Divé ženy

Divé ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542165/bmid_nezlomne.jpg 4 155 155

KATE, 2019 Kate se za sebou rozhodla všechno nechat a prchnout z Londýna do domku v Cumbrii, který zdědila po své pratetě. Netuší však, že dům ve svých útrobách už od dob honů na čarodějnice v 17. století ukrývá nečekané tajemství. VIOLET, 1942 Violet raději sbírá brouky a šplhá po stromech, než aby si nechala vštěpovat, jak se má správně chovat mladá dáma. Až do chvíle, než jí řada šokujících událostí navždycky změní život. ALTHA, 1619 Altha je souzena za čarodějnictví a za vraždu místního statkáře. Její ve vsi všeobecně známé, nepřirozené spojení s přírodou a zvířaty představuje hrozbu, kterou je třeba jednou provždy vymazat z povrchu světa. Divé ženy však patří do přírody. A nelze je zkrotit... V tomto dechberoucím románu o ženské houževnatosti a obrozující síle přírody se napříč pěti staletími splétají příběhy tří žen.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: ekniha , Kontrast

Weyward, 2023

JanaŠamšová
31.07.2024 5 z 5

Tři dechberoucí příběhy o síle přírody a žen Kate, Violet a Althe, které nikdy nic nevzdají vás dostanou od prvních řádků. Je to přesně ten druh příběhu, který nechcete, aby skončil. Užíváte si každé slovo, řádek, stránku a většina z nás si uvědomí, jaká je to výhoda být ženou. Ano, "spousta věcí vypadá zdálky jinak. Pravda je jako škaredost: člověk musí být blízko, aby si jí všiml."
Příběh ve vás bude rezonovat dlouho, věřím, že navždy. Pokaždé, když spatříte vránu nad hlavou, spatříte i je. Uvidíte, jak si osud s některými lidmi umí pohrát a také to, jak osudu nejde uniknout. Stejně jako své kořeny a předky nemůžete zapřít.
Nejsilnější příběh, jaký jsem za poslední roky četla.
A pamatujte, že "ne všechna tajemství je nutné odhalit. Některá můžou klidně navždy zůstat nevysvětlená."

JitkaI.
29.07.2024 4 z 5

Mně se kniha moc líbila. První půlka byla poklidná a až v druhé půlce jsem dostala pocit, že musím a musím číst, protože děj začal být napínavější . V první čtvrtině knihy mi osobně vadilo velmi časté používání zlatavé záře, zlatavého třpytu, zlatě se lesknoucího, třpytícího, atd atd..., neustále se opakovala, místy i 2x na každé straně a mě to opravdu rušilo a kazilo zážitek ze čtení. Bylo toho až příliš. Po té první čtvrtině autorka trochu, ale jen trochu zmírnila četnost používání třpytu a lesku, ale provázel celou knihu. To je můj nejsilnější dojem z knihy, který přehlušil dojem z příběhu, bohužel. Z tohoto důvodu nemůžu hodnotit plným počtem, protože to pro mě bylo opravdu narušující. Ale i tak to byl VELMI pěkně vystavěný příběh, promyšlený a nemůžu říct, že by mi v něm něco chybělo. S klidným srdcem ho doporučuji dál jako výbornou knihu. Častý třpyt a lesk je můj osobní problém. Myslím, že ostatní čtenáři si toho třeba ani nevšimli, nezaznamenali.

matfan
25.07.2024 5 z 5

Kniha vypráví příběh třech žen z různé doby. Každá ta éra je tam trefně popsána. Autorka píše opravdu čtivě, scény popisuje přesně tak akorát, aby si člověk mohl domyslet všechny aspekty i emoce. Děj je v některých případech předvídatelný, pokud čtenář dává pozor. Na kráse to knize však neubírá. Ženy jsou v této knize propojeny s přírodou, případně jsou lečitelkami. Udělám teď menší odbočku. Shodou okolností jsem před touto knihou četla knihu Cesta šamana (Hledání podstaty ženské síly) od Mamaniho. Používá termín Pachamama, Matka Země. Zdůrazňuje, že Země je matka, žena a ženy jsou nejlepšími léčitelkami, protože jsou spojeny s ženskou pdostatou Matky Země. V podobném duchu píše v knize Divé ženy i Emilia Hart. Příběhy žen napojených na samotnou podstatu přírody. Každý z příběhů vypráví jiný osud, avšak stejnou vůli, sílu a houževnatost daných žen.
Umět naslouchat přírodě je dar.

MacaVaňková
23.07.2024 5 z 5

Úžasná knina, silný bribeh plny děje a zvratů.

Galloway
15.07.2024 5 z 5

Tři ženy. Každá žije v jiném století, a přesto mají plno věcí společných.

Neskutečně silný příběh o boji žen proti mužům. Muži se žen vždy báli a snažili se je podrobit. Ať už se jedná o označení za čarodějnici a následné mučení a upálení, nebo o omezení práv a vytyčení jasného chování žen, až po týrání, ovládání a celkové podrobení ženy v životě muže.

Tyto tři ženy ale bojují a v boji jim pomáhá příroda s jejími obyvateli.

Knihu jsem hltala od začátku do konce. Příběh všech žen byl neskutečný, prožívala jsem s nimi vše – bolest, smutek, stud, znechucení, strach, nevědomost a následný boj a objevení sama sebe, vzdor a najití síly uvnitř sebe.

Skvělá kniha, ke které se určitě v budoucnu vrátím. Silný příběh se silnými ženami.

Miroslavacte
15.07.2024 5 z 5

V příběhu se pořád něco děje, odhalujete různá tajemství, často jste zaskočeni. Je to oddechovka, ale není to hloupé čtení. Všem můžu doporučit.

isabokmal
26.06.2024 5 z 5

Řeknu vám, že kdybych nedostala možnost přečíst si tuto knihu ve spolupráci, asi bych po ní sama nikdy nesáhla. Tak úplně nezapadá do knih, po kterých jsem doteď v knihkupectví běžně koukala. Přitom nyní vím, že by to byla obrovská chyba. Připravila bych se totiž o neskutečný zážitek a emoce, které mi tato kniha přinesla.

Divé ženy je kniha plná přírody, ať to jsou rostliny, ptáci či ten nejmenší hmyz. Ale také žen, jejich síly, houževnatosti a odhodlaní. Nese v sobě tolik myšlenek a poselství, která mě rozhodně donutila se na chvilku zastavit a přemýšlet.

Kniha sleduje tři dějové linky v různých časových obdobích, z čehož jsem ze začátku měla trochu strach. Bála jsem se, že se v tom zamotám, ale autorka tohle zvládla bravůrně a žádné mé zamotání se nekonalo. Linky do sebe totiž perfektně zapadají a postupně se proplétají. Plus je i to, že je každá linka psaná trochu jinak. Něco je z prvního pohledu, něco zas ze třetího. Též jsou to tři rozlišná prostředí, takže si myslím, že se člověk nemusí bát nějaké ztráty přehledu, co se děje nebo neděje.

Za mne je tahle kniha od Emilie Hart rozhodně silná. Nebudu kecat, několikrát mne rozbrečela. Dost! Po dočtení jsem též žasla nad tím, jak perfektně to celé do sebe zapadlo. Ještě pár dní poté jsem si ji v sobě zpracovávala a doteď se k ní v hlavě vracím. Zanechala ve mne rozhodně nějakou stopu v tom pozitivním slova smyslu.

Takže co myslíte, doporučila bych ji? ANO! Všema deseti. Nejradši bych ji popravdě dala nekonečno hvězdiček, jelikož tohle je jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. A já chci ještě jednou moc poděkovat Knihy Dobrovský, že jsem mohla dostat tu možnost si Divé ženy přečíst ještě před vydáním. Je to neskutečně skvělá kniha a vím, že až autorce vyjde něco dalšího, opět po tom sáhnu.

Kniha vychází 17. 7. a už nyní je v předprodeji. Tak neváhejte.

Kniha v rámci #spoluprace s @knihydobrovsky #recenznivytisk

Buchwurm
18.06.2024

Limonádka.

Atanone
24.05.2024 5 z 5

Matka chrobákov, otvor dlaň:
preletím ústím sviece ako azbestový motýľ...
*****
Tři ženy napříč časem nespojují jen jejich zvláštní schopnosti, nebo to, že pocházejí z rodu "podivných". Každá z nich musí zároveň bojovat o svoje sebeurčení, osobní svobodu a právo být "weyward". Autorka v úvodu vysvětluje slovo, použité jako originální titul knihy, později užívané jako "wayward", či dnešní "weird". V tomto světle se mi slovenský překlad titulu jeví přece jen výstižnější oproti českému, který má brzy vyjít pod titulem "Divé ženy", což je možná přitažlivější marketingově, ale asi to bude budit jiná očekávání.
Každopádně, romantickým duším můžu prásknout, že tato kniha není romance. Je zvláštně podivná, jako její originální název, ale o západech slunce si počtete v úplně jiných souvislostech.
Pro mě v krátké době další kniha, zmiňující ( i když jen velmi okrajově) lancastershirské čarodějnické procesy, včetně matky Demdike a kopce Pendle Hill.
Pošmákla jsem si, doporučuji těm, kteří nespěchají, a kterým nevadí trocha té magie

MaggieR
14.05.2024 5 z 5

Nadherná kniha, určite zaraďujem k svojim obľúbeným.