Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226510/bmid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 5 2528 2528

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind, 2013

Fantastička
12.02.2018 5 z 5

Další parádní čtení od této autorky, tyto její knihy se mi prostě dobře čtou, vždy se začtu a potom mi dělá potíž přestat číst, takže s touto jsem skončila ve tři hodiny ráno, protože to bylo napínavé a chtěla jsem se dozvědět, jak to všechno dopadne. Těším se na další knihu od ní:)

KathySK
11.02.2018 5 z 5

Podľa mňa najlepšia kniha od Jojo!
Kniha sa fantasticky číta, zhltnete ju a nedokážete sa od nej do poslednej strany odtrhnúť. Mňa oslovila aj tým, že popisuje život taký aký bol za čias, na ktoré nikto rád nespomína. Príbeh dvoch žien, ktoré žijú v úplne iných časoch, vás totálne pohltí. Mnohí sa bránia čítať knihy s dvoma časovými osami ale v prípade Jojo sa nie je čoho obávať. Všetko do seba krásne zapadá.
Rozhodne odporúčam všetkým, čo majú radi silné príbehy, drámu, lásku a nečakané konce.

misowi84
11.02.2018 5 z 5

Už mě to pomalu přestává bavit. Toto je čtvrtá kniha od Jojo Moyes a mě docházejí slova. Opět velmi silné, emotivní a vtahující.. Nevím co dále dodávat.

Jsou autoři, které máte v oblibě. A pak ty, které milujete.
Kam Jojo řádím já, je asi zřejmé...

lite
10.02.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha, čtivá, strhující, i trochu napínavá. Byla jsem moc ráda, že autorka dovedla příběh i první hrdinky do konce, abych nemusela knihu odkládat s velkým otazníkem.

xSimaix
09.02.2018 5 z 5

Jojo vážně píše jedny z těch nejvíce nezapomenutelných knih...

Dívka, již jsi tu zanechal je opravdový zážitek. Moci vstoupit do života těchto dvou nesmírně silných žen, které se nikdy nemohly poznat, ale přesto si navzájem změnily životy a inspirovaly se, se nedá nazvat jinak než-li zážitkem.
Upřímně není toho mnoho, co bych mohla k této knize říci, to člověk musí jednoduše zažít.

Vřele všem doporučuji tento krásný příběh plný smutku/štěstí, lásky/hněvu, bojovnosti, oddanosti, víry a propojení všech těchto emocí a vlastností do dvou příběhu žen, jež společně bojovaly za to, v co věřily.

Amy27
09.02.2018 5 z 5

Nemám slov! Úchvatné! :* První světová válka je pro mě velkou neznámou. Díky této knize jsem se dostala do dané doby a celou dobu jsem s hlavní hrdinkou soucítila. U druhé poloviny knihy (současnost) jsem se bála, že se do toho už nedostanu a brala to jako "vyrušení" z první poloviny... vydrželo mi to asi dvě stránky.. :D Druhou hlavní hrdinku jsem zbožňovala hned také. Doporučuju! :)

hrosik3
31.01.2018 3 z 5

Průměrná kniha, zejména příběh Liv byl kostrbatý, neuspořádaný. Sophie mě zaujala mnohem víc, i vykreslení jejich městečka za 1. světové války.

Imor
29.01.2018 5 z 5

Opět výborně napsaná kniha. Je radost koupit si knihu, která se povedla.

Bablu
28.01.2018 5 z 5

Nečekaně skvělá kniha, líbilo se mi prolnutí dvou časových rovin, i když ta válečná doba byla velmi smutná.

tereza8418
28.01.2018 5 z 5

Tato kniha me velmi mile prekvapila,romanticky pribeh byl schovan za dramatickym pribehem, az bych rekla detektivnim. Velmi poutave napsano,nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Za me zatim nejlepsi kniha,kterou jsem od autorky cetla.

langova.katka
27.01.2018

Úplně mě to neoslovilo. Líbila se mi dramatičnost, ale bylo to opravdu smutné. Kniha mě bohužel moc nevtáhla, četla jsem ji dlouho, neměla jsem potřebu jí hned znova otevírat. Pro mě velmi hluboké čtení, které mě totálně dostalo svým dechberoucím koncem.

Space.Junkienka
22.01.2018 4 z 5

Láska a válka, nebezpečí a pohoda, rodina a samota, důvěra a nevěra.... Pro mě jeden z lepších románů od Jojo...Ostatně zrovna tahle kombinace asi ani nemohla zklamat.

katka639
17.01.2018 4 z 5

Klasicky takovéto knihy vůbec nečtu. Jojo mi však přirostla k srdci. Je to již čtvrtá kniha, kterou jsem od ní četla. Ze začátku mne moc nenadchla. Ve chvíli, kdy se však začala prolínat obě časová pásma mě kniha už nepustila a musela jsem ji dočíst na jeden nádech. Za mě 4*.

Lucka332
16.01.2018 5 z 5

Opět nádherný příběh od Jojo. Velmi čtivé a zajímavé.

syky245
13.01.2018 5 z 5

Tohle byl třetí kniha, co jsem od Jojo četla a nejlepší. Krásně se prolínají dva děje, válečné prostředí a příběh o lásce. Dlouho se mi nestalo, že by mě děj knihy tak chytl za srdce, jako u téhle knihy

ufounek173
13.01.2018 5 z 5

Krásná kniha,dnes si jdu půjčit další,tato spisovatelka mě ještě nezklamala.

Lavin
09.01.2018 5 z 5

Vážné téma, ale krásné čtení.

Kriss4
07.01.2018 2 z 5

Také mě kniha nijak neohromila. Jak již psala slečna níže, příběh mi přišel průměrný a prolínání obou časových pásem mi k sobě nesedělo. Povaha hlavní hrdinky ze současnosti mi byla protivná.

Lejdus
28.12.2017 4 z 5

Skvela kniha. Zprvu jsem se obavala, ze se cely dej bude tocit kolem roku 1917 a prvni svetove, ale autorka mile prekvapila. V podstate mne bavila stranka detektivni, zjistovani minulosti a souvislosti, to se mi libilo opravdu nejvice. Jakmile jsem se dostala za prvni ctvrt knihu, musela jsem cist velmi intenzivne - byla jsem zvedava, jak to vse dopadne :)

KatkaZ
28.12.2017 5 z 5

Obsahově velmi zajímavá kniha, krásně napsána. Po přečtení 2 knih se Jojo Moyes stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek.