Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

olivesny
31.01.2017 3 z 5

Příběh sepsán skvěle, ale vadilo mi přeskakování od postavy k další ve formě kapitol, kdy ze začátku jsem musela listovat, abych tušila, o jakou postavu se jedná.
Co se týká konce knihy, byla jsem překvapená a prostě.. dost hustý! :D

kneprulka
31.01.2017

Za mě docela dobrá. Kdyby byla lépe přeložená, tak by to ten bestseller i byl. Prvních 160 stran o ničem a o všem. Poslední strany mě dostaly tak, že jsem musela o postavě Anny hodně přemýšlet a kniha se mi v hlavě odehrávala zpětně.
Za mě ne až tak špatné, ale lepší přeložení by knize dodalo větší grády!

janca4589
31.01.2017 5 z 5

Napínavý děj, skvěle napsaná knížka.

Hornet
31.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, moc doporučuji.

A235711
30.01.2017 4 z 5

Toto byl můj první thriller a myslím, že si ještě nějakou chvíli žádný nepřečtu. Ne proto, že by mě to nebavilo ale proto, že mě to naprosto psychicky vyčerpalo. Kniha nebyla dokonalá dlouho jsem se nemohla rozhodnout jestli dám 4 nebo 5, bohužel ale nemáš s čím srovnávat, takže nakonec 4*.

adelinka
30.01.2017 4 z 5

Zo začiatku som sa stráca v časovom deji - nie v osobách, vystupuje tu len pár osôb. Dosť smutný príbeh Ráchel, ktorá začala holdovať alkoholu. Neustále verí, že sa k nej bývalý vráti, ale nakoniec zistí, že tam kde je, aj dôvod prečo začala piť, má na svedomí jej manžel. Ráchel sa spamätá a záleží jej na tom, aby sa zistilo kto je vrahom nezvestnej.

Fajťák
29.01.2017 3 z 5

Průměrná knížka s průměrnou zápletkou. Vůbec nechápu, jak mohla být zvolena knihou roku a nebo jak ji někdo mohl přirovnávat ke Zmizelé.

chevreau13
29.01.2017 4 z 5

Líbilo se mi moc, nedokázala jsem se odtrhnout. Naštěstí jsem četla dřív, než viděla film... Skvěle postavený příběh, postavy by zasloužily větší práci, ale celkově za mě dobrý

kululinka
29.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Rachel se svou láskou k alkoholu mě chvilkama sice pěkně štvala, ale jak se děj stupňoval, rostly postupně i mé sympatie k ní. Téma je neobvyklé a kniha skvěle napsaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a zhltla ji v podstatě za necelé dva dny bez spánku, jen s přestávkami na práci. Rozhodně doporučuji.

kubicmar
29.01.2017 5 z 5

Kniha, která mě opět dostala ke čtení.

Market = )
28.01.2017 4 z 5

Na jednu stranu jsem nadšená - neobvyklý námět a hlavně podání, poutavý příběh aspoň pro někoho určitě i překvapivý rozuzlení (i když se naznačuje zhruba od půlky knížky, tak těžko říct...). Na druhou stranu jsem trochu zklamaná, protože mi přijde, že hodně postav a dějových linek zůstalo neuzavřených, nevysvětlených... Zase jednou mám trochu pocit, že si autorka (a stává se mi to výhradně u žen, které se pouští do thrillerů nebo jiných složitostí) nabrala trochu moc dramat a zápletek a pak je šmahem všechny ukončila, protože už najednou nevěděla, jak dál. Mimochodem si nevybavuju, že bych četla knížku, kde mě tak rozčilovala hlavní postava a i většina vedlejších - vážně zvláštní sbírka záporných charakterů :-D. Ale stejně to bylo bezva počtení!

kveta2613
27.01.2017 3 z 5

Knihu jsem měla možnost poslouchat jako audioknihu. Perfektní načtení mě zaujalo více jak samotná kniha.
Neb kniha je o alkoholičce, lehké ženě a lehce labilní ženě.
Nevím co na té knize je takový bestseller.
Musím vyzdvihnout bravurní načtení které mě do děje vtáhlo. Jen díky němu jsem příběh doposlechla. Mít knihu doma tak ji odložím a nikdy nedočtu.

Gabetka
27.01.2017 4 z 5

Zdejší komentáře způsobily, že jsem neměla žádná velká očekávání, a kniha mě tak nakonec mile překvapila. Začetla jsem se bez obtíží a kupodivu mi Rachel přišla i přes své opilecké eskapády sympatická. Vyprávění z pohledu tří žen sice nebylo plné akce a nervydrásajících momentů, přesto vě mně celou dobu hlodala zvědavost a musela jsem číst dál a dál. Každá postava měla své problémy a špatné stránky, rozhodně nešlo o plastické postavy s jasně určeným charakterem. Rozuzlení mi přišlo smysluplné a svým způsobem i děsivé tím, jak málo může člověk znát své nejbližší.

Siwan
27.01.2017 1 z 5

za živého boha nedovedu pochopit, proč tahle kniha má tak vysoké hodnocení. Hlavní postava je neustále se litující alkoholička, děj se vleče a o nějaké propracovanosti postav se nedá mluvit ani při sebelepší vůli. Dočetla jsem jenom proto, abych zjistila, jak to bylo. Naprosté zklamání.

atka69
27.01.2017 2 z 5

Nechápu, že se tato kniha stala bestsellerem. Přečetla jsem ji, ale nic závratného. Myslím, že tady hodně zapracovala reklama, proto je tak kupovaná a čtená.

hanaraab
27.01.2017

Kniha se mi taky líbila, ale čekala jsem víc. Podle ohlasů, které jsem si přečetla před samotným čtením, bych čekala víc. Ze začátku jsem dokonce uvažovala o tom, že knihu odložím. Začátek je zdlouhavý popisováním alkoholičky, která denně jezdí vlakem a předstírá, že pracuje. Každý den to samé. Dost nezáživné, přiznám se, že jsem vytrvala ve čtení pouze proto, že jsem četla pochvalné recenze. Ke konci už mě to i bavilo. Nakonec docela pěkná kniha.

punktruhlicka
27.01.2017 4 z 5

Knížka psaná formou deníku tří žen a super děj. Bavila mě především, protože každý den jezdím vlakem známou trasu a při čtení jsem dost často zůstala koukat z okna a moc mě bavila. Jediné co mi vadilo byly alkoholické výlevy Rachel.

april4
27.01.2017 4 z 5

Četla jsem knihu dřív, než Zmizelou (se kterou bývá srovnávána), navíc mě minula mediální kampaň, která jí předcházela, takže jsem se do ní nepouštěla s přehnaným očekáváním.....a byla jsem spokojená. Je to čtivé, chvilkami napínavé, hlavní hrdince buď fandíte, litujete jí, nebo vám leze na nervy. Každopádně vám nebude lhostejná, takže tu knihu dočtete, protože prostě chcete vědět kdo, jak a proč.

prochajda
27.01.2017 5 z 5

Výborně napsaná napínavá kniha, skvěle popsány myšlenky a pocity Rachel, Megan i Anny. Při čtení druhé poloviny se jen těžko odkládala.
Film byl pro mě zmatený a nevím zda bych všechny souvislosti pochopila, nebýt knihy.

Žitečko
26.01.2017

Jsem tak trochu na rozpacích. Po všem, co jsem o knize slyšela a četla jsem čekala opravdu nějaký JÓ bestseller, ale opak byl pravdou. Byla jsem velmi zklamaná. Dalo by se říct - ponurý příběh, prolínající se s alkoholismem. Částečně i omezený děj. Jediným pozitivem je konečné rozuzlení.