Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

nursejane
13.02.2017 3 z 5

Začátek pomalý a rozvleklý, ale konec mnohem lepší, celkově se mi to líbilo.

antonin0999
12.02.2017 1 z 5

Dívka ve vlaku se měla jmenovat spíš Kniha do vlaku. Do uspěchaný, hnusný doby přeplněnejch velkoměst. Snadná četba. Žádný literární skvost. Čte se snadno a rychle, ale nenabízí víc energie než rejžovej chlebíček.
Zápletka předvídatelná. Alkoholismus vyléčený příjemným způsobem. Doporučuji. Prsty v krku.

Bábina44
12.02.2017 3 z 5

Souhlasím s Aghata2 ta kritika co jí předchází, podle mně není až tak pravdivá.Do knihy jsem se nakonec začetla,ale nějak jsem se ve všech třech stejně podivných ženách moc těžko orientovala.Dalo se to číst.Ale jsou lepší knihy.

Knižní střípky
12.02.2017 4 z 5

Nějak nechci řešit popularitu této knihy, zda je zasloužená či nikoliv, nějaký pátek jsem si počkala, než jsem si ji přečetla a za mě, ano, líbila se mi. Kupodivu i přesto, že jsem nezažila knihu, kde by mi žádná z postav nebyla sympatická jako zde. Opravdu tato kniha sloučila dohromady tolik nesympatických lidí, až je to neuvěřitelné. Ale četla se výborně, jsem spokojená. Film nemám potřebu vidět, knihu jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla.

acul.p
11.02.2017 4 z 5

I přesto, že jsem už po pár zkušenostech dost skeptická k tzv. bombastickým bestsellerům, rozhodla jsem se Dívku ve vlaku přečíst. A i přeszo, že mi hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická, tak jsem knihu hravě přelouskla, byla čtivá, napínavá a konec opravdu překvapující. Rozhodně za přečtení stojí ;)

Charmedka
11.02.2017 3 z 5

Kniha je vyprávěna rovnou ze tří ženských pohledů. Bohužel ani jedna z žen mi není sympatická, co z žen, ani jedna postava v knize není sympatická. Rachel je naprostá troska, která je v jednom kuse v lihu, nemá práci a ani po čtyřech letech se nedokázala smířit s tím, že ji manžel opustil. Místo toho, aby šla dál, tak se ponižuje a klesá na stále větší dno. Megan je zas psychicky narušená a Anna mrcha - když to řeknu slušně -, která je pyšná na to, že přebrala chlapa jiné ženě. Autorce se vážně povedlo vytvořit extrémně odpudivé postavy.

iz67
11.02.2017 3 z 5

Audiokniha výborně udělaná (Bebarová, Špalková). Na dlouhou cestu dobrá varianta (6h cesta uběhla jako voda). Zajímavá poutavá. Ale také dlouhé a rozvleklejsi. Po 1/3 knihy jsem tušil jak to dopadne a dopadlo.

Flower081
11.02.2017 5 z 5

I když konec mi k Rachel vůbec neseděl, celkově ve mně kniha zanechala skvělý dojem - přečteno ani ne za tři dny

Sarka25
11.02.2017 5 z 5

Přečetla jsem ji jednim dechem.. Podoby styl jako zmizela .. A konec nemel chybu

Aleen
11.02.2017 1 z 5

Pokud bych neposlouchala načtené na CD, asi bych nedočetla. Naprosto nechápu, proč se jí prodalo takové množství. Snad jen proto, že tolik lidí má v současnosti problém s nějakou závislostí...to jak Rachel neustále řeší, kdy a jak moc byla nalitá...to že polovinu knihy neví, co se stalo a co byly halušky...no, dost mně to otravovalo. Původní záměr napsat detektivku se v tom úplně ztrácel. Když jsem se ohlédla a vymazala to alkoholové okecávání, zjistila jsem, že taková zápletka je ve velkém množství knih a detektivkových nekonečných seriálů. Od BESTSELERU bych čekala víc.

wildprincess
10.02.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbila se mi od začátku až do konce, děj i styl psaní. Jsem zvědavá i na film...ale kniha je vždy lepší :)

Olia
10.02.2017 4 z 5

já přečetla rychle a jedním dechem.. vím, že cejtit se jako ty holky v knize, bych fakt nechtěla :-)

Dagnov157
09.02.2017 3 z 5

Často po přečtení knihy sháním film a opačně. Většinou u mne vyhrává kniha. U této knihy to byla filmová podoba. Příběh nebyl nijak napínavý, ani sloh spisovatelky nebyl ničím výjimečný, jen měl opět masivní reklamu nakladatelství. průměrná kniha. Jak už tady někdo napsal, mnoho povyku pro nic.

Tynulda
09.02.2017 3 z 5

Po několika přečtených recenzí jsem se do knihy pustila. Musím říct, že mě začala bavit až asi tak za polovinou, do té doby žádná sláva. Alkoholička, která strká nos do jí (už dávno vzdálených) věcí, a s přehnaným vtíráním ke svému exmanželovi. Občas už mi šla hlavní hrdinka dost na nervy. Mám trošku smíšené pocity.

Monuška22
09.02.2017

I já jsem neodolala a knihu jsem si přečetla, ale pro mě to zase až taková hitparáda nebyla. Cca od půlky jsem přišla na to, kdo je vrah a proč... Pouze 3*

J.books
09.02.2017 2 z 5

Díky ohlasu který kniha zaznamenala a také díky novému filmu, jsem se rozhodla po této knize sáhnout i když žánrově si vybírám trochu jinou literaturu. Já osobně nemám ráda thrillery, takže hodnocené je nižší také kvůli tomu. Co se týče napětí je kniha jedničkou, přečetla jsem jí pomalu jedním dechem , protože mě neskutečně zajímalo jak vše dopadne. A závěrečné rozuzlení je opravdu povedené. Bohužel mi,ale nevyhovuje styl psaní, nečetlo se mi to celé úplně ideálně. Měla jsem chuť i dost přeskakovat nezajímavé části. Další co mi vadilo, bylo, že každá z postav je prostě nějakým způsobem psychopatická, depresivní a ponurá...prostě celé dílo ve mě nezanechalo dobrý dojem. V každé knize si člověk najde někoho komu chce fandit, koho si zamiluje a tady mi to chybělo..jediné co mě zajímalo, bylo jak to dopadne. Jinak ve mě kniha nezanechala hlubší dojem a rozhodně bych si ji znovu nepřečetla.

mira.l
09.02.2017 4 z 5

Vezmu to relativně stručně. Příběh má poněkud pomalejší rozjezd, prvních asi padesát, šedesát stran je poněkud rozvláčnějších, ale od zmizení Megan to dostane spád. Konec, který bych asi ne úplně čekal, byl zajímavý. Četlo se mi to velmi dobře, je to jedna z knížek, které čtenáře nutí číst dál, nepřestávat a zdolat na jeden "zátah" pokud možno co největší porci stran. Střídání vyprávějících postav mi nevadilo, je to podobné jako třeba Černobílý svět, jisté skoky v časové posloupnosti sice můžou na první pohled vypadat trochu rušivě a chaoticky, ale nakonec to do sebe velmi dobře zapadne a zároveň to nutí čtenáře přemýšlet a "udržovat bdělost". Celkově je to kniha docela ponurá, depresivní, vlastně ani s jednou z hlavních nelze nějak moc sympatizovat, alkoholička, nevěrná manželka, notorický lhář, společnost vskutku vybraná:). V tomhle mi to tou svojí jistou depresivností zase připomnělo Větrnou hůrku:). Za mě hodnotím poctivýma čtyřma * a myslím, že se k ní někdy v budoucnu vrátím, stejně jako se se zájmem podívám na filmové zpracování.
Je ta kniha bestsellerem nebo ne? Co to vlastně je? Jaká je definice bestselleru? Kdo to ví? Mnozí ji vychvalují, mnozí zase už jen pro tu nálepku zatracují. Podstatné je asi to, že se dobře čte.
Mnohdy uváděné srovnání se Zmizelou zatím nemám, ale i na ni se chystám.
Co mě docela baví tady v komentářích, je to množství Sherlocků řízlých Poirotem, kteří už někde za půlkou, někteří i před(!) půlkou bezpečně věděli, kdo je vrahem. Pozoruhodné... Já to rozhodně nevěděl. Ještě nějakých padesát, šedesát stran před koncem nic moc nenasvědčovalo tomu, že vrahem je ten, kdo se jím nakonec ukázal být.

MiroslavKutík
09.02.2017

( AudioKniha ) začnu od konce, závěr knihy je nečekaný. Od knihy jsem čekal trochu vice na to jak byla tato kniha prezentována a doporučována, ale i tak jsem si knihu poslechnul i když byla depresivní, o závislosti na alkoholu.

Nu čekal jsem něco trošku jiného podle popisu knihy. :(

stakido
08.02.2017

Po několika kapitolách, kdy Rachel jenom jezdila ve vlaku, jsem si říkal, že to asi odložím. Pak se začal příběh zajímavě rozvíjet. Čekal jsem s napětím na konec, až jsem byl zklamaný.
Knížka je hrozně depresivní.

elisa194
08.02.2017 4 z 5

Začátek je nudný, musela jsem se i někdy podívat jakou postavu vlastně čtu, ale člověk musí vydržet asi do 60.strany a pak se vše rozjede. Každopádně takový konec jsem nečekala.