Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Hvězdinka
02.01.2017 3 z 5

Cekala jsem vice. Prislo mi to jako nezdarena kopie Zmizele.

Martial
02.01.2017 5 z 5

Výborná kniha, hodně zajímavá a napínavá zápletka

Jerzy88
02.01.2017

Začal jsem to číst na základě recenzí a musim říct,že podruhé tu knihu do ruky nevezmu.

Liberi
01.01.2017 odpad!

Autorka si "hraje" s průměrnou zápletkou, která však stojí na chatrném podkladu ve smyslu "Já ho viděla, ale nevzpomínám si, protože jsem tu noc moc pila". Takže čteme o příběhu tří žen, z nichž hned dvě chodí na pilates (v knize zmíněno asi 10x), jak se nudí, jak mají kvůli mužům zkažený život, a jak se v čase nicnedělání zabavují a "pátrají", abychom nakonec došli k závěru, který vám dojde na šedesáté straně...
Dal bych alespoň jednu hvězdu, kdyby si to nehrálo na "originální, temný thriller, bestseller" a nevím co ještě, protože nic z toho není pravda.
P. S. Nevěřte nálepkám!

misssicccka
01.01.2017 4 z 5

Nejak nechapu oznaceni odpad u teto knihy. Autorka excelentne zachytila zoufale ciny a myslenky cloveka, ktery ma za kamose demona v podobe chlastu (tezko pochopi ti, co nemaji srovnani s realnou zkusenosti) a dalsiho, ktery je psychopat. Ocenuji propojeni a prokladani casovych rovin a vypravecek. Potesil me vlastne uz samotny napad vypravet pribeh na zaklade predstav z vlaku(takhle si vymyslim a domyslim ja). Jedine, co mi vadilo, byl takovy "sup sup konec".

Vierka_kikanika
01.01.2017 3 z 5

Priemerná kniha. Od polovice som tušila, kam sa dej uberá a kto bude vrahom. Oceňujem ale fenomén nespoľahlivého rozprávača, ktorý je príjemným osviežením. Knižka sa celkovo dobre číta. Odporúčam na dlhé cesty.

kristynkal
30.12.2016 4 z 5

Já jsem se do čtení netěšila, detektivky nečtu. Ve finále musím říct, že mě mrzí, že jsem se čtením knihy tak dlouho čekala. Nadchla mě. Nejvíce mě překvapilo, jak autorka dokázala opravdu precizně popsat myšlení a úvahy ženy, kterou její muž podvádí. Mě se kniha moc líbila.

Jeannette2014
30.12.2016 3 z 5

Do čtení jsem se vrhla s nadšením a slibovala si napětí od začátku až do konce. Bohužel to tak není. Prolínání ženských postav byly skoro totožné a měla pocit, že čtu stále jen jednu. Až na konci jsem pocítila napětí a překvapení. No a byl konec.

beveron
29.12.2016 odpad!

Kniha se mi nelíbila, přišla mi lacina, všechny tri hlavni zenske postavy mi přišly stejne, evokovaly ve me stejne emoce a stejný nezájem. Chvili mi trvalo nez jsem pochopila, ze to jsou opravdu tri rozdilne postavy nikoli jedna schizofrenní alkoholicka, nebo ne? :-)

MamaLet

Kniha neurazila, nenadchla

St.Evelin
29.12.2016 4 z 5

Knížka se mi četla "z tuha". Po nadšených recenzích jsem se pustila do čtení a hrozně dlouho mi trvalo než jsem se do ní začetla. Nicméně zápletka zajímavá, ale konec mi přišel odfláknutý, bohužel jsem nezůstala s otevřenou pusou, tak jak jsem u detektivek zvyklá.

Er.es
29.12.2016 3 z 5

Knížka mě vtáhla do svého děje... Knížka má pro mě čtivý styl psaní... Knížka má hezký obal. No a to je vše. Tři hvězdy... Hlavní postava byla *věčně na mol* stalkerka (jo, o to hůř, že šlo o ženskou), co si s ginem v ruce hraje na Columba. A ten konec mi prostě neukojil dušičku, která prahla po nějakém extra zvratu, chtěla jsem zasukované tkaničky složitě odsukovat s otevřenou pusou a se slovy "wow"...Fakt to k tomu spělo...jenže... takhle bylo jen zklamané odfrknutí ve stylu "hm, vrahem je zahradník". Škoda.

Vlak7

Čekala jsem větší trhák, nicméně na film se ráda podívám. 3***

Jirinamac
29.12.2016 3 z 5

Každá postava v knížce měla nějakého ,,kostlivce ve skříni,, Moc detektivky nečtu, tato se mi četla docela dobře, ale očekávala jsem od ní víc. Dobrá reklama ovlivní čtenáře. Já takový konec neočekávala. Po zhlédnutí filmu bych jednu hvězdičku přidala za slušný herecký výkon. Film plus kniha dobré, tak je za 3*

LanaŠtika
28.12.2016 2 z 5

Zvláštní knížka-nakonec bych ji ale doporučila. Hezky se četla a dost o ní čtenář přemýšlí.

slunatko
28.12.2016 4 z 5

Kniha se mi docela libila, jak jiz bylo zmineno, tak sympatie ze zacatku chybely, ale jinak napinava a velmi ctiva kniha.

veronika0378
28.12.2016 4 z 5

Už delší dobu jsem ji měla doma, pořád jsem se k ní ale nějak nedostala. Teď jsem ji přečetla jedním dechem, bylo to dost napínavé. Ze začátku mi Rachel a ani Megan nebyly příliš sympatické, ale později jsem si je docela oblíbila. Kniha byla dobrá, ale thrillery a detektivky tohoto typu asi přece jenom nejsou úplně můj šálek čaje.

PavlaCouf.
28.12.2016 5 z 5

líbily se mi popisy charakteristiky postav, hlavně Rachel ( ikdyž bych ji někdy profackovala za to chování)...
děj byl napínavý, měl spád, pořád vás to drželo v napětí..

mončičáček
28.12.2016 3 z 5

Kladně hodnotím střídání vypravěčských perspektiv a celkem překvapivý závěr,ale severská krimi je severská krimi

KloboukPlzen
28.12.2016 5 z 5

Moc napínavý příběh, který jsem úplně hltala. Pro mě top kniha.