Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226510/bmid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 5 2500 2500

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

Sarka14
27.02.2017 5 z 5

Zatím snad nejkrásnější knížka od této autorky. A to už jsem jich většinu četla. Děj vás vtáhne a nepustí. A i když se mi od Sophie odcházelo těžko i druhá dějová linie ze současnosti byla hodně poutavá a moc mě bavila. Rozhodně doporučuji.

DracoMalfoy
25.02.2017 2 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli obalu, autorku jsem před ní neznala, a pravděpodobně si další knihy nepřečtu. Kniha mě prostě nevzala, přemáhala jsem se abych ji dočetla. Nejspíš nejsem cílová skupina.

Jája92
24.02.2017 5 z 5

Další potvrzení, že Jojo Moyes je skvělá autorka, která umí napsat neotřelé příběhy, které vás nenásilně vtáhnou do děje a nepustí, dokud nedojdete na poslední stránku.

steph.tey
22.02.2017 5 z 5

Ta kniha prostě bere dech...

lenkaabooks
17.02.2017 4 z 5

Velmi dobře napsaný příběh s prolínáním do minulosti. O tom, jak obraz dokáže zamávat se životem. Obraz - malovaný z lásky je příčinou mnoha neštěstí, ale nakonec i shledání. Konec je možná trošku "červenější ", nicméně další Moyes dám určitě šanci.

Vlajdula
13.02.2017 5 z 5

Krása! :)

Calibra
13.02.2017 5 z 5

Nádherný příběh!!! Také mě zaujal hlavně příběh Sophie, u kterého se mi chtělo brečet, ale i příběh ze současnosti nebyl špatný. Byla jsem ráda za konec takový, jaký byl.

Chodilicka
12.02.2017 5 z 5

Nejlepší knížka co jsem kdy četla ) krasny ) poutavé) !

wendys120
10.02.2017 5 z 5

Knížka mi přišla velice podobná(stylem jakým byl příběh psán) Poslednímu dopisu od tvé lásky. Dlouhou dobu jsem si říkala, že by autorka mohla klidně zanechat jen příběh z doby první světové války a na události poté se vykašlat. Já měla totiž ze začátku problém se začít do druhé části příběhu, protože se mi ten předním líbil a asi jsem se moc nechtěla smířit s tím, že "skončil". Naštěstí to ale netrvalo dlouho a já se úplně zanořila i do části druhé a hltala každé slovo ...

Příběh se Vám vryje pod kůži. Nejednou jsem měla při čtení na krajíčku. Kniha pro mě byla velice emotivní a jistě se k ní někdy opět vrátím :)

WDasha
10.02.2017 5 z 5

Nádherná kniha, hodně ve mě zanechala..všem moc doporučuji, i manžel se do ní zacetl a to je co říct :)

Kacenkak
10.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Původně jsem si myslela, že kniha bude o něčem úplně jiném, ale příjemně mě překvapila a naprosto nadchla. Příběh obou žen je moc dojemný a nenechal mě spát. Liv i Sophie jsou neskutečné bojovnice a přiznám se, že ani jedné jsem nevěřila, že by své činy dotáhla do konce, takže konec byl pro mě velkým překvapením ;)
Za mě rozhodně pět hvězdiček. Doporučuji

sarka0424
06.02.2017 5 z 5

Krásná kniha, skvěle napsáno. Zanechalo to ve mne tak hluboký dojem, že jsem následující 3 dny nedokázala myslet na nic jiného než na Sofii a její příběh.

Jane007
04.02.2017 5 z 5

Krásná kniha. Od obyčejného románu pro ženy se liší hlavně vyprávěním o Sophii (které mě mnohdy deptalo). Pokud jde o mě, klidně mohl být příběh o Sophii delší. Jediné, co mi přišlo kapku nedodělané, byl asi konec. Přišlo mi to useknuté.

rasken
26.01.2017 5 z 5

Do knihy jsem se začetl na popud moji drahé polovičky, která mi nadšeně vypravovala o "Dívce".
Překvapila mne. Sophii jsem si oblíbil a chápal. Prolínání v čase, taky dobrý. Konec na můj vkus
moc sladký.

mattonka
25.01.2017 5 z 5

Do čtení této knihy se mi upřímně moc nechtělo. Od Jojo jsem jich četla už pár, některá se mi líbila více, některá méně. "Dívka" patří do té první kategorie. Pěkný příběh, láska, trochu napětí, zvraty, happyend. Přiznávám, je na mě trošku přeslazená, ale jako oddechovku vřele doporučuji.

Lůca1
24.01.2017 5 z 5

Úžasná knížka od které se mi nechtělo odcházet :-)

petrulkaa
23.01.2017

Opravdu moc hezká kniha, četla jsem ji jedním dechem. Přiznávám, že válečné téma není můj šálek kávy, ale tato kniha mě přesvědčila, že zkusit se má všechno. Stálo to opravdu zato. Doporučuji!!!

Viky007
19.01.2017 5 z 5

Jojo je zkrátka umělkyně. Píše s neobyčejnou citlivostí a její postavy se stávají skutečnými. Tahle kniha se neuvěřitelným způsobem dotkla mého srdce. Neustále mě udivovala ta odhodlanost a vnitřní síla hlavních hrdinek. Moc jsem jim držela palce.

HŠ
18.01.2017 2 z 5

Červená knihovna jak vyšitá, očekávala jsem něco hlubšího. Námět skvělý, zpracování podprůměrné. Jednání hlavních postav zcela absurdní. Trošku jsem se zamyslela nad tím, jak je to s obrazy, kdo na ně má nárok a vlastně proč. Kniha má pár faktických nedostatků/chyb, SPOILER: Jak je možné, že Paul vrátil Liv do kabelky 200 liber v těch samých bankovkách? Kde Liv neustále brala mobilní telefony? Když Sophii odváželi vlakem, tak tam zapomněla kabelu, kterou v další kapitole měla už u sebe? Tohle jsou věci, které mi hodně vadily a čekala jsem nějaké vysvětlení. Možná jsem na takovouhle literaturu stará.

stopni
17.01.2017 4 z 5

Velice pěkný příběh, který je hezky napsaný.... Oceňuji autorčin cit pro nelehké životní situace, akorát konec byl na můj vkus příliš "sladký" a idylický, jinak knihu vřele doporučuji....