Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

mrkvajda
15.01.2017 4 z 5

Knihu jsem chtěla po pár stranách odložit, jenže jsem si řekla, že z nějakého důvodu má označení bestseller a ve čtení jsem pokračovala. Dobře jsem udělala. Zajímavé vyprávění, kdy jsem se nemohla dočkat, až budu moci ve čtení znovu pokračovat.

Godžaver
14.01.2017

Tato kniha se mi nelíbila, nechápu označení bestseler.

ivanaci
14.01.2017 3 z 5

Plno lidí ji chce číst, hodně ji už přečetlo a já nebyla vyjimkou a tolik se mi hodila do bodu 10 Výzvy :-). Za mě moc alkoholu, lží.Vím, že kdybych ji nečetla, o nic jsem nepřišla.

Eeli
14.01.2017 3 z 5

Kniha, která se nese v podobném duchu jako Zmizelá. Podobný styl psaní, podobně orientovaný příběh i jeho rozuzlení, prostě je založená na tom, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled zdá. Kniha se četla dobře, dokáže čtenáře vtáhnout do děje, ale nezůstávala jsem při čtení ohromená nad jeho vývojem. Jste schopni vcítit se do jednotlivých postav knihy, mně osobně však byla většina nesympatická a hlavní postava především. I když tato netypická hrdinka (psychicky labilní alkoholička) dodala příběhu na zvláštnosti. Nicméně nejde o takový zázrak, jaký jsem pravděpodobně vlivem prvotní medializace očekávala, ale spíše o takový více méně lepší průměr mezi tematicky podobně orientovanými knihami.

Raphael
14.01.2017

Název téhle knížky jsem několikrát zahlédl někde na internetu, a tak jsem po ní šáhl. Je to best-seller, tak se podívám proč. Začátek mě nedostal, ale snažil jsem se propracovat dál. Do postav jsem se nedokázal nijak vcítit. Ano, stala se vražda, nejspíš. Někdo někoho zabil a já nevím, kdo to byl. Měl bych chtít číst až do konce, ale nechci. Nevím, čím to je, ale nedokázalo mě to chytit, a tak v půlce odkládám. Pozn. Přečetl jsem si na wikipedii děj a vypadá to zajímavě a smysluplně, ale i přesto už po té knize asi nesáhnu.

Stanenka
13.01.2017 5 z 5

Kniha je napinava uz od sameho zacatku. Moje pocity byly smisene - jednou mi hlavni hrdinka lezla na nervy, pak jsem ji litovala a nakonec fandila.

Marci70
13.01.2017 5 z 5

Hezky napsané!

izfnp
12.01.2017 4 z 5

Porovnaniu s Gone Girl sa nevyhnem - a musím povedať, že The Girl on the Train sa mi páčila o niečo viac. V časových rovinách som mala občas zmätok, ale inak bola kniha napínavá a veľmi ma bavila.

slaska77
12.01.2017 5 z 5

Velmi čtivá, zajímavá a napínavá až do úplného konce. Dle anotace jsem čekala něco trochu jiného, ale je to příjemné v poslední době číst o hlavních hrdinech, kteří sami stojí jednou nohou na šikmé ploše. Zajímavé.

dancapater
12.01.2017 4 z 5

Kolem této knihy je hodně povyku, ale není to takový velký boom. Kniha se mi sice líbila, četla se vcelku dobře, ale rozhodně hlavní postava není zrovna nejsympatičtější, což trochu požitek z příběhu alespoň pro mě znepříjemňuje. Jinak je ale kniha fajn, takže jedna hvězdička dolů.

Ketrin.TR
12.01.2017 5 z 5

Hodně dobrá knížka s napínavou zápletkou. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická asi jako naprosto všem, ale byla to příjemná změna číst zase jednou o jiném charakteru. Vřele doporučuji přečít, od stránek se nedá absolutně odtrhnout a jenom hltáte jednu větu za druhou :-)

MartinaSladkova
12.01.2017 1 z 5

Já tedy upřímně nechápu, že tohle mistr thrilleru mohl označit "za dobré" (nekopíruji celá jeho slova.)
Zvolit alkoholičku coby vypravěčku příběhu bylo doopravdy zajímavé. JENŽE, v momentě, kdy si v knize neoblíbíte žádnou postavu už musíte vědět, že vás příběh nevtáhne. Tak od poloviny knihy jsem tušila, kdo je vrah a nezdálo se mi to ani strhující ani překvapivé. Má egoistická dušička vážně doufala, že všichni svorně zemřou.
Jistě Rachel asi byla schválně napsána tak, aby vám od počátku pila krev a vy měli chuť jí odoperovat játra, ani ke konci jsem jí nemohla litovat. Ne a ne.
Dávám 1 hvězdu za závěr.

Lucik87
11.01.2017 5 z 5

Strhující a těžce návykové. Rozjezd pomaloučký, trochu utahaný a rozvleklý. Ale najednou děj dostal spád a už jsem se vezla na vlně těžké závislosti, kdy knížku prostě musím dočíst do konce. Děj byl propracovaný a když se pomalu začaly odhalovat skutečnosti, vše do sebe zapadalo na jedničku. Určitě doporučuji!

Bulba
11.01.2017 4 z 5

Tak po stranu 30 mě kniha moc nezaujala (říkal jsem si, že je určena asi pro jinou věkovou skupinu), pak dostal příběh trochu spád, ale ve druhé půlce se mi zdálo, že tempo trochu zvolňuje. Konec jako obvykle v detektivkách trochu nepřirozený. Nepřečíst si to na přebalu, nenapadlo by mě knihu nazvat bestsellerem, spíš ji považuji za takovou trochu zvláštně podanou detektivku.

Majulda8
11.01.2017 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček, ale vidím to spíše na 4,5. Závěr knihy je lepší než její první 2/3, kde se neustále opakují stejné fráze spojené s alkoholismem hlavní hrdinky. Kniha se jinak čte velmi dobře.

Verrrunka
09.01.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem se ze začátku zase cítila trochu podvedená reklamou, která knihu provází. Dost mi totiž trvalo, než jsem se začetla. Ale kniha pak najednou dostala spád, docela mi vyhovovalo střídání vyprávějících postav. Dokonce se mi ani nepodařilo nijak předčasně prokouknout, jak to vlastně bylo. Téma alkoholismu jsem v knihách moc často nepotkala (pokud nepočítám Bukowského :)), takže příjemná změna tématu. Nakonec mám i pocit, že je kniha docela oprávněně všude vidět.

zazinka2
09.01.2017 odpad!

Nevím, co na téhle knize všichni vidí, musela jsem se přemáhat, abych ji vůbec dočetla. Ze začátku se v ní nic moc nedělo, konec už byl o něco lepší, ale stejně mě tato kniha ničím nezaujala

Jessybelle
07.01.2017 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst,byla jsem vděčná krátkým deníkovým zápiskům, ale pak mě překvapil spád knihy a dočetla jsem ji velmi rychle. Konec jsem sice předvídala, ale nijak to tím neztrácelo.

Luca84
07.01.2017 5 z 5

Poutava kniha od zacatku do konce. Libila se mi moc. Opravdu dobre a ctive napsane.

DanielŠ.
07.01.2017 5 z 5

Kniha byla výborná. Úžasná psychologie a vývoj hlavních postav. Děj byl velice napínavý s překvapujícím koncem. Kniha byla dokonale napsána, a tak jsem si vychutnával každé slovo. Nemám, co vytknout. O příběhu budu ještě hodně dlouho přemýšlet, ba ne. Nikdy na něj nezapomenu.