Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Edona
17.12.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku ve mě vyvolává rozporuplné pocity. Jistě, na čtivosti bych knize neubrala ani hvězdičku, je to napsáno napínavě, prostě tak, že člověk čte a čte dokud není na konci. Jenže ona samotná zápletka mi ve výsledku nepřišla až tak brilantní. Rachel věděla od počátku, kdo je vrah, díky své ožralosti však měla okno, a tak celý thriller není o ničem jiném, než o Rachel, která se snaží, vzpomenout si. O pár týdnů později připojuji názor, že jsem právě shlédla film a musím konstatovat, že je lepší než kniha!

Jury
17.12.2016 2 z 5

Na tuhle tematiku jsou i lepsi knizky...cekal jsem vic na to jakou to melo propagaci, ale tohle byl slabsi prumer...precteno v aj.

marie9494
15.12.2016 3 z 5

Kniha se mi ve výsledku docela líbila. Na můj vkus se začátek trochu táhl.
Film už mě oslovil mnohem méně, ačkoliv herečka hl. postavu ztvárnila dobře. :-)

skipiii
15.12.2016 1 z 5

Knížku jsem dostala už loni na Vánoce a taky hned přečetla protože jsem se na ni těšila díky obrovské reklamě, která ji předcházela,bohužel jsem ihned po přečtení nenapsala komentář (ani nevím proč,asi jsem neměla chuť psát něco ošklivého) a teď toho lituji protože Já už si vlastně ani nepamatuji o čem ta kniha byla..tak špatná byla.....vlastně lituji jen toho že jsem ji přečetla,byla to totiž ztráta času

pppetulda22
14.12.2016 3 z 5

Prvnich 60 stran uplne o nicem,pak se to trosku rozjelo, ale cekala jsem vic. Predvidatelny konec a jak jiz taky se pise: vetsi reklama nez kvalita knihy. Cetla jsem mnohem lepsi knihy

šneki
14.12.2016 4 z 5

Knížku bych rozdělila do dvou částí. Část, kdy nenávidíte Rachel a část kdy nenávidíte úplně všechny. Celou dobu jsem chtělá dát 3 hvězdičky, ale konec nebyl zas tolik očekávaný a docela se i povedl. Rachel ale dostává cenu za nejnesympatičtější hlavní postavu.

Halka2
13.12.2016 2 z 5

Knihu jsem přečetla ,ale není to můj šálek čaje.

Merynkaw
13.12.2016 3 z 5

Opět jedna z knih kde dali více energie do reklamy než do obsahu.

Lu89
12.12.2016 3 z 5

První dojem byl velmi špatný, dobrých 70 stránek jsem trpěla, díky bohu jsem to ale zvládla. Příběh se sice rozjel, ale na můj vkus byl velmi předvídatelný.

Kokesar13
11.12.2016 5 z 5

Tato kniha se okamžitě stala hitem, a já to nechápala. Jak je to možné? Vždyť i ta anotace je taková... divná! Nedá se z ní vůbec vyčíst, o čem kniha je. No, a tak mi knihu mamka koupila k narozeninám.
Lidi... já jsem dva dny nevylezla z postele! Četla jsem jako šílenec dokud jsem tu zatracenou knihu nedočetla. :-D Dívka ve vlaku je něco jiného, něco nového, něco ÚŽASNÉHO! Je to naprostá pecka!
Dívka ve vlaku je prostě moje srdcovka. Skvěle vygradovaný děj, zajímavá zápletka, spoustu nevěry a hromada napětí!
Neváhejte, milí čtenáři, a kupte si tuto knihu! Já jsem dlouho váhala, a teď to prostě nedokážu pochopit. :-D
Moc moc doporučuji!
P.S. Tato kniha se nejlépe čte ve vlaku. To uklidňující drncání, skřípání brzd, houkání projíždějících vlaků...

veverka@ořech
11.12.2016 2 z 5

Od této knihy jsem opravdu čekala hodně, když jsem o ní tolik slyšela... Po přečtení si říkám, co je na ní tak skvělého a výjimečného, že vyvolává takový ohlas?
Podle mě se jedná o průměrnou detektivku, která nepřichází s ničím převratným. Když jsem se do ní začetla, tak už jsem tušila, jak to dopadne. Děj je opravdu předvídatelný.
Zajímavé, co se mi opravdu líbilo, vyprávění děje z pohledu tří vypravěček. Jinak děj samotný - upřímně - najdou se kompozičně mnohem lepší detektivky.

Audrina
11.12.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku je úžasným příkladem dobrého marketingu. Protože, abych byla upřímná, je to ta jedná věc, která se na knížce opravdu povedla. Přirovnat Dívku ve vlaku ke Zmizelé je sice brilantní tah, ale jinak tyto dvě knihy mají pramálo společného. Zatímco Zmizelá je úžasný psychothriller, Dívka ve vlaku je taková průměrná detektivka.
V prvním řadě musím upozornit na nesnesitelnost Rachel. Nemůžu si pomoct, ale celou dobu jsem ji měla chuť dát pár facek, aby se probrala. Hrdinky alkoholičky opravdu nejsou nic pro mě. Celkem zajímavá mi přišla Megan, ale bohužel měla mnohem méně prostoru.
Příběh jako takový taky nijak nezaujme. Nemusíte být žádní znalci detektivek, abyste byli schopní viníka odhalit ve třetině knihy. Naprosto předvídatelné a nudné.
A hlavně! Celá kniha je postavená na tom, že Rachel při cestě vlakem vidí něco naprosto přelomového.... a přitom tam vlastně vidí úplný prd.
Chápu, proč je kniha tak populární. Z velké většiny po ní sáhnou čtenáři, kteří toho moc načteného nemají a těm se zřejmě bude líbit, či z ní budou dokonce nadšení. Pro ostatní je to ale jedna velká nuda.

Aniday
10.12.2016 4 z 5

upřímně jsem ráda, že neznám nikoho, kdo by se povahově podobal komukoliv z hlavních postav...

Ivetma
08.12.2016 3 z 5

Knížka se mi zdála trošku chaoticky napsaná, hlavně ze začátku, ale postupně jsem si zvykla. Určitě stojí za přečtení, i když jsem se místy nudila. Konec byl pro mě velkým překvapením - celou dobu jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a co se vlastně děje. Příběh jako takový, mě opravdu nadchl, takže se těším až shlédnu filmové zpracování. Myslím, že v tomto případě bude film lepší než kniha.

annemonne
07.12.2016 4 z 5

přečetla jsem knihu za jednu noc. to pro mě vypovídá o všem. zajímavé téma alkoholových blackoutů, napínavý konec. Příběh graduje hodně ve finále, ale jak říkám, nemusela jsem se do čtení nijak nutit. psychologie postav a jejich provázanost mi přišla kvalitně podaná. doporučji :)!

Alma-Nacida
06.12.2016 3 z 5

Hvězdy jsem ubrala za velmi pomalý rozjezd, kdy jsem se i rozmýšlela, že knihu odložím. Ale závěr to vylepšil, byl hodně nečekaný. Kladně hodnotím i neotřelý nápad svědka, který viděl zločin "z rychlíku", ač v knize jde spíš o lokálku. :)

YvLeZa
05.12.2016 3 z 5

Hezky promyšlená kniha, popisy událostí z pohledu tří lidí. Občas ke konci zbytečně nudné popisy, takové "okecávané". Jinak skvělý příběh, ze začátku mi hlavní hrdinka trochu lezla na nervy, ale časem jsem si ji oblíbila a soucítila s ní. Děj se mezi postavy zajímavě proplétal a na konci bylo překvapivé rozuzlení. Příjemná kniha.

stafbul
05.12.2016 2 z 5

Hloubka mého zklamání by šla dostatečně prozkoumat snad jen s dvěma plynovými bombami a i tak by se onen průzkumník ocitl na hranici života a smrti...tak moc je mé zklamání hluboké a široké. Usedám do křesla a chopím se knihy, o níž se toho tolik namluvilo. Už po pár kapitolách mi věčně opilá hlavní hrdinka, která páchne močí a jen naoko jezdí do práce, z které ji již dávno vyhodili, leze na nervy. Prsty se mi svírají v pěst rozčilením a nebylo by na tom možná nic divného, kdyby se nejednalo o prsty na nohou. Jakou já mám chuť tuhle hlavní hrdinku nakopat do míst, kde končí záda a začínají nohy..... a zároveň s ní i autorku, která o životě alkoholiků slyšela zdá se jen z druhé ruky. Když už v půlce knížky tuším, jak že to asi dopadne, začínám uvažovat o tom, zda by nebylo od věci napsat vlastní knihu. No tak počkat, jsem jen holka z malého města, asi bych měla sestoupit z obláčku, tahle životem protřelá britská spisovatelka jistě překvapí nějakou dechberoucí pointou. Zbývá pár kapitol do konce a vrah je tam, najednou na mne ten, koho jsem jako pachatele tušila mezi řádky už v půlce knížky vyskakuje a je tam, černý na bílém. Ach jo, překvapení se nekoná. Dočítám knihu a odkládám ji na hromádku "vrátit do knihovny", jsem rozladěná a přesto mi na rtech hraje úsměv....paráda, ušetřila jsem pár stovek za tenhle brak, který by opravdu nestál ani za roztrženou stokorunu. Zase se sama sebe ptám, proč se do mainstreamu vždycky dostávají díla, která za to vůbec nestojí...v hudbě, v literatuře, v životě. No nic, půjdu si uvařit kafe a napsat zase pár stran své vlastní knihy...naprosto nemainstreamové, jak sama doufám.

emve
04.12.2016 4 z 5

Někdo je z ní znechucen, někdo nadšen...Přiznám se, že ikdyž některá místa by vůbec neuškodilo vynechat, se zaujetím jsem ji dočítala. Příběh, který především poukazuje na to, že první dojem je sice důležitý, ale v některých případech může být naprosto mylný a vše může být jinak, než se zdá. Příjemná společnice pro dlouhé zimní večery.

klarakozlova
04.12.2016 4 z 5

Kniha mě zpočátku moc nebavila, ale přesto jsem se nemohla odtrhnout. Rozdělení kapitol dle osob a skok rok sem měsíc tam mě přišlo matoucí. Vracela jsem stránky, abych lépe chápala.. Ve finále jsem ale přečetla knihu za víkend a zklamaná určitě nejsem. Konec nečekaný a tak kniha splnila očekávání.