Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2528 2528

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind, 2013

Lemurka
25.07.2018 5 z 5

Krásná kniha, kterou si určitě ještě někdy přečtu. Víc se mi líbil příběh z minulosti, spor o obraz z přítomnosti byl přílis zdlouhavý, ikdyž neotřelý. Láska, naděje a víra opravdu umírají jako poslední. Za mě nejlepší kniha od autorky.

biairicia
23.07.2018 4 z 5

Moc hezká kniha! Čtivě napsaná. Příběh se člověka dotkne. Moc se mi libily 2 linie příběhu: minulost a přítomnost a jejich vzajemné propojení. Dobře chopené a vsunuté téma války, tak nějak pro mě neohraně. Chválím. Pro mě zatím 2. nejlepší kniha, po Než jsem tě poznala, od této autorky. Možná i srovnatelně dobrá, ikdyž každa jiná.

viktorie6967
11.07.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Nemohla jsem ji odložit, příběh plný lásky, krutosti, odhodlání i strachu. Každý si najde to své. Kniha se mi moc líbila!:))

Ronfi
11.07.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale některé pasáže jsou příliš zdlouhavé, občas jsem se špatně orientovala.

Toffee
07.07.2018 4 z 5

Hezký, čtivý román, romantický tak akorát, aby příliš okatě nesklouzával do červené knihovny. Netradiční zasazení jednoho z osudů do 1. světové války a pak otázka restitucí až z tak vzdálené doby příběh rozhodně ozvláštnily. Ocenila jsem, že se autorka vyvarovala tradičního klišé lásky k nepříteli, ale zároveň mě mrzelo, že některé věci a postavy se objevily bez souvislostí a vysvětlení (odkud se třeba na konci zjevila Edith, kdo byli ti nesympatičtí příbuzní Sofie u soudu?)

helenah
03.07.2018 5 z 5

Krásná kniha, ke které se ráda vracím.

zdenka1104
02.07.2018 5 z 5

Strašně jsem se bála, že se Sophie zamiluje do komandanta a bude to další román o zakázané lásce. Proto jsem nadmíru spokojená, že se děj této knihy odvíjel jinak. Úsečky se Sophii mě bavily nejvic. Liv mi chvilkama lezla až moc na nervy. :D Celkový dojem z knihy je určitě pozitivní a není to ani první ani poslední kniha od této autorky. :)

janyska13
09.06.2018 4 z 5

Příběh vyprávěný ve 2 časových rovinách se mi líbil, i když jsem se občas trochu ztrácela z toho přeskakování. Příběh byl moc zajímavý, knihy s válečnou tématikou nečtu, takže to pro mne byla celkem změna. :)

Vendulik
07.06.2018 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. Nadherný příběh.

Teresita
31.05.2018 5 z 5

Nemám ráda špatné konce, ale některé knihy ho zkrátka potřebují. Nějak jim to dodá šmrnc a kniha v nás nakonec nechá hlubší stopu. Představte si, že by Romeo s Julií spolu nakonec utekli a žili šťastně až do smrti. A stejně tak i Dívka, již jsi zde zanechal mohla vyznít lépe, pokud by konec nebyl tak přehnaně přeslazený.

Jojo Moyes je skvělá vyprávěčka, umí čtenáře zaujmout a vtáhnout do děje. Knihu jsem četla v originále, takže český překlad neznám. Prolínání dvou časových rovin hodnotím kladně, i když, stejně jako většina tady, jsem byla nejprve trochu rozpačitá, když se příběh přesunul do Londýna.

Nakonec dávám pět hvězdiček, protože kniha má úžasný příběh a četla jsem ji jedním dechem, i když válečnou tématiku moc nemusím.

LenkaVrbatova
27.05.2018 3 z 5

Romantika, kterou každá z nás občas potřebuje. Konec mě ale docela zklamal. Místy mi vadily i větné konstrukce. Proto “jen” tři hvězdy.

Iva B.
25.05.2018 5 z 5

To byl zase tak krásný příběh!! No nebudu lhát, ze zase jedna slza ukapla!

anezur33
25.05.2018 4 z 5

Výborna,akční až do konce

RézinaKudrnatá
24.05.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Některé části bych možná trochu zkrátila, ale vyburcovalo to ve mě ještě větší napětí. Dlouho na mne doma čekala, ale po pár stranách mne tak chytla za srdce, jako už jiná dlouho ne. Vřele doporučuji.

blanka7271
16.05.2018 5 z 5

Každá z knížek autorky je úplně jiná... i tahle si mě získala. Doporučuji.

jengibre
15.05.2018 4 z 5

Krásný a napínavý román s propracovaným dějem a dobře vykreslenými postavami. Užívala jsem si obě dějové linky, ale příběh Sophie odehrávající se v roce 1916 se mi dostal pod kůži o trošku víc. Nečekala jsem takto vážné a hluboké téma. Podle mne mnohem lepší kniha, než tolik protěžovaná „Než jsem tě poznala“.

danalis
12.05.2018 5 z 5

Vzala jsem si Dívku jako relax, ale úplně mě pohltila svým propracovaným vyprávěním

Kuffenbach
10.05.2018 4 z 5

Vcelku jsem byl překvapen. Do červené knihovny to sklouzlo jen na několika místech (spíše v novější části průběhu), na druhou stranu mě to zas až tak nedojalo - přece jen jsem muž a taky jsem už něco zažil ;-). Čte se to celkem dobře, atmosféra válečné Francie zajímavá.

kofina
09.05.2018 4 z 5

Obdivuji, jak Jojo Moyes pokaždé vezme pár zajímavých prvků a zápletek a okoření jimi jinak naprosto obyčejnou červenou knihovnu. Její příběhy jsou vždy okouzlující a zajímavé a nechce se Vám od nich odcházet.

Danago
09.05.2018 5 z 5

V hlavní roli je zde portrét Sophie, který namaloval její manžel než odjel bojovat na frontu.Portrét upoutá německého důstojníka, který je Sophií a jejím obrazem posedlý. Sophie se rozhodne riskovat všechno , jen aby mohla znovu spatřit svého muže...
O sto let později dostane Liv od svého muže darem tentýž portrét, který koupil náhodně na ulici, za symbolickou cenu z jedné pozůstalosti. Po deseti letech se ale ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a začne boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. Nastává štvavá kampaň, aby Liv obraz vrátila rodině malíře. Liv se jej nehodlá vzdát , obraz má ráda a je přesvědčená že jí právem náleží.

Další naprosto skvělá knížka od J. Moyesové. Příběh na mě velice zapůsobil , jak v dějové lince z první světové války , tak v lince současnosti. Obě linky byly opravdové, bolestné a při tom citlivě proložené nadějí, láskou a vírou a především velkou odvahou , obou hlavních hrdinek. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout napětí zde graduje do posledních stránek. Tato knížka je podle mě dokonalá.