejdu z knihkupectví s prázdnou :) hned sem koukla na hodnocení a komentáře tady, a překvapilo mně, že to neutočí na vrcholná čísla a tak jsem byla trochu zklamaná a začála jsem číst s nedůvěrou. Ale kniha mně hned od začátku strhla. Způsob jakým byla psaná, postavy, zápletka - no paráda. Jsem ráda že jsem si ji nakonec přečetla. A doporučuji všem, kdo máte rádi napětí a ne zrovna dokonalé hlavní hrdiny ;)

9/3
zhlédla jsem i film. A vlastně nebyl špatný, dokonce se celkem dost držel předlohy, což nebývá zrovna pravidlem. Celkové se mi líbil, ale, ani nevím proč, strašně mi vadilo, že se děj odehrává v jiném městě, ba v jiné zemi. Anglické pošmourno, i popis domů a vůbec prostředí se k příběhu nádherně hodili. Zasadit děj do New Yorku mi přišlo jako velké mínus.

tatjana1737
06.03.2017 4 z 5

Knížku jsem si rozhodla přečíst na základě traileru v kině. Čekala jsem na ni v knihovně hodně dlouho a celou dobu se mi podařilo vyvarovat se čtení komentářů, naznačení děje či shlédnutí filmu. Přesto jsem díky traileru poměrně brzy vytušila, kdo je vrah, což mi ubralo na čtenářském zážitku. Škoda, jinak by to byla větší pecka. Srovnání se Zmizelou je na místě, protože čtenář lavíruje a přemýšlí, komu má vlastně věřit, na čí straně je pravda, a postupně odkrývá, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. A vypravěčka - alhokolička byla velmi netradiční hrdinkou, ale při čtení to bylo osvěžující. Za mne 4 hvězdy, Zmizelá mě přece jen dostala víc. Nicméně na to, že je to prvotina, myslím, že se kniha dost povedla. Četla jsem mnohem horší detektivky - prvotiny.

petraso
04.03.2017 3 z 5

Do knihy jsem šla s velkým nadšením, ale zklamala. V té knize nebyl nikdo normální, alkoholička, dvě labilní ženské, kde jedna je mrcha a blbka a ta druhá sobecká a neví co chce. Chápu, že takoví lidi jsou, ale narvat je do jedné knihy s 5 postavami je na mě moc. Málokdy odložím knihu před koncem, ale tady jsem to dokázala a vůbec jsem neměla potřebu zjistit jak to všechno vlastně dopadne. Do druhého večera to klidně počkalo.

cat5
03.03.2017 3 z 5

Chtěla jsem si knihu přečíst už jen kvůli tomu kraválu, co kolem toho všichni nadělali, jinými slovy jsem chtěla zjistit, co na tom je tak velkolepého. Knihu jsem dočetla a popravně to stále nevím. Nečte se to špatně (když tedy nepočítám to neustálé nimrání se v nesmyslech), forma psaní taky není špatná, ale příběh je takový jalový.. Nevím, asi holt když odhadnete, kdo je vrah už v první polovině, tak je něco špatně. Je to takový čistý průměr..

deedulka
03.03.2017 4 z 5

Rachel je pěkná násoska, která si nepamatuje své opilecké estrády, i když došlo k něčemu důležitému. Celou knihu si tak marně láme hlavu nad tím, co že se to vlastně stalo. Navíc se motá do životů cizích lidí a má utkvělou představu, že musí přijít na záhadu zmizení jedné ženy. Kniha se četla dobře a hlavně ten závěr pěkně vygradoval napětí. Jsem zvědavá, jak se popasovali s filmovým zpracováním tohoto příběhu.