Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Demonlover
08.02.2017 4 z 5

Příběh je koktejl namíchaný z osudů tří žen z nichž jedna trpí alkoholovou závislostí, druhá hraniční poruchou osobnosti a třetí je chorobně úzkostná. Další nezbytné ingredience tvoří dva (nejen) domácí násilníci, jeden je navíc bigamista.
Namícháno s citem, aby to oslovilo především ženy, respektive určité typy žen. I když mezi cílovou čtenářskou skupinu nepatřím, přečetl jsem to až do pohádkového konce. Jiný konec bych ani nečekal.
Hodnotilo se mi velmi snadno: pět hvězdiček mi přijde moc a tři málo.

zdenka.hal
07.02.2017

Také jsem ji poslouchala jako audioknihu se smíšenými pocity, protože mě trochu rozčilovalo, že někdo neustále strká nos do cizích věcí a v alkoholovém opojení si nic nepamatuje, ale ten konec byl hodně dobrý, překvapivý a i když jsem ji poslouchala již před nějakým časem, stále o ní přemýšlím a myslím, že se k ní vrátím.

BlackBlade
07.02.2017 1 z 5

Podle posledních komentářů je tu většina názorů od žen, což asi chápu. Knihu jsem poslouchal jako audio-knihu, ale start je děsně pomalý, bez šťávy = pro chlapa; myslím ale, že ženy se v těch "kecech" občas najdou nebo se jim to alespoň lépe čte. Já se s těmi postavami neztotožnil; jedna chlastá, druhá zahýbá a třetí ani nevím, co dělá, protože mě vůbec nezaujala...
Za mě odloženo na neurčito = asi mrknu na film a podle výsledku uvidíme, zda se k tomu ještě někdy vrátím. Ale asi ne.
Souhlasím s tím, že marketing byl lepší, než kniha samotná.

Hanulka25
07.02.2017 5 z 5

Souhlasím se všemi, kteří knihu chválí. Přečetla jsem za jeden víkend.

Hufendy
05.02.2017 3 z 5

Knihu jsem dostala od maminky a hned jsem se pustila do čtení. Bohužel v polovině knížky to už bylo čtení z donucení, protože nerada odkládám knihu, kterou mám rozečtenou a vezmu si jinou. Ke konci to už trochu na napětí bylo znát i konec jsem nečekala, ale tato kniha asi nebyla pro mě. Na to, že to je bestseller mě to trochu zklamalo.

lenkavildomcova
05.02.2017 5 z 5

Prvních 50 stran jsem si říkala nechápu co na té knize všichni vidí. Dokonce jsem zvažovala, že ji nedočtu. Pak se to ovšem rozjelo a už jsem ji neodložila. Vydržte, stojí to za to.

Petja
04.02.2017 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, je psána, resp. přeložena čtivě, dobře (a rychle se čte), konec ani (nijak ideální) charaktery a osudy klíčových postav nejsou lehce předvídatelné (např. jsem očekávala, že Rachel a Scott se dají dohromady), oživení přináší vyprávění z pohledu tří hlavních postav. Neotřelé je, že se významná část odehrává ve vlaku a že hlavní hrdinka je alkoholička. Pouze pasáže, ve kterých se hlavní hrdinka snaží rozpomenout se, co se stalo v onen klíčový večer, se mi ke konci zdály místy zdlouhavé. Zdejšímu hodnocení možná trochu uškodila mohutná marketingová kampaň, po které někteří čtenáři zřejmě očekávali nesplnitelné. Já knihu rozhodně doporučuji.

marti7729
03.02.2017 5 z 5

Moc na detektivky nejsem, ale v tomhle případě to byla trefa do černého. Začátek byl zdlouhavý a moc mě nebavil. Nakonec se vyplatilo počkat a do děje jsem se vžila a najednou jako by otočilo a knihu jsem začala strašně hltat. I konec mě mile překvapil. Za mě můžu jen doporučit

petra3242
03.02.2017 1 z 5

Jak jsem se na tuhle knihu těšila, tak jsem z ní byla zklamaná. Nemám ráda knihy, kde je tak málo přímé řeči jako je tomu v tomto případě. Vypravěč (Rachel, Anna i Megan) vypráví o věcech, které s tím, co stalo mají v mnoha případech pramálo společného. Spousta situací je nedopovězená, postavy se chovají pitomě, konec je divný a děj zbytečně natahovaný. Každopádně jsem přesto všechno až téměř do konce netušila, kdo by mohl být pachatelem (měla jsem několik tipů). Jsem zvědavá, jak dopadl stejnojmenný film.

hellena1523
03.02.2017 3 z 5

Průměrná líbivá detektivka, ale hlavní postava mě moc bavila. V záplavě těch dokonalých, nebo těch, v nichž se zničehožnic najde něco, co je nakopne (např.) změnit svůj život a podobně, byla pro mě Rachel příjemnou změnou...Střídání pohledu mi nevadilo. Upřímně ale...na to, jaký zázrak se z knihy dělal a kolik poprasku kvůli ní bylo, čekala jsem opravdu víc, než lepší průměr. Vracet se k ní určitě nebudu, a tak nelituju, že jsem do ní neinvestovala.

ZuzaZam
03.02.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, která mě ničím nenadchla ale ani neurazila. Narozdíl od severských detektivek jsem u této knihy neměla potřebu číst pořád dál a dál...

monika3691
02.02.2017 5 z 5

Kniha se autorce zcela povedla, knihu jsem nosila sebou všude a již ráno jsem se nemohla dočkat, až ji začnu opět číst. Příběh je po celou dobu napínavý a tajemný.

Pepína15
02.02.2017 5 z 5

Zajímavý námět knihy a kdokoliv může být vrahem. Knížka se dobře čte a v okamžiku, kdy jsem si uvědomila, kdo je asi vrahem tak jsem dočítala téměř jedním dechem. Následně jsem viděla film a ten mě bohužel po knížce zkalamal. Kniha krásně popisuje detaily nicméně je těžší na soustředění, protože využívá prolínání časových linií a někdy jsem bojovala s tím, jaký den právě je. A navíc nekdy jeden den popisuje z pohledu dvou lidí. O to je to zajímavější. Doporučuji a určitě ještě před filmem!

twerkit
02.02.2017 5 z 5

Skvělý kniha, čtivá. Hlavní postava jakožto alkoholička s výpadky paměti dodává knize tajemnosti :) Rozhodně radím přečíst !!!

biairicia
02.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, je čtivá. Někdy mi však přišla zbytečně zdlouhavá. Moment překvapení super. Chválím i filmové zpracování, které diváka téměř o nic neochudilo.

Hadrna
01.02.2017 5 z 5

Dočteno a super ! Příběh mě dokázal dostatečně pohltit a zaměstnat mou mysl, abych si užila překvapující konec, já něco tišila, ale až chvilku před tím než na to přišla Rachel, knížka je skvělá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Neváhejte a čtěte ! ;)

Petulisek
01.02.2017 5 z 5

Naprostá pecka.Od knihy se nedalo odtrhnout.V pulce knihy jsem začala tušit kdo je vrah, ale stejně mě to nakonci dostalo. Po 3 mesicich jsem koukla na film protoze kniha byla skvela.Ale film stal za starou backoru.Diky bohu za knihy a lidskou fantazii ❤

Aniga
01.02.2017 4 z 5

Kniha se mi zalíbila nejen obálkou, ale i formou, kterou je zpracována (styl deníku více osob).
Bohužel jsem v ní našla chybku - na str. 189 (vydání první) je Rachel pozvána na zítřek. Na schůzku však dorazí ten samý den večer (chyba překladu nebo je chyba i v originálu??).
Ději jen napomohl fakt, že ani jedna osoba nebyla dá se říct ideální, každá měla své mouchy a problémy, takže bylo pro nás čtenáře zajímavější hádat motiv zmizení "Jess".
Nejvíce na celém příběhu mi však zaujal nápad jízdy vlakem s vytvářením si imaginárního života lidí, které cestou pravidelně pozorujeme.
Ač se příběh krásně četl, za mne je to dneska za 4*.

marara
31.01.2017 5 z 5

Výborná knížka, napětí, překvapivý závěr, který nutí začít pochybovat o všech. Pro mě výborná zápletka - hrdinka sleduje z vlaku životy jiných a z drobných náznaků si dává dohromady jejich život. Dostala se v některých okolnostech překvapivě blízko, ale do jejich života si projektovala vlastní touhu po šťastném manželství.

mirka71
31.01.2017 4 z 5

Zvláštní kniha, začátek se neskutečně vlekl, měla jsme pocit, že čtu zpověď alkoholičky, pak to nabralo spád, že na konci jsem téměř nestíhala. Ale na to, že se o knize psalo jako o bestselleru roku, jsem byla trochu zklamaná.
Srovnávat se "Zmizelou" od G. Flynnové bych si netroufala, "Zmizelá" se mi líbila mnohem víc.