Dívka beze jména

Dívka beze jména
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533332/bmid_divka-beze-jmena-65e1c58d07207.jpg 4 1248 1248

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Grada

The Girl With No Name, 2018

Interpreti: Vanda Hybnerová

terryaknihy
13.07.2021 4 z 5

Ačkoliv jsem nečetla Mizející dívky, tak jsem se hned od začátku velmi dobře chytla. Autorka jak kdyby s tím počítala a dala nám tam takový lehký úvod, kdo je kdo a já pak neměla problém se orientovat. Líbilo se mi, že případ se hlavní postavy osobně dotýkal a co oceňuji nejvíce je smýšlení postav a popisy vyšetřování. Bylo skvělé vědět, co se honí detektivům v myšlenkách při řešení případů. Naprosto krásná obálka a já doufám, že se dočkáme brzo další knihy autorky. Perfektní čtivost a okořenění o novinové články.. To chcete číst prostě :)!

jitkapeldova
07.07.2021 5 z 5

Parádní knížka.. precetla sem ji doslova jednim dechem, napinava od zacatku do konce..
Cetla jsem uz od autorky Mizejici divky a tento druhy dil, byl jeste lepsi..

Nuttelka
06.07.2021 4 z 5

I druhý díl je velmi čtivý, Josie je skvělá vyšetřovatelka, i když na úkor svého soukromého života. Jednu hvězdu opět ubírám za častou překombinovanost a těžko uvěřitelných náhod. Každopádně určitě budu v sérii pokračovat, když u nás bude vycházet a moc držím palce Noahovi :-)

Ajuszka
05.07.2021 5 z 5

Druhý případ Josie Quinnové mě bavil mnohem víc. Mizející dívky mě svým příběhem nepohltily jako tahle kniha.
Nejen že je Josie sympatická, místy mi připomíná Eriku Fosterovou, ale samotný případ, který řeší,vás opravdu pohltí. Opět jsou v hlavní roli velké peníze. Nicméně, ani na jedné stránce jsem se nenudila.
Těším se na další případ

Roseblood
03.07.2021 4 z 5

Dívka beze jména mě bavila. Ve druhém případu se sympatickou Josie také potkáváme další postavy, které jsme už mohli poznat v prvním díle, je tady Misty, Trinity, Luke, Noah a další. Proto určitě doporučuji číst díly postupně.

Tenhle díl mě překvapil několikrát celou řadou zápletek, které byly tedy pořádně zamotané.
Některé části pro mě byly až neuvěřitelné a přitažené za vlasy.
Co se týče postav, Josie je skvělá, mám ji ráda od začátku a v tomto díle dostal poměrně velký prostor i Noah, jeho postava se pěkně vyvíjí a moc mě baví sledovat vztah k Josie.

Knížka je čtivá, nabitá napínavým dějem a i když v některých částech bych výhrady měla na přílišnou zamotanost, tak jako celek se mi moc líbila. Josie mám ráda a těším se na její další případ.

Hodnocení: 4*/5

Pája699
28.06.2021 5 z 5

Za mě určitě jedno velké ANO a doporučuji. Pro mě lepší jak první díl, prostě špice. Super, chytlavé, napínavé četení s výbornou zápletkou. Vypadá to, že mám další oblíbenou sérii s vyšetřovatelkou Josie Quinnovou :-) Těším se na další pokračování.

Elapheg
24.06.2021 5 z 5

Opět vynikající. Druhý díl se mi líbil ještě o trochu více než první. I když tady bylo dost mrtvých, umí Lisa Reganová umně, že vraždy jen zmíní a nijak se v nich nebabrá. Místy se mi druhý díl zdál méně ostrý než první a to jsem chtěl. Líbí se mi, že s druhým dílem Lisa Reganová nestupňuje brutalitu, ale kniha má přesto vynikající zápletku a je i tak velmi napínavá. Dějových zvratů je v knize hodně. Pro mne je Lisa Reganová možná ještě lepší než Bryndza a to tím, že míra násilí je dost únosná, Bryndza brutalitu stupňuje, ale je to rovněž skvělý autor. Josie Quinnová ve druhém díle řeší záhadu zmizelého dítěte, napadené ženy a dívky beze jména. Zpočátku se zdá, že mezi nimi neexistuje souvislost, ale to se s každou kapitolou více rozjasňuje. Autorka dávkuje postupné rozluštění záhady a čtenář je neustále udržován v napětí. Kapitoly krátké, žádná hluchá místa. Velmi oceňuji, že autorka věnuje dost velký prostor i osobnosti Josii Quinnové a jejímu osobnímu životu. Já jsem nadšen, dávám pět hvězd, doporučuji a budu se těšit na třetí díl, Matčin hrob na podzim 2021.

TerezaaBaarova
24.06.2021 5 z 5

Jestli v předchozí knize všichni okolo hlavni hrdinky umírali, tak teď to bylo umírání na druhou!

Čtivé, chytlavé, smrtelně krvavé a napínavé od začátku do konce!

Vyvíjí se skvělá nová série s náčelnicí Josie Quinnovou!

Monkas1
20.06.2021 5 z 5

Za mě ano doporučuji

berila
18.06.2021 5 z 5

Opět výborný díl, i když konec trochu překombinovaný, ale i tak podle mě rozhodně za plný počet *.

Hope80
18.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha, jako první díl tak i tento super. Úžasná série v které budu pokračovat a těším se na další díl. Jediné co mi dělalo problém se zorientovat v postavách, bylo jich tam hodně, ale jinak opravdu super čtení.

JustWomen
18.06.2021 3 z 5

Začátek super, pak se to zadrhává a divně propojuje, nějak jsem se nemohla začíst a zorientovat - kdo je čí dítě, čí milenka, čí vrah, čí sestra, čí otec... za mě zbytečně překombinované.

astra3
14.06.2021 5 z 5

Velmi čtivé. Ke konci trochu překombinované. Určitě si přečtu další díl.

Hvězdinka
12.06.2021 2 z 5

Prvnímu dílu jsem dala tři hvězdičky, tady ještě jednu ubírám. Mně tato série vůbec nepřirostla k srdci. Opět jsem se nutila do čtení, bylo tu hodně postav. Jediné co doporučuji, je číst ve správném pořadí, rozhodně nezačínejte tímto dílem. Zklamání.....

Luccinda
07.06.2021 4 z 5

Tahounem celé knihy je jednoznačně hlavní hrdinka, detektiv Josie Quinn, kterou jsem si za ty dva díly vážně oblíbila. Kromě samotného vyšetřování se v příběhu odhalují také střípky z Josiiny minulosti a moc se těším, až se o této postavě v dalších dílech dozvím zase něco nového. V Dívce beze jména jsem také začala neskutečně fandit Noahovi, Josiinému kolegovi od policie, který snad někdy dostane více prostoru.

Vyšetřování případu je opět hodně zamotané, někomu by se zápletka mohla zdát až překombinovaná, ale věřte mi, už jsem v tomhle ohledu četla mnohem horší knihy. Tady ale musím přiznat, že v předchozí knize autorky se mi zápletka líbila přece jen o trochu více. Pachatele jsem sice ani tentokrát neodhadla, napínavé to také bylo, ale finální rozuzlení bylo za mě až moc neuvěřitelné.

Co se ovšem Dívce beze jména nedá upřít je čtivost. Autorka píše jednoduchým a svižným stylem a díky extrémně krátkým kapitolám obracíte jednu stránku za druhou. A to je, myslím, základem každého skvělého thrilleru či detektivky. Pozor si ale dejte na větší množství vedlejších postav, které se v příběhu vyskytují. Obzvlášť pokud nejste zvyklí číst knihu „na jeden zátah“, mohli byste se v nich snadno ztratit.

Kristulda
05.06.2021 5 z 5

Super napínavé čtení. Nedalo se to odložit z ruky.

Arsi007
03.06.2021 4 z 5

Začátek byl velice svižný a vy otáčíte stránku za stránkou a nemůžete přestat. Po první třetině příběh lehce stagnuje a to i díky většímu počtu osob, které mohou některé čtenáře zmást. Pokud si ale nedáte při čtení několik dnů volna tak se dá v ději zorientovat poměrně snadno.

Poslední třetina je nabitá akcí. Bohužel tak moc, že to bylo až na škodu. Jakmile se Jo k něčemu blížila, stalo se z ničeho nic něco, co obrátilo příběh naruby.

Osud, potažmo autorka předurčila Josie velice těžký život. Tolik psychických ran, které od života dostala by skolilo i ty nejotrlejší. Stále ale neznáme podrobnosti o jejím dětství, které vše odstartovalo. Kolem podzimu má vyjít třetí díl s názvem Matčin hrob, který nás tam už podle názvu doufám zavede a odhalí veškerá tajemství.

IG: @hanybooks

anája
31.05.2021 4 z 5

Kniha byla akční a napinava. Josii jsem si oblíbila i když v prvním díle mi moc sympatická nebyla. Nevím proč, ale přes to všechno mi první díl sedl víc.Těším se na další série, jsou to thrillery které patří k těm nejlepším.

georginaa
26.05.2021 5 z 5

Výtečně dobře napsaný příběh. Moc se mi líbilo, že si Josie před starostkou nesedla na zadek a oponovala jí snad jako jediná. Akorát by mě zajímalo, jak se tvářila na konci, co vlastně Josie vyšetřila, to tam nebylo, zda ji spadla brada, z toho výsledku. Škoda, že o tom nebyla zmínka. Jinak velice poutavý, zamotaný, do konce jsem nepoznala kdo by to všechno mohl způsobit a taky jsem nepochopila ty vložené zprávy ze zpravodajství a nakonec světe div se, vše dávalo smysl. Už dlouho jsem se tak u knihy nepobavila. Těším se na podzim na další díl.

Little.deer
19.05.2021 4 z 5

Hodně napínavá kniha... poslouchám taky jako audioknihu, kde mi Vanda Hybnerová nejdřív úplně nesedla, ale dokáže docela dobře vytvořit atmosféru vyšetřování...