Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Rose88
02.03.2017 2 z 5

Co říct? Nemůžu tvrdit, že to bylo pro mě až takové zklamání, protože upřímně jsem to vlastně tak trochu čekala. Detektivní žánr to nevidělo ani ze zde tak populárního rychlíku, i když si to na něj tak trochu hraje. Napětí místy nelze popřít ale těch okamžiků je na takovou knihu opravdu málo, navíc to dobré více než přehlušuje úplně nelogické jednání hlavních poslav typu klasických hororových filmů, kdy si jen neustále dokola říkate, co to vlastně dělá? Proč tam chodí, to u toho vůbec nepřemýšlí? Všechny tři vypravěčky jsou navíc skrz naskr nesympatické, ufňukané potvory. Tohle je poprvé v životě, kdy se mi podařilo přečíst knihu, ve které mi ani po 300 stranách nikdo k srdci nepřirostl (výjimku tvoří pouze zdejší padouch, kterému jsem ze srdce přála, ať už těm otravným fiflenám zavře tu jejich ukecanou pusu nadobro), co víc jsem měla snad každých pět/deset minut chuť dotyčnou mírně řečeno uhodit mokrým hadrem. Opravdu slabé.

Kája5951
02.03.2017 5 z 5

Když jsem poprvé viděla trailer k filmu Dívka ve vlaku, věděla jsem nejen to, že ten film chci vidět, ale i to, že si chci přečíst knížku. O pár měsíců později se mi to povedlo. Neslyšela jsem na ní zrovna pozitivní ohlasy, ale za mě můžu říct, že je skvělá. Je sice pravda, že to není zrovna můj běžný žánr, ale prostě mě nadchla. Kdykoliv mi někdo položil otázku: ,,Jaká je ta knížka?", odpověděla jsem: ,,Je to psycho", po dočtení můžu tvrdit i to,že je to brutální. Pokud má někdo fakt dobrou fantazii a představuje si to co čte, asi by neměl číst tohle, protože závěr knížky je dost krutý a hnusný. Ale zbytku čtenářům bych tuhle knížku rozhodně doporučila.

kacirek55
02.03.2017 5 z 5

Pro mě, milé překvapení. Nad knihou jsem dlouho váhala. Nechtěla jsem podlehnout svodu Bestsellerů, ale našla si ke mě cestu. Pomalu se vkrádala do mého volného času, až ke konci jsem ji nechtěla pustit z ruky. Téměř celou knihu jsem se obávala, kdo že tedy bude ten hledaný vrah a bála jsem se o osudy jednotlivých postav. Zjištění, ak to ve finále dopadne u mě přišu asi ve druhtřetině knihy pak už jde jenom o dhalení, které sice bylo trochu přehrané, ale co naplat. Pro mě z toho plyne ponaučení, nedávat knihám nálepky. Věřím, že kdybych si knihu kupovala s doměním, že je to letošní Zmizelá, asi bych ódy nepěla.

jitka1711
01.03.2017 2 z 5

Pro mě velké zklamání

Kecallka
01.03.2017 3 z 5

Příběh zajímavý, zápletka super, ale tak nějak jsem od této knihy čekala víc .

FreckledCathy
28.02.2017 3 z 5

Já nějak moc furt nechápu, jak se to mohlo stát až takovým trhákem. Osobně jsem musela v půlce knihu odložit a v mezičase rychle přelouskat jinou, protože mě tahle knížka už strašně rozčilovala, respektive rozčiloval mě neustále omílaný pohled Rachel. Těšila jsem se vždycky až dojde na někoho jiného a někam se posunem. Jako jediný co můžu říct, že jsem opravdu nečekala, bylo rozuzlení a finální výsledek. Bohužel i přes ten zvrat ve mě kniha celkově zanechala takové vlažnější pocity, než na které jsem se těšila. Škoda.

Lana33
27.02.2017 4 z 5

Po té, co jsem asi v polovině chtěla knihu odložit, jsem nakonec ráda, že jsem ji dočetla. Rozjezd je poněkud zdlouhavý, občas jsem se v ději zamotala, ale rozuzlení celé knihy mě dostalo. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Až po přečtení knihy mi do sebe zapadly všechny naznačené souvislosti a ucelila jsem si celkový dojem z příběhu. Za celou dobu by mě nenapadlo, že "záporákem" bude zrovna postava, do které bych to v nejmenším neřekla.
V první půlce knihy bych dala dvě hvězdy, díky konci musím dát 4.

trudoš
27.02.2017 3 z 5

V rámci velkopanské prezentace docela zklamání. Čekal jsem pecku, a ono přitom jde o průměrně napsaný psychothriller s prvoplánovou zápletkou, pracující s motivem, že hrdinka ví, kdo je vrah, ale pro alkoholický opar si nepamatuje lautr nic. Což bohužel zní lépe, než jak to nakonec Paula Hawkinsová zpracovala, protože tři sta stran využila v podstatě jen k tomu, aby se motala na místě. Totožnost vraha totiž čtenář vydedukuje vcelku snadno, vzhledem k tomu, že v příběhu se pohybuje dohromady pět a půl postav.
Pravdu říct, nenadchla mě ani stylistika, která především v kostrbatých dialozích nezastře debutující autorku. Je fajn, že vyprávění kombinuje pohled tří charakterově rozdílných žen, problém je, že paradoxně mají stejné formy projevu i chování. Navíc deníkové zápisky se průběžně odkazují na události tady a teď, což je z praktického hlediska nemožné. Co ovšem funguje skvěle, jsou výlety do temných koutů minulosti jednotlivých aktérů a celkový spád. Škoda tak nevyužitého potenciálu.

vikimi
26.02.2017 4 z 5

Surove, bez iluzi a idealu. Smutne, ale realne. Ctive a opravdu dobre promyslene. Chvilemi desive - jak moc zle jsou lide schopni se chovat.

zbožňuju_knihy
26.02.2017 5 z 5

Čtivé, dobře napsané, hlavní hrdinka je v podstatě neustále v lihu a není si jistá ničím. Otázku kdo vraždil si můžeme zodpovědět poměrně brzy-vzhledem k počtu aktérů. I přesto byla knížka dobrá a já se nemohla odtrhout. Film jsem neviděla, bylo kolem něj tolik marketingu, že mě to odradilo.

Lee7
26.02.2017 4 z 5

Nejdřív se mi do knihy nechtělo, protože všude běžel film. Ale nakonec jsem se rozhodla nejít na film a přečíst knížku a zkusit jestli bude opravdu tak dobrá. Wau páni, vůbec jsem nečekala jak mě kniha vtáhne do děje a jak se bude stupňovat a závěr byl neskutečný. Opravdu se spisovatelce povedla.

Natyyy4444
25.02.2017 5 z 5

Moc se mi do ní nechtělo, protože jsem se už ponaučila, že ne všechny slavné knihy jsou dobré. Mám na mysli například knihy od Johna Greena. Chválí si je celý svět, ale mě vůbec nezaujaly.
Ale Dívka ve vlaku!to je něco jiného. Opravdu dobrá knížka, kterou mohu jen doporučit. Čte se hladce a vůbec nevíte, kdo je ten vinný. Když už máte nějaké to podezření, tak se nakonec ukáže úplně něco jiného. Nemůžu dát nic jiného, než 5 hvězdiček.

verushka19
24.02.2017

Kniha se mi moc líbila. Bohužel jsem ji četla až po shlédnutí filmu, ale i tak byla super. Napínavá a konec opravdu nečekaný. Mohu jen doporučit.

Verunka566
24.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka! Moc mě nadchla. Ačkoliv některé pasáže se vlekly, zvlášť kvůli věčně napité Rachel dolézající za svým exmanželem, ale i tyhle zdánlivě nudné části tomu dávaly šťávu. Nemohla jsem se dočkat konce, závěr hodně gradoval a vůbec jsem ho nečekala. Palec nahoru!

anelaz
24.02.2017 3 z 5

Na začátku mi vadilo jak se kapitoly střídaly mezi Rachel Megan a Annou, pak jsem se začetla a už jsem to nevnímala, jinak dobrá příběh, občas mi pasáže Rachel přišly nudné, ale nejlepší bylo posledních 30 stran, asi je to i logické, když příběh vrcholí a dozvíte se, jak to vlastně bylo a jak to dopadne....

TipsyChipsy
24.02.2017 5 z 5

Oceňuji inovátorskou formu popisu děje očima tří dotčených žen, kvalitní hloubkovou psychologii postav a střídání časových rovin. Zpočátku jsem myslela, že cílem knihy je protialkoholická terapie nebo chabá pointa postavená na výpadku paměti. Pak do sebe však všechny chaotické vzpomínky nějak zapadly, začalo to být zajímavé, napínavé a rozuzlení velice nečekané, avšak uspokojivě uvěřitelné. Slušná práce.

baral
23.02.2017 3 z 5

Nepřísluší mi kritizovat toto dilo,ale od této knihy jsem očekávala víc.

Nikkiproch
22.02.2017 5 z 5

Román, co mě vtáhl do děje tak, že jsem s knihou chodila opravdu i na záchod. Při rozuzlení ze mě vylétlo jen: "Cože?!" a dál jsem hltala každé následující slovo až do toho posledního. :-)
Styl psaní románu z pohledu tří postav byl pro mě originální a dával celému románu ještě větší napětí (i když jsem se občas musela ujistit, v jakém roce a měsíci se zrovna vyskytuju)

Leenah
22.02.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem hezky četla, po lehčím rozjezdu jsem pak druhou půlku knihy přečetla skoro najednou :) Sice jsem od ní asi očekávala víc vzhledem k recenzím, ale vyloženě mě nezklamala. Občas jsem se musela vracet o pár stránek zpět, abych se koukla na datum předchozího příběhu a ujasnila si časovou posloupnost. Stejně jako tady píšou další lidé, občas mě postavy trochu štvaly. Ale bylo zajímavé číst pohledy na jednu situaci od tří různých žen (postavení milenky vs manželky vs exmanželky).

Cartyra
21.02.2017 5 z 5

Nemám slov, kniha mě ihned vtáhla do děje a naprosto nadchla. Doporučuji přečíst!