Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9486 9486

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Etelea
28.11.2016 5 z 5

Moje úplně první audiokniha a jsem nadšená. Ozvu se, až ji naposlouchám celou:-)

MonikaV
28.11.2016 5 z 5

Super. Zhltnuto jedním dechem.

Magrata15
27.11.2016 5 z 5

Supr detektivka, zajímavě napsaná z pohledu tří různých žen. Závěr mě velmi překvapil. To jsem tedy opravdu nečekala.

Veronika1988
27.11.2016 5 z 5

Přečteno za tři dny :)

kara
26.11.2016 4 z 5

Nějak to není můj šálek čaje, za začátku mě to moc nebralo, ale konec mě chytil.

druzickaster
25.11.2016 5 z 5

Kdysi jsem hrál PC hru, Mesiah se jmenovala. Hráč byl malým andílkem a přes záda vletěl do nějaké postavy a tou se pak stal. Tato kniha na mně působila stejně. V daný moment šup a jsem ta nebo ta a nebo ta. Začátek byl trošku zdlouhavý, ale pak už jsme se od knihy nemohl odtrhnout. Zapletlo se to celkem slušně, takže rozuzlení muselo trvat o to déle. Za sebe můžu říct, že mně kniha bavila a jsem rád, že jsem jí přečetl.

MP17
25.11.2016 2 z 5

Nechutná alkoholička, promiskuitní štětka, hysterická mrcha, agresivní macho, druhý agresivní macho.

Z toho fakt nejde vytřískat víc jak dvě hvězdičky.

Meaki
24.11.2016 2 z 5

Zajímavá kniha, především oceňuji formu. Vždycky se mi líbily "víceúhlopohledové" knihy. Také vykreslení postav bylo velmi povedené. Annu jsem nesnášela, Rachel, ztroskotaná "dívka ve vlaku" byla směšná a to jak ve smyslu dobré i špatném (někdy jsem se smála, jindy nad ní trochu kroutila hlavou). Abdic správně tajemný, ale vyrovnaný , Scott sice na první pohled úžasný, ale jinak labilní...
Sice jsem si od knihy slibovala trochu víc toho tajemna a možná i víc napjatých momentů, ale "číst se to dá".
Tohle není stránka o filmech, takže k filmovému vydání jen stručně. Vypnula jsem to v polovině. Hrůza, děs. A ještě ke všemu se to odehrává v Americe.

drakamena
24.11.2016 3 z 5

Kniha o ženách beze špetky sebeúcty a o darebácích, které milovaly.

daniela58
24.11.2016

Knížka se mi dostala do rukou úplně náhodně.Dostala jsem ji od kamarádky minulý rok k Vánocům.Předtím jsem zaregistrovala,že vyšla DVV,ale nikdy jsem si ji neplánovala koupit.Překvapila mě.Poslední kapitoly jsem četla se zadrženým dechem.
Teď jsem byla nedávno v kině na Dívce,a musím říct,že se film opravdu povedl.Teď se chystám na 'Zmizelá' a doufám,že to nude stejně dobré!

dexterman
24.11.2016 3 z 5

No za mne začátek trochu nudnější . Pak to má slušné tempo . Celkem se to rozjede a plyne to velice dobře . Nemám to jak srovnat . První jsem přečetl tuto knihu a teď se chystám na film . Každopádně na mne od půlky knihy něco dolehlo . Začalo to ztrácet takový ten drive . Bylo to pak až do konce podle mého strašně utahané a natahované . Na 328 stran bych to rozhodně nedal . Začátek knihy byl opravdu fascinující . Příběh je velice zajímavý ale jak jsem psal před pár řádky od půlky to ztratilo dost šťávu . Každopádně na prvotinu autorky povedený kousek . Sám bych asi lepší první knihu nenapsal . Takže za mne kniha neurazí . Rozhodně příjemné čtení

BlackFairy
24.11.2016 3 z 5

Skvělý nápad, dobré zpracování. Děj plyne dobře, nudné pasáže nejsou.
Přesto mírné zklamání, asi proto, jak mocně se kniha prezentuje. Přeci jen "Kniha roku 2015"! To už je něco! Ale ono to zase tak něco není.
Prostě příběh. Jo, dobrý, ale za mě průhledný a pachatele jsem na svůj vkus odhalila moc brzo.
Žádné překvapení, nic....

Viky.nox
24.11.2016 5 z 5

Tato knížka mi ukázala tvrdou realitu, že i když si myslíme, že známe své blízké celý život, nikdy nevíme, čeho jsou schopni. Opravdu výstižně, skvěle napsané, opravdu promyšlené. A přestože jsem téměř všechny hlavní postavy neměla v oblibě, tak právě kvůli nečekanému konci musím dát všech 5 hvězdiček.

Lazy
24.11.2016 2 z 5

Jsem jedinej chlap, který to četl?
Docela zvláštní styl vyprávění tří velmi zvláštních ženských. Anna byla k nasrání, jí, jak jsem četl, tak mi naskakovaly pupínky a scvkávalo se mi pero. Kupodivu nejvic mi sedla postava, která nejdřív odpadla. Možná proto, že tam nebyla pořád. Pro mě to byl spíš takový způsob vzdělávání a byl jsem zvědavej. co mi takový bestceler řekne. Moc nic. Ačkoli ze začátku to bylo docela čtivé.

zuzik1428
24.11.2016 3 z 5

Výjimečně jsem se odloudila od svého žánru a.. Nemůžu říct, že bych litovala času u této knihy.
Je fakt, že zápletka byla nakonec celkem zajímavá. Pohled tří žen v různých časech také.. Ale kdyby nebyla uvedená jména, asi bych chvílemi nevěděla, čí příběh právě čtu - přišly mi všechny přes kopírák stejné, jen s jinými problémy. Jestli stylem psaní nebo překladem, ale prostě chování, které tzv. odbočilo od "normálu", nebylo přirozené, jen jakoby vnucené. Můj pocit.
Kniha se četla jinak svižně, jen netuším, jestli se k ní budu chtít vrátit, jako k jiným.

konvalinka2
23.11.2016 5 z 5

Moc se mi líbila a přečetla jsem ji za jeden den. Zajímavá ich forma tří hlavních ženských postav.

Adelix
22.11.2016 5 z 5

Zajímavý námět, napínavý příběh, mně se to líbilo. Film mi přišel ponurý, ale kniha byla super.

mone
22.11.2016 4 z 5

Co k tomu říct? Pár postav, kdo bude vrah, tušíte od strany šedesát, ale čte se to samo a jste zvědaví, jakým způsobem dojde k jeho odhalení. V knihovně tu knížku mít nemusím, ale jako oddychovka na víkend to bylo super. Nicméně Zmizelá je o třídu vejš...

Petra88
20.11.2016 3 z 5

Kniha mě zaujala až tak v druhé půlce. Chvilku trvalo než se začalo něco dít. Ke konci zase trvalo než se opravdu potvrdilo kdo je vrahem, i když to už bylo zřejmé. TOP kniha to pro mě není, na druhou stranu bych ji klidně doporučila.

Macawi
20.11.2016 3 z 5

Podlehla jsem reklamě a knihu přečetla. Ačkoli jsem si často říkala, že mě moc nebaví, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Líbila se mi kompozice a styl vypravování z pohledu všech tří žen i místa, kde se vypravěčky vyměnovali. Rozuzlení mě příliš nezaujalo, přece jenom tam bylo celkem málo postav, které byly podezřelé.