Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Hnědoočko7
26.01.2017 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity, od světového bestselleru jsem čekala víc. V porovnání s jinými detektivkami severského typu nemá takový drive. Rachel se zbytečně dlouho patlá ve svém opileckém životě, kniha by o tyto pasáže mohla být klidně kratší. Ale líbí se mi paralelní propojení minulosti a přítomnosti z pohledu vyprávění tří žen, která se na konci protnou. Takže za mě průměr. Neurazí, ale ani nenadchne, znám prostě lepší.

LaPetja
26.01.2017 4 z 5

Díky ohromné propagaci se mi do knihy nechtělo. Nakonec jsem byla velmi mile překvapená, jak je kniha čtivá a překvapivý konec to vše jen podtrhl jako skvělou knihu.

rasken
26.01.2017 odpad!

Těšil jsem se na knihu.... Je to dobou, vytvoří se film, obrovská reklama. Velké zklamání. Dobře, když jsem se nachytal já, budu ho všude chválit, ať se nachytá další. Stejně kniha. Číst o alkoholičce (na obranu Rachel, vinou manžela) mi přišla strašná nuda. Pouze čekání, co se vlastně stalo mi udrželo u knihy. Rozuzlení, již očekávané.... Palec dolu

knihamouder
25.01.2017 4 z 5

Tato kniha mi připomněla má léta, kdy jsem cestovala courákem a měla možnost pozorovat dění, ať už ve vlaku nebo kolem něj. Přesně jak knížka popisuje, viděla jsem mnoho cizích lidí a přes to o nich mnoho věděla, právě díky stejné trase, stejnému času, stejným zvyklostem.
Knížka se mi líbila, byla pro mě něčím novým. Vždyť hlavní postava vždy nemusí být dokonalý člověk, co mu vše vychází. Nešťastná žena, co se uchýlila k alkoholismu po bolestných ranách od života. Super nápad - kam zavedlo vlastní pátrání onu hrdinku a jak jí snaha o pomoc při vyšetřování pomohla najít pravdu a svou vlastní cestu za lepším životem.

Gaby13
25.01.2017 3 z 5

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Když jsem jí začala číst, byla jsem nadšená a měla jsem veliké očekávání, už po pár stránkách mi ale došlo, že to nebude tak napínavé, jak jsem čekala. Jelikož jsem ale byla již zvědavá, četla jsem dál. A musím říct, že to za to stálo. I když jsem konec dopředu už tušila, stejně byl bravurně vymyšlený a výborně napsaný. Posledních sto stránek jsem přečetla jedním dechem. Knížka má tedy dobrý nápad a zápletku, ale myslím, že by klidně mohla být i kratší, aby se udrželo napínavé tempo.

Monolit0713
25.01.2017 2 z 5

Za mě teda nic moc. Konec dobrý, ale než jsem se k němu protrpěla ...

loudomar
25.01.2017 3 z 5

Kniha se četla opravdu rychle skoro sama, jen z hlavní hrdinky a jejími věčnými opileckými excesy jsem byla chvílemi už znuděná. Zápletka zajímavá, ale vzhledem k menšímu počtu postav a vývoji příběhu se dalo dost brzo předvídat, kdo je hlavním viníkem.

Greengrass
25.01.2017 4 z 5

Nejprve jsem měla pocit, že jedu courákem, a ještě se zataženou brdou. Už po pár stránkách se ale courák změnil na rychlík a cílovou stanicí jsem profrčela snad šinkanzenem.
Jízdu jsem si užívala. Postavy jsem si oblíbila, právě pro jejich NEdokonalost. Příběh, viděný z několika úhlů pohledu, je čtivě napsaný a originální.

mamzila
25.01.2017 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem nejprve přečetla knihu, než jsem se podívala na film. Dost by mi vadilo znát konec. Kniha se mi četla výborně. Styl vyprávění je velmi zajímavý - pohled na stejnou věc z několika stran, fakt dobrý. Hlavní vypravěčky mi bylo chvílemi líto, tak trochu dost si zkomplikovala život. Ani konec mě nezklamal, někdy jsou ti nejdokonalejší chlapi, prostě zmetci.

Janynka
24.01.2017

Mně chytla od začátku a nepustila do konce :-) Sice nejsem moc zvyklá na tak málo dialogů,ale styl psaní si mně rychle dostal. Hezká.

JAnD
24.01.2017 4 z 5

Zase trochu jiná knížka. Pohledy tří různých žen, které se mi ze začátku pletly, alkoholové okno a špinavosti pod povrchem nevinně vyhlížejících lidí.

evka.bublina
24.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla :) Zajímavý a napínavý příběh.

beruska
24.01.2017 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale byla jsem dost zklamaná.. Strašně mi vadila hlavní hrdinka alkoholička. Neustále popisuje, jak si dopřává lihoviny a tím se mi dost protivila :-( ... Řekla bych, že kniha vyniká pouze obří reklamou, určitě tady máme hezčí romány, které sice nemají na obalu zlatou placku, ale mají větší dějovou hloubku a sympatičtější postavy..Dávám pouze 3 * ...

julie1989
24.01.2017 1 z 5

knihu jsem si přečetla, rozhodně nebude patřit mezi mé oblíbené, dvě třetiny jsem se nudila... konec byl zajímavý... což byl jediný zvrat v ději...

Peťule115
24.01.2017 1 z 5

Začátek knihy (cca 90 stran) mě moc nechytlo, ale pak se to rozvinulo a hltala jsem každou stranu ... bohužel konec byl až příliš rychle rozuzlen :-( ... Tohle není žánr, který bych běžně četla, takže to že jsem dočetla už o něčem svědčí. Podruhé bych už po tomto titulu nesáhla. Není to kniha, kterou bych si koupila do svoji sbírky.

pedroK
23.01.2017 4 z 5

Jo, nebyly to špatně utracené peníze, bavilo mě to. Zápletka zajímavá, rozuzlení jsem se nemohla dočkat! Jděte do toho!

Jane333
22.01.2017 4 z 5

Mně se knížka hodně líbila. Původně jsem se rozhodovala, jestli půjdu na film nebo si přečtu knihu. Ale jsem ráda, že jsem se dala do knihy. Spoustě lidem je Rachel nesympatická, ale já jsem ji chápala, ona byla spíš nešťastná. To Megan a vlastně i Anna mi přišly jako potvory. Závěr jsem sice tipovala trochu jiný, ale tohle mi nakonec přišlo celkem reálné.

netty
22.01.2017 4 z 5

Začátek mě dost nudil, ale když už se to rozjelo, začetla jsem se a nemohla jsem přestat. I když musím uznat, že na to jak byla kniha propagovaná, to nebyla žádná sláva.

michalka S.
21.01.2017 3 z 5

Huraaa konecne mam doctenou tuto knizku .Hura jen proto ze jsem se zbavila alkoholické Rachel ktera mi uz zacinala lezt na nervy.Proto jen tri kvuli Rachel ...

Jelen51
21.01.2017 3 z 5

Kniha o třech magorkách a ta hlavni navíc ještě alkoholička. Hodně se mi libí Nesbo a jeho Harry, což rozhodne neni svatoušek, ale tady mě hlavní hrdinka moc nebavila. No co zoufalá manželka. Ale konec mě překvapil takže za to, že to nedopadlo tak, jak jsem myselela tak aspoň 3 hvězdy. Ještě dám šanci filmovýmu zpracovaní. Třeba poznám konečně film co bude lepší než kniha :-) jo a jedno velký překvapeni s knihou jsem zažila a to,že to je formou deniku.. takže další dílek do čtenářské výzvy.