Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Lemurka
04.12.2016 2 z 5

Pro mě též zklamání. Námět zajímavý, ale to je asi tak všechno. Nesympatické postavy a styl psaní se mi zdál příliš jednoduchý.

Allia
03.12.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná, jenže na Zmizelou neměla (u mne). Dalo mi celkem práci se začíst, ale nakonec se to poddalo. Příběh byl zajímavý, i když vcelku předvídatelný, a celkem brzy jste začali tušit kdo v tom má prsty. Je sice taky faktem, že bych asi ze začátku hlavní hrdinku sama nejraději přiškrtila, ale nakonec vás její zvídavost a rejpání se v tom co stalo, celkem obměkčí a vy sami jste jak na trní, co se vůbec tu noc stalo ;-) A pak zase takový propadák to není, má to něco do sebe a vykresleni postav má stále své kouzlo. Za mne tedy 3H.

kusma
03.12.2016 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel mě zklamala. Ač měla jistě vyvolávat napětí, u mě se žádné nekonalo. Knihu jsem i v "nejnapínavějších" scénách klidně odložila. I jsem docela brzo začala tušit, kdo je do toho zamotaný. Prostě za mě z pohledu marketingu hodně přeceněná kniha...

Anet2106
02.12.2016 5 z 5

Velmi poutavý příběh, od kterého se dá jen těžko odtrhnout. Hlavně druhá polovina knihy byla velmi napínavá s velmi překvapivým koncem.

Pavluška33
02.12.2016

Velké zklamání. Čím dál častěji mám pocit, že literárními bestsellery se stávají čím dál horší a všednější knihy.

květinářka
02.12.2016

Marně přemýšlím ,jestli se mi na knize něco líbilo ,nic - zkrátka nic.
Pro mne ztráta času.

Najulka
02.12.2016 4 z 5

Knížka, kterou sem původně ani nechtěla číst, už jen proto, že je to zase "trhák" jako byly loni Hvězdy nám nepřály a podobně.. ale nakonec sem si řekla, že jí dám šanci a nelituju :) i když mi to zvlášť ke konci přišlo jako "zahrajeme si hru, kdo je tu větší psychopat" a chvílema sem si řikala, že je to takový dost překombinovaný, stejně sem se nedokázala od knížky odtrhnout, protože sem až do odhalení nenacházela vůbec žádný vodítka, kdo to mohl udělat. Celé rozuzlení mě poměrně dost překvapilo a i mi dost bylo líto Rachel, když jí došlo jak to vlastně všechno bylo a je... za mě další knížka, kterou si pořídim do svý knihovničky a budu se k ní chtít vrátit.

pavlinkaa
02.12.2016 4 z 5

Čtyři hvězdy dostačující :)

petrzel
01.12.2016 5 z 5

Viděla jsem film i knihu a líbilo se mi to.

Vltaava
01.12.2016 2 z 5

Rachel mi přijde úplně pitomá, kdyby nebyla pořád zduněná a trapně zvědavá na životy ostatních lidí, knížka by se nikam neposunovala. Naprosto nechápu důvody jejího jednání a ani mě nebavilo.

Minnie85
30.11.2016 5 z 5

Ze začátku jsem se v knize dost ztrácela a prostě ji nemohla přijít na chuť. Zhruba ve druhé třetině jsem ji ale opravdu začala "hltat" a neustále měnit podezřelé. Až do konce jsem netušila viníka a rozuzlení pro mě bylo opravdovým překvapením

Štěchýto
30.11.2016 1 z 5

Skvělá práce.
Marketingu.
Kniha je skvělá, napínavá, hlavní hrdinka nevšední.
Ideální kniha do vlaku pro dívky, jenž vypnou mozek a čtou po částech tak, že zapomenou, o čem autorka psala o pár stránek nazpět. Jelikož ona to tak asi psala sama. Je to vůběc první kniha, kde jsem se setkal s tím, že si autor použije pro sestavování příběhu na poslední chvíle domyšlené události, aby rychle překvapil čtenáře (teď nemyslím její neustálé okna z alkoholu). To není zvrat, ale podvod.
Hl. postava se nechová racionálně. Ani alkoholik se nechová takhle. Je to jen levný styl, jak přidat stále něco zajímavého. Ač nejsem vyznavač české literatury, měla by se autorka učit od naší P Soukupové, jenž umí napsat vnitřní pocity a ne tohle. Kdyby nebylo Zmizelé od Flynnové, tato kniha by nechytla vlnu, nespatřila naše pulty a netiskly by se plakáty. Pár světlých chvil to má, ale autorka se potřebuje ještě vypsat. A spíše někde v young adult. Zklamání roku.

MichaelaMalinka
30.11.2016 2 z 5

Podle recenzí jsem čekala od knihy daleko víc. Prvních sto stran jsem měla co dělat, abych knihu neodložila, pak se to trošku rozjelo a až u konce jsem se do knihy pořádně začetla. Ale kniha jako celek je pro mě zklamání. Ale nevěšte hlavu, sto lidí, sto chutí :)

Doubravka1975
30.11.2016 5 z 5

Super, kniha mě chytla hned od začátku a nešlo od ní odejít. I filmové zpracování super i když knižka se mi líbila trochu víc.

LenkaWal
30.11.2016 5 z 5

Moc dobrá knížka a to navzdory tomu, že hlavní hrdinka, dokonalá troska, která mi vůbec nebyla sympatická. Chvilkama měla i světlé momenty, ale jinak...
Ale děj, super, samozřejmě, já opět neuhodla, kdo za tím vším je.

Avielin
29.11.2016 2 z 5

Začátek mě nadchnul, ale poté už se to jenom vleklo, nudil mě děj, neustálé psychotické myšlenky Rachel. Bylo mi nepříjemné se dostat do hlavy alkoholičky, i když věřím, že to byl skutečně dobrý popis pocitů. Nicméně mi bylo trapně i za ni, žádná sebeúcta.. kniha na mě působila zvláštním dojmem a nevymáčknu ze sebe víc než 2 hvězdy.

celavie

Dokonalá studie psychopata.

Pistácie
29.11.2016 4 z 5

Skvělá, strhující kniha, která člověka vtáhne do děje. Jediné, co me mrzí, že je to opravdzu celkem předvídatelný děj a dá se celkem dobře odhadnout, co se bude dít, nebo jak se postavy zachovají. Už v půlce jsem věděla, jak to asi dopadne. I tak je to dramatický příběh, který nenechá člověka chladným.

IreneAdler
29.11.2016 4 z 5

Nevím, co si mám myslet. Kniha se dala číst, ale zároveň to pro mě prostě nebyl ten typ knihy, do kterého se dá pořádně začíst a knihu nedat z ruky.

Petule.k93
28.11.2016 4 z 5

Noo tak teda nvm..nejspis kdybych knihu cetla jako prvni, a pak az videla film, libila by se mi vic. Takhle kniha nechtela koncit a cetla jsem ji delsi dobu..bavil me jen ten konec. Takze 4 hvezdicky jen proto ze se mi libilo zfilmovani.