Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226510/bmid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 5 2500 2500

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

veronika5179
13.01.2017 3 z 5

Námět výborný, zpracování bohužel slabší. Příběh Sophie byl vykreslen mistrovsky, prolínání dvou časových rovin je vždycky slibné, nicméně postavy Liv, Mo, Paula etd mě bohužel neoslovily a musela jsem se hodně přemáhat, abych knihu neodložila. Moderní život v Londýně jde určitě vykreslit tak, aby čtenáře zaujal.
I tak byly zvraty v knize dobře promyšlené, netuctové a příjemně překvapující.

emve
13.01.2017 5 z 5

Tentokrát nebudu nic konkrétního psát - přečtěte si ji sami. Tahle knížka má za mě pět hvězdiček a zkrátka ji doporučuji ke čtení..proo mě byla skvělá!

SelenaDemi428
12.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka, hodně mě bavila, měla jsem jí přečtenou hned. Hlavně zvraty na konci se mi hodně líbily.

Susan94
08.01.2017 5 z 5

Překrásný příběh. Především části z první světové války jsem četla se zatajeným dechem. Dokonalá propojenost, vypsanost příběhu do úplného detailu. Mělo to vše. Krutost i části, které vás úplně pohladí po duši.

Klarinet
06.01.2017 4 z 5

"Co se stane, nedá se odestát." A dívky, která zůstaly, vypravují...a to tak, že vás to baví, zajímá, nedá nepokračovat ve čtení a říkáte si, sakra, co někteří lidé musí všechno zvládnout a my tu nadáváme, že je hodně sněhu...a ještě poznámka pod okraj :) taky vám stránky krásně šustily pod prsty, patrně kvalitní papír :)

Kája5951
05.01.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal je naprosto úžasná knížka, která mě nadchla už od prvního okamžiku. Příběh Sophie a její portrétu mě upoutal už od první kapitoly. Ať už se jednalo o kapitoly s obdobím války nebo s procesem s Liv Halstonovou, každé slovo jsem hltala. Od začátku jsem doufala, že to skončí aspoň částečně šťastně. U některých knížek je zhruba v polovině jasné, jak skončí, ale u Dívka, již jsi tu zanechal to tak rozhodně není, do poslední věty jsem nevěděla, jestli obraz skončí u Liv nebo se vrátí k potomkům rodiny.
Knížka je o obětování kvůli lásce, o přátelství a o důvěře mezi známými a přáteli.

Macawi
04.01.2017 5 z 5

Kniha nám krásně ukazuje, že všechno nemusí být takové, jaké se nám to z našeho úhlu pohledu zdá... Hodně mě překvapilo, že autorka napíše příběh odehrávající se za krušných časů první světové a osobně bych byla radši, kdyby se této části věnovalo více pozornosti. Příběh Liv mi přišel lehce natahovaný a nějak jsem si nemohla zvyknout na Er-formu vyprávění. Nevím jestli to bylo stylem psaní,překladem, nebo jen tím, že se oba styly v průběhu knihy měnily. POZOR SPOILER! I když mě Shopiin konec velmi dojal, nějak jsem nedokázala uvěřit, že by se to tenkrát opravdu mohlo povést.

kika812
03.01.2017 5 z 5

Spolu s hrdinkami jsem zažívala dobrodružství a nemohla jsem přestat číst. Četla jsem a četla až jsem dočetla. DOPORUČUJI VŠEM, ale hlavně těm, kdo má rád dojemné příběhy s trochou tajemnosti.

Topolina
02.01.2017 5 z 5

Moje nejčastěji čtené žánry jsou především thrillery nebo detektivky, občas odbočím. Toto byl můj druhý román od této autorky. Byla jsem naprosto uchvácena. Nádherný a dojemný příběh. Knížka se dobře čte...doslova jsem ji hltala....byla opravdu úžasná. Doporučuji!

Terry.89
31.12.2016 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a hned jsem se zamilovala. Příběh je nádherný, plný emocí. V ději se prolínají příběhy dvou žen, jedna žila v období první světové války a druhá žije v současnosti. Přesto, že od sebe jejich životy dělí celé staletí, obyčejný portrét krásné Sophie, dokáže ovdovělé Liv zamíchat život a zcela jej změnit. A ačkoliv je to klišé, velice mě potěšilo, že měl příběh tak krásný konec.

Pettinka
30.12.2016 5 z 5

Toto byla moje třetí knížka od Jojo a musím říci, že každá knížka je snad lepší a lepší! Vždycky mě tam něco překvapí, dojme. Spisovatelka hlavně píše velmi pěkně, čtivě. Takže já jdu na další knížku od ní. Určitě doporučuju!! :)

Beky
30.12.2016 2 z 5

Za mne kniha zklamáním ... :-( Absolutně zbytečné dvě časové roviny ... Lepší by bylo zachovat příběh pouze jaký byl zpočátku - o druhé světové válce a Sophii ... Myšlenka fajn, ale příliš roztahaný děj a pro mne žádné napětí ...

kika 13
29.12.2016 5 z 5

Opravdu dojemný příběh,vlastně dva vzájemně se prolínající.
Je chyba ji nepřečíst.Věci někdy opravdu nejsou takové jaké se zdají.
Dala bych více hvězdiček,ale nejde to.

Paja.
29.12.2016 5 z 5

Dva příběhy o oba dva naprosto famózní a něuvěřitelně sofistikované. Měla jsem pocit, že mi kniha přirostla k ruce, protože jsme se od ní nemohla odtrhnout. Děj knihy vás naprosto odbourá, protože tohle rozhodně nečekáte.

Autorka nezklamala a jen potvrdila jak dobrá doopravdy je.

Protože po přečtení "Než jsem tě poznala" jsem nevěřila, že mě ještě dokáže překvapit.

AdaVinculin
28.12.2016 5 z 5

Opet pohlazeni na dusi od autorky :-) Jak to ta Jojo dokaze nechapu :-) Cela knizka se cetla snadno, nikde zadny zadrhel, paradni, jako vzdy!

Klarka0123
26.12.2016 5 z 5

Kdybych tuto knihu měla popsat 3 slovy tak jsou to : neuvěřitelná,smutná,mimořádná
Stojí za to!
Ohromně obdivuji autorku,protože tohle je už má 4. kniha od ní a je naprosto dokonalá.Nechápu jak je možné pokaždé napsat něco tak poutavého něco co má duši.Vážně mě to dostalo.

tounnie
23.12.2016 5 z 5

Nádherně propojené oblasti historie, umění a silného životního příběhu. Pokud chcete po knížce něco víc než jen kdo s kým a "žili šťastně až do smrti", Jojo Moyes to v téhle knížce za mě dokázala skvěle dovést až do velkolepého rozkvětu.
Dvě pro mě nezajímavější fakta o knize - sledujete dva paralelní příběhy, které spolu vlastně vůbec nesouvisí a zároveň jsou si tak blízké. Tím je celý příběh bohatší, propracovanější a zajímavější. Tím druhým je síla obrazu. Nikdy jsem moc nechápala, proč lidé za ať už obrazy nebo jiné hmotné předměty tak bojují. A tenhle příběh mi dal jeden z mnoha pohledů, proč vlastně jsou ti lidé schopni obětovat svůj život pro "orámovaný kus plátna".
Pět hvězd a po dlouhé době krásný milostný příběh, který prostě není obyčejný. :)

Janča_S
10.12.2016

Ahoj, knížka mě zaujala obalem. Můj dotaz zní, jestli jste si některá nad touto knížkou pobrečela. v těchto zimních dnech mám náladu na takové knížky.

IvankaM
09.12.2016 5 z 5

Naprosto dechberoucí dílo. Každé slovo jsem hltala.

Celá recenze zde: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2016/12/09/D%C3%ADvka-již-jsi-tu-zanechal

kara
28.11.2016 5 z 5