Dívka beze jména

Dívka beze jména
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533332/bmid_divka-beze-jmena-65e1c58d07207.jpg 4 1245 1245

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Grada

The Girl With No Name, 2018

Interpreti: Vanda Hybnerová

veronika9761
20.09.2024 5 z 5

(SPOILER) Pekelně hustej příběh. Nevadil ani nadbytek postav, což mě jinde spolehlivě odradí. Bylo mi hlavní hrdinky hrozně líto, její osobní život je jedna velká tragedie a nejspíš to nekončí.

likaf
01.09.2024 4 z 5

Ze začátku byl děj trošku víc nepřehledný. Velké množství postav, takže jsem chvilkami nevěděla kdo je kdo...proto o hvězdičku méně. Jinak ke konci napínavé, možná až trochu moc "divoké". Přesto doporučuji.

lenkaabooks
30.08.2024 3 z 5

Druhé setkání s vyšetřovatelkou Josie mě mírně zklamalo. Příběh byl strašlivě překombinovaný, v postavách jsem se ztrácela. Jinak byla kniha čtivá, dalšímu dílu šanci určitě dám.

cetriolo
18.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha nedávala smysl... teda aspoň ze začátku. Velice dlouho jsem nevěděl kam bude kniha směřovat. Máme tu pohřešované dítě, jehož matka byla brutálně zmlácena. Do toho začíná soud z dálničním vrahem. Celou knihou jsou protkány novinové titulky ohledně podezřelých úmrtí. Luke beze stopy zmizí a v jeho domě se nachází tajemná žena se ztrátou paměti...

Postupně ze začínají věci zamotávat, vysvětlovat a vše do sebe začíná krásně zapadat a nezbývá než žasnout jak to bylo všechno hezky vymyšleno.

Co bych možná trošku vytkl je, že se to už dost blížilo hranici překombinovanosti (např. že Kim, chodí se svým nevlastním bratrem... jako OK může se to stát ale šance je dost malá). Taktéž to že všechny Rowlandovi děti jsou zlé a špatné mi tak úplně nesedělo. A docela bych uvítal, kdyby v dalších případech nebyla Josie tak citově zainteresovaná (docela se bojím, že tenhle motiv se může velice rychle stát otravným). Ale další knížky mají skvělé hodnocení tak uvidíme :)

ClaireW
15.08.2024 4 z 5

Další případ Josie Quinnové a zase super čtení. Líbí se mi jak jsou knížky v sérii psané, čtou se rychle. Knížka mě držela v napětí celou dobu i když tam teda byla hromada postav. Určitě šáhnu po další.

jarkaska
05.08.2024 5 z 5

Opět čtivé, napínavé, líbila se mi kniha. V této sérii budu pokračovat.

Gi-Gi
25.07.2024 5 z 5

Dobrá detektivka, moje první setkání s josie, nic náročného ale dobrý

rezzba
17.07.2024 3 z 5

Takové obyčejné. Za rok si na to nevzpomenu. Ale na jednu věc z těch 2 dílů jsem doslova alergický. Otravné místy úplně zbytečné oslovení Šéfko. Už nikdy více.

Kopretinka784
27.06.2024 5 z 5

Moje první setkání s Josii. Po malém nadšení z předcházející knihy (severská detektivka) byla tohle paráda. Napínavý příběh, sympatická délka kapitol. Žádné zbytečně dlouhé popisy... . Dost mi to připomíná tvorbu pana Bryndzy, takže hodnotím 5* a těším se na další příběhy s Josií.

bumble
21.06.2024 3 z 5

Druhý díl série a moje rozpaky trvají. Podobně jako v prvním dílu, tak i zde se to na začátku dost vleče a přibývá jedna postava za druhou. A k tomu jsem poměrně dlouho tápal, kdo je oběť a kdo ten darebák nebo o co ve vyšetřování vůbec jde. V některých fázích a hlavně ke konci už to bylo dost překombinované a i málo pravděpodobné. Většinou své hodnocení píšu hned po přečtení a zde mám obavy, že kdybych psal hodnocení po týdnu, už nebudu vědět o čem to bylo. To asi není úplně lichotivé. Nechci se týrat, ale stále věřím, že se to zvedne.

Terka1975
31.05.2024 4 z 5

Emotivní pátrání po ztraceném novorozenci, příběh s tolika postavami byl těžko uvěřitelný, napětí bylo více až v závěru, i když o oběti nebyla nouze. Nebyla to pecka, ale kniha se čte dobře. Akorát se člověk někdy ztrácí. A Josie se ztrácí ve svém životě.

p. Rochesterová
28.05.2024 4 z 5

Nečekaně byl druhý díl lepší než první..bavilo mě to.. určitě by to tak ale nebylo kdybych ho četla samostatně..ten první prostě před ten druhý patří..a tím si ode mě získává větší sympatie než hned po dočtení..

BaPe895
18.05.2024 2 z 5

Josie Quinnovà mi nebyla vůbec sympatická. Příběh byl překombinovaný a přespříliš bylo i postav. Dočetl jsem jen s velkým úsilím.

Jara.v
09.05.2024 5 z 5

Druhá část byla lepší než ta první a dost mě to překvapilo. Zajímavý případ a Jossie mi přišla sympatičtější než v předchozím díle. Celý děj ubýhal a najednou byl konec. Jediný nešvar je asi ted moderní, kdy je většina knihy o vyšetřování a najednou během pěti krátkých kapitol je vše vyřešeno a uzavřeno. Přišlo mi to i tady.

Mišák240
06.05.2024 3 z 5

Ani druhý díl nebyl špatný.

keiko33
30.04.2024 5 z 5

Počúvané ako audiokniha. Táto časť bola príbehom určite lepšia a uveritelnejšia, ako predchádzajúca. Aj keď toľko mŕtvych je už fakt dosť. Oproti jednotke sa zmenila aj čítajúca, ktorá mala oveľa lepší hlas. Mám rada meno Luke, preto mi je trocha ľúto, ako to celé s ním dopadlo. Príbeh bol od začiatku napínavý a tiež celá zápletka. Josie začínam mať rada, je mi sympatické, ako je zapálena pre svoju prácu. Už sa teším na pokračovanie.

Blanka29
24.04.2024 4 z 5

Po prvním díle, kde příběh mi hodně připomínal film Sběratele polibku, jsem se dostala k druhému dílu. Námět nebyl špatný, ale jak se říká, někdy míň znamená víc. Přišel mi tak přeplácaný a zápletka byla celkem na hlavu postavená a nepravděpodobná....Ale oproti prvnímu dílu jde vidět posun dopředu, ale stále tady máme rychle vyřešený a ukončený konec....

astroweb
24.04.2024 2 z 5

Jak říkal Josef II. o Mozartově hudbě v Amadeovi - příliš mnoho not, tak já musím napsat - příliš mnoho postav, propletené příběhy, zachránil to až napínavý konec.

michalkvarda
23.04.2024 5 z 5

Za mě skvělá a čtivá kniha vše krásně navazuje na sebe a žádné přeskakování příběhu

Pain
15.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi zdá hodně, ale opravdu hodně překombinovaný. Jako by se autorka snažila příběh tak zamotat, aby jej čtenář nedokázal rozmotat sám. Úplně mě to nebralo.
Bohužel jak v prvním díle Luke byl určitým způsobem vykreslen, tady prošel transplantací mozku, či co. Noah je též vykreslován kapku jinak.