Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

pavčape
21.02.2017 3 z 5

Knihu jsem právě dočetla a dojem tak trochu rozpačitý... Rachel mě celou dobu rozčilovala. Věčně v lihu, věčně si nic nepamatující a věčně se za vše omlouvající. Megan i Annu jsem vnímala jako sobecké bytosti. Knihu jsem přečetla za pár dní. Nechci tvrdit, že byla špatná, že by se mi nelíbila, ale nesplnila moje očekávání stran světového bestselleru. Nelituji však, že jsem ji četla a pachatele jsem tušila až někdy v poslední třetině knihy.
Dívku ve vlaku jsem si pustila i ve filmové podobě a musím uznat, že zde byly všechny tři hlavní hrdinky vylíčeny trochu sympatičtěji. Pochopila jsem zřetelněji trápení a prapůvod problému Megan a Rachel mi bylo v mnoha okamžicích upřímně líto. Na Annu jsem názor nezměnila, i když v úplném závěru mě mile překvapila.
Kdo má rád knižní thrillery, ať si knížku směle přečte, neurazí!

Jana283
21.02.2017 2 z 5

Nepatřím mezi čtenáře tohoto žánru, ale tak trochu jsem podlehla reklamnímu tlaku. Taková normální detektivka, nechápu ten humbuk kolem.

čef
21.02.2017 5 z 5

Velká pochvala za osobitý styl a celkový nápad, k čemu řešit srovnání s jinými knihami, s reklamou nebo s vlastním očekáváním. Případ to není obyčejný, tuctový, je zde tajemství, hra s napětím a také mnoho maličkostí, na kterými je možné se vteřinku zastavit a vychutnat si kouzlo okamžiku nebo myšlenky. Uvidíme jak se autorce povedlo udržet úroveň v novém románu Into the water - až u nás vyjde - už se těším.

Ráčkajda
20.02.2017 4 z 5

Já musím tedy říct, že se mi to celkem líbilo....film také nebyl špatný, ale knížka se mi líbila víc.

veronika4918
20.02.2017 2 z 5

Můžete mi někdo vysvětlit, proč je ta kniha bestseller? ... Kdyby neměla tak super reklamu, tak ji odložím po prvních 50 stránkách. Takhle jsem to utrpení dočetla až do konce, přičemž posledních cca 30 stran už jsem přeskakovala některé odstavce - už jsem to prostě chtěla mít za sebou.

Simii45
20.02.2017 3 z 5

Nevím,jak hodnotit, kniha se mi líbila i když jsem díky tomu ''boomu'' jaký vyvolala čekala asi víc.. Hlavní hrdinku bych občas propleskla ,jak mě iritovala ,ale nakonec jsem po dočtení knihy zjistila,že mi vlastně ten příběh chybí a zajímá mě, jak by se to dál vyvíjelo..

Corly
19.02.2017 5 z 5

Jsou dvě skupiny, těch, které Dívka nenadchla a my, co jsme si ji užívali!
Hrdě se hlásím do druhé skupiny! Pro mě super zpříjemnění podzimu a fakt zážitek! Úplně vše se mi líbilo! :-)

knihomolka008
19.02.2017 1 z 5

Knihu jsem nezvládla dočíst, styl vyprávění ani příběh mě vůbec nezaujali.

estrellka
19.02.2017 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. Po pochvalných recenzích jsem čekala druhou Zmizelou, ale to se bohužel nekonalo. Začátek se vlekl, Rachel a její chování mě iritovalo, ale zhruba od poloviny jsem se začetla a knihu na druhý pokus dočetla (poprvé jsem ji po pár stránkách odložila). Podezření na pachatele jsem měla zhruba od poloviny knihy, takže závěr moc nepřekvapil, jenom potvrdil mé podezření. Kniha není zlá, přečíst se dá, ale odvařená jsem z ní nebyla, takže pro mě průměrná detektivka.

LiaBoom
19.02.2017 5 z 5

Mně se kniha líbila, styl vyprávění mi seděl. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a konec mě velmi překvapil. Nejraději jsem měla ráda vyprávění z pohledu Rachel, ale i z pohledu Megan a Anny to bylo zajímavé, jen jsem neměla ráda Annu. První polovina mi přišla trochu nudná, ale od druhé mě to začalo bavit a knihu jsem rychle dočetla. Rozhodně doporučuji.

ufounek173
18.02.2017 5 z 5

Kamarádka ji koupila 15ti leté dceři,měla něco rozečtené,tak jsem si ji půjčila,líbila se mi moc-popis a pocity osob-skvělé,konec překvapivý.Těšila jsem se na film,herečku mám moc ráda-byla dokonalá,ale už nikdy nepůjdu do kina na detektivku po přečtení knihy,mohla jsem jen srovnávat.Kamarádce jsem řekla ,že je to spíš kniha pro nás,její holka ji ještě nečetla.

bakjo95
18.02.2017 3 z 5

Tak jo, nechal jsem se ztrhnout davem a koupil jsem si jí...

Od světovýho bestselleru jsem čekal větší bombu. V zásadě to byla zápletka mezi 5 dementníma lidma, který neznaj hranice...přičemž Ráchelina bezmezná debilita mě nejednou naštvala. Na druhou stranu se do příběhu dalo pěkně začíst a byly chvilky, kdy mě napětí nutilo číst dál, ale do mezikontinentálních bestsellerů bych to nezařadil. 65%

V angličtině rozhodně lepší čtení.

Lucienka
17.02.2017 3 z 5

Mezi best knihy bych to také nezařadila. Prvních 80 stran jsem si říkala, že to snad ani není možné, aby mělo výborné recenze. Pak naštěstí začalo do sebe zapadat a dávat smysl, zápletky učinily zajímavějším. Pokud se chystáte číst, tak raději bez očekávání;-)

koala
17.02.2017 4 z 5

Dobře napsané, napínavé od začátku do konce, oceňuji odvahu za tak příšerně slabošskou hlavní hrdinku alkoholičku, která má dvě osobnosti - jedné (té střízlivé) je vám až líto, druhá by mohla i vraždit? Vrah mi byl jasný trochu dřív než byl odhalen - už u první vzpomínky na golfové hole, ale ten konec byl tedy vážně divný. Detektivky moc nečtu, nechala jsem se tak trochu strhnout humbukem kolem téhle knihy, a tak přemýšlím, jestli si knihu ponechat nebo poslat dál do světa... že by jednou pro své děti, jako varování před alkoholismem? :-)

Elliecz
16.02.2017 3 z 5

Sundala bych z toho nálepku bestselleru a pak bych se na to možná dívala o něco lépe. Kniha nebyla úplně špatná, ale rozhodně nenaplnila moje očekávání. Hlavní postava mi byla silně nesympatická a vraha jsem odhalila poměrně brzy...
Ale abych nebyla jen kritická: Oceňuji originalitu a zajímavé postavy. Ani zápletka nebyla vůbec špatná, žádný krvák a při tom mi občas přejel mráz po zádech.

Hakem
16.02.2017 1 z 5

Bohuzel jedna z nejzbytecnejsich knih co jsem kdy cetla. Nedala mi vubec nic. Nelibila se mi ani jedna postava a to uz je vazne co rict. Alkoholicka Rachel me stvala svoji neschopnosti. Nelibil se mi ten pocit z knihy - jsi mama ditete, ale je to takova nuda, ze bys nejradsi vseho nechala a odjela.. vraha jsem osobne az do konce nevedela a vrahuv konec nevim. Popravde se mi vubec nelibil a prisel mi pritazeny za vlasy.. takze celkove velke minus.. jedina scena z knihy mi zustala dlouho v hlave - miminko ve vane :(

swon
13.02.2017 3 z 5

Možná některým čtenářům přijde začátek zdlouhavý, mně se naopak ne/boj Rachel s alkoholem v knize líbil a děj obohatil o další dimenzi. Zajímavé taky je, že spoustě lidem přijde rozuzlení překvapivé, mě to vlastně až tak moc nešokovalo. Už v půlce jsem si říkala, že to musí být on - víc nepíšu, abych ostatní nepřipravila o zážitek.
Suma sumárum, kniha je fajn. Nejspíš si ji za pár let pamatovat nebudu, nicméně ani náročného čtenáře neurazí a minimálně si může v tomto případě u četby zarelaxovat.

Teninka
13.02.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, přečetla jsem ji během tří dnů, akorát asi od 40 str. jsem už tušila, kdo ublížil Megan a mé tušení bylo správné, což mě zklamalo ... :-( mám ráda napětí, když do poslední chvíle fakt nevím kdo, co a jak :-D proto dávám 4 hvězdičky :-)

Vlajdula
13.02.2017 4 z 5

Krásně napínavé, do poslední chvíle jsem netušila :).

OldřichHanton
13.02.2017 3 z 5

Dívku ve vlaku hodně srovnávali se Zmizelou a není to úplně od věci. V obou knihách se řeší v podstatě stejná témata, i když Dívka ve vlaku se na ně dívá z úplně jiného pohledu. Bohužel příběh Dívky je mnohem méně zajímavý.Detektivní zápletku nebylo moc těžké brzo rozluštit a, na rozdíl od Zmizelé, chybí i nějaká výraznější pointa na závěr. Kniha je v kategorii "literatura pro ženy" a je to na ní dost znát, Já bohužel nejsem úplně cílová skupina.