Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Dolina
21.01.2017 3 z 5

Celkem přímočará kniha, ale i tak mě pohltila. Jako taková jednohubka to bylo opravdu skvělé. Hodně mě bavilo postupně odkrývat díly skládačky. Celý děj působil hodně reálně. Žádné rádoby šokující zvraty. Doporučuji.

Laura_Petite
21.01.2017 5 z 5

Paulo, tohle se ti skutečně povedlo!
Nejprve jsem si říkala: 'Hlavní postava - alkoholička?! To jako opravdu??' Až posléze mi došlo, že vyvolat ve čtenářích tento dojem byl autorčin záměr.
Nevytkla bych nic.
Konec se mi líbil, hlavně to (nebudu prozrazovat děj!), že závěr mohl někoho překvapit, ale zároveň byl realistický. Jako že to nebyla splácanina typu 'Je zavražděno milion lidí brutálním způsobem a způsobila to osmiletá holčička', jak to někdy autoři vymýšlí ve snaze za každou cenu překvapit. Jen tak dál!!

pemla
21.01.2017 1 z 5

Nebyl to můj šálek čaje. Příběh celkově o ničem, děj se hrozně táhnul. Spíš než thriller mi to přišlo jak nějakej psychologickej román, kterej neustále rozebíral psychiku labilní alkoholičky. 2/3 knihy výplody nemocné mysli, rozuzlení na pár stranách a tak nějak se mě nijak nedotklo. Kniha ve mě nic nezanechala. Jsou knihy, které přečtete jedním dechem, u téhle jsem se musela zastavit a nadechnout se, abych to vůbec dočetla.

Pucik13
20.01.2017 2 z 5

Kniha je dobrá oddechovka; hůře jsem tedy se ztotožňovala s hrdinkou, nějak se mi ze začátku nedařilo najet na její vlnu. Ale příběh se pak rozjel a nešlo se odpoutat. Forma deníku byla zajímavá, bylo napínavé sledovat jednotlivé dějové linky a kde se to pak všechno potká. Konec mě ale zas tolik nepřekvapil.

Alex.rrr
20.01.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku se mi dostala do ruky náhodou a překvapila mě forma deníku. Trochu jsem se toho bála, ale velice příjemně mě překvapila. Kniha je nesmírně čtivá. Příběh zaujme a chvílemi jsem se vžívala do psychiky hrdinů. Trochu mě na knize zklamal hodně rychlý, ač překvapivý, závěr. Některé pasáže jsou delší než by bylo nutné a závěr byl vyřešen na pár posledních stránkách. Myslím, že by zasloužil rozepsat. Ale i tak doporučuji přečíst.

Efča59
19.01.2017 4 z 5

Po recenzích tady jsem neměla od knihy velké očekávání. Takže se nakonec jednalo o docela příjemné překvapení. Kniha čtivá, zavěr překvapivý, ale na druhou stranu jazyk ani vypravěčský styl a celkové napětí nedosahuje kvalit severských detektivek. Dobrý průměr.

Bartzabela
19.01.2017 odpad!

Podle všemožných recenzí, a nastoupení této knihy do česka jsem čekala něco úžasného. Byla jsem dost zklamaná. Podle mě naprostá blbost. Jak se tahle kniha mohla prodávat jako Bestseller ?! Je pravda že jakmile je kniha Bestseller tak je to propadák... alespoň v poslední době.

Elík09
18.01.2017 2 z 5

Od této knihy jsem čekala mnohem více. Nakonec jsem byla spíše zklamaná. Závěr se mi nelíbil vůbec...

jendoslav
18.01.2017 3 z 5

Nechápu to pohoršování se některých nad označením "bestseller". Zjevně se to skvěle prodává, takže není o čem diskutovat, prostě to JE bestseller... V podstatě je ale kniha jen důkazem síly marketingu, protože bez něj, měla-li by se spoléhat pouze na "word-of-mouth", by se kolem ní taková mánie rozpoutala asi těžko. Ale ano, přečíst se to dá, i když jde jen o slabý průměr...

9098
17.01.2017 4 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

denisa7776
17.01.2017 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc neoslovila, ale potom super

Dep8
17.01.2017 4 z 5

Ze začátku mi nevyhovoval styl jakým je příběh napsaný, ale nakonec bylo zajímavé, jak se děj spojil v jediný bod z pohledu tří žen. Vraha jsem dlouho netušila, ale dá se myslím trochu poznat tak v poslední třetině, a i když už byl pachatel jasný, autorka udržovala napětí, jak to bude dál. A nakonec i alkoholismus hlavní vypravěčky byl důležitý, protože díky němu jsem střídala podezřelé asi tak, jako ona sama. Přesto mám z celé knihy pocit, že si za svůj osud všechny postavy můžou samy, nikdo z nich nebyl neviňátko, takže mi nikoho vlastně není líto. Slabší 4 *.

tarantinka
17.01.2017 5 z 5

Zhltnuto během pár dní... a konečně už docela chápu, co způsobilo takový povyk :-)
Za mě také super, moc mě bavil styl vyprávění různými postavami (tolik jiné ženy a zároveň vcelku podobné), hlavně ta tolikrát zmiňovaná alkoholička. Kolikrát mě úplně mrazilo. Autorka dle mého velmi dobře uchopila komplikované pocity závislých, psychicky nevyrovnaných, depresivních či jinak vnitřně poškozených lidí... celá kniha se nese v temném tónu, což chápu, že není pro každého. Mně se však do noty trefila.
V době nepřeberného množství kvalitních detektivek a dramat je podle mě velmi těžké přijít s něčím novým, originálním a kór pro neznámé spisovatele.
Těším se na film, ale obávám se, že to bude klasický případ knížka přebíjí plátno. Ale Emily Blunt miluju, tak uvidíme :-)

Godžaver
17.01.2017

Rad1 - rozumím vám, mně se knížka nelíbila právě kvůli hlavní hrdince, připomínala mi moji bývalou kolegyni, s kterou bylo hrozné pracovat. A bohužel k alkoholikům necítím díky zmíněné kolegyni žádnou empatii.

ferenc_had
17.01.2017 2 z 5

Kniha nebyla můj šálek čaje. V polovičce jsem ji odložil, můj čas má větší hodnotu než číst něco co pro mě není užitečné, ani si u toho neodpočinu.

Rad1
17.01.2017 3 z 5

Kniha se velmi dobře četla, ale dojem mi kazila hlavní hrdinka - alkoholička a její bývalý manžílek - notorický lhář

Etelea
17.01.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Je pravda, že na film asi pospíchat nebudu. Nejdřív to potřebuju nějak vstřebat. Rozuzlení děje mě vskutku překvapilo a také jsem soucítila s Megan. V audioknize jí hlas propůjčila Tereza Bebarová a byla naprosto dokonalá.

Dreisii
16.01.2017 5 z 5

Dočteno! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Napínavé čtení, ke konci jsem tajila dech a hltala každé slovo. Určitě se mi líbila víc jak Zmizelá.

nikolryskova
16.01.2017 5 z 5

Začátek knihy mě moc nebavil, byla jsem trošku zklamaná, ale pak nastal zlom a knihu jsem s sebou brala naprosto všude, dokud jsem ji nedočetla. Úžasný, napínavý a promyšlený příběh, byla jsem opravdu překvapená, jakým směrem se děj vyvinul. Hodně jsem nad příběhem přemýšlela a stále přemýšlím, osudy některých lidí jsou bohužel nezvratné a zejména jsem asi nejvíce prožívala životní příběh a neskutečný smutek v životě Megan. Autorka je skvělá a má nesmírný cit pro detail!

Dominka09
16.01.2017 3 z 5

Knížku jsem začala číst hlavně ze zvídavosti. Hodnotím jí jako průměrnou, chvílema mě nudila a chvílema mi naopak naskakovala husí kůže. Každopádně příběh byl poutavý a ke konci už jsem vážně tajila dech a závěr mě tedy opravu překvapil.