Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2528 2528

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind, 2013

Efendy
06.07.2017

Čekala jsem klasickou romantiku, ale to co jsem přečetla mi vyrazilo dech. To propojení dvou dějových linií časově naprosto odlišných. Pořád jsem čekala, jak to nakonec všechno dopadne. Skvělá kniha, ukapla mi slza, ale také jsem se místy zasmála nad některými vtipnými výroky bezprostřední MO.

Kiki22
04.07.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal, mě velmi oslovila. Mám ráda spojení současnosti a historie a tady to skvěle funguje! Možná opravdu četba spíš pro ženy, ale co už, občas si potřebujeme počíst o bojovnicích za správnou věc a za lásku! ;)

J.books
30.06.2017 4 z 5

Příjemné překvapení, obvykle pokračování nejsou nic moc. tady bych si troufla říct, že je děj méně předvídatelný a poutavější. Samozřejmě opět romance,ale nabitá víc akcí. Vřele doporučuji jako letní čtení.

Alisstarší
30.06.2017

Čtivá knížka, ale pvnímu dílu se nevyrovnala, nezanechala ve mně takovou citovou odezvu Hodnotím 4 hvězdičkami

Misule.sv
28.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha, jako všechny knihy této autorky jsem ji přečetla jedním dechem. Její knihy jsou velice čtivé a poutavé.

barurose
27.06.2017 5 z 5

Kniha mě velice zaujala už na začátku. Krásný, jednoduchý popis, čtení bez problému a přechody z dob se dali velice dobře odlišit. Zprvu jsem si myslela, že knížku nedočtu, když se z roku 1917 najednou stal rok 2006, ale nemohla jsem přestat číst a jsem ráda. Kniha je úžasná!!

Kaci90
23.06.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, vlastně hned po Než jsem tě poznala je dle mě nejpovedenější od Jojo. Příběh Sofie jsem doslova hltala, vážně pohlcující, čtivé, působivé. Konec možná až těžko uvěřitelný, ale proč ne?!

Horalka5
22.06.2017 5 z 5

Pěkné počtení, ale pro mě trochu předvídatelné :) Jinak ale byla kniha napsaná velice dobře :)

lencin
18.06.2017 3 z 5

Pěkné,ale ne tak dobré jako ostatní knihy JoJo Moyesové. Příběh zajimavý, konec pro mě příliš neuvěřitelný.

VeronikaSas1
03.06.2017 4 z 5

Z pocatku jsem se do knihy moc nechtela poustet,protoze toto tema nemam moc rada a " nedela mi dobre".ale kniha byla fantasticka,krasne se cetla.

Bomah
22.05.2017 1 z 5

Úplně nesdílím okolní nadšení...Kniha mne zklamala. Námět hezký, ale zpracování povrchní. Hlavní hrdinka jedná hystericky, místy až schizofrenně. Autorka si pravděpodobně načetla spíše problematiku 2.sv. války, kterou ale implementovala do období 1.sv.války, ať už to bylo stran zbraní, automobilů, či chování a kompetencí vojáků a důstojníků. Český překlad bohužel také pokulhává, ve třech za sebou jdoucích větách používán výraz "v tom případě", i přes to, že se nejedná o výčet...myslím, že čeština je krásná a bohatá a je nepřeberné množství slov, kterými lze děj vykreslit. Pravděpodobně nejsem správná cílová skupina, nicméně milovníci červené knihovny si asi mohou přijít na své :-)

Aleh
21.05.2017 4 z 5

Je to první kniha od Jojo Moyes, která se mi dostala do rukou a velmi mile mě překvapila. Autorka představila svým čtenářkám opravdu silný lidský příběh Sophie, jejíž osud začíná sledovat v období 1. světové války , v době, kdy její muž - francouzský malíř - odchází do války... Sophii zůstává doma na památku její vlastní portrét.
Druhou dějovou linkou je příběh Liv, kterou poznáváme v roce 2006. Doma jí na stěně visí portrét mladé dívky, který dostala od svého manžela... Dojemný příběh, který stojí za to si přečíst. Moc se mi to líbilo.

Zuzka2002
17.05.2017 5 z 5

Nádherný zajímavý příběh, čtivě napsaný, zkrátka dokonalost ♥

Ráčkajda
12.05.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, napínavé až do konce. Nemohla jsem se dočkat, až se dozvím, jak dopadla Sophie.

misicenka
11.05.2017 5 z 5

Krásný příběh :-)

Martina23275
09.05.2017 5 z 5

Na začátku jsem nevěděla co od knížky čekat, ale potom jsem se do toho příběhu tak začetla, že jsem nevěděla, kdy přestat. Musím říct, že po všech knížkách, které jsem od JoJo přečetla, takhle se mi líbila teda hodně. Velice silný příběh z války, kdy je popisovaná doba jak to bylo a co se vlastně dělo. Pořád až do poslední kapitoly jsem doufala, že to dopadne dobře, ať už u Liv tak se Sofii.

amanek
08.05.2017 5 z 5

Moje první knížka od této spisovatelky a 5 hvězdiček. Krásný, sílný a dojemný příběh. Hlavně se mi líbilo, že člověk fakt do poslední chvíle netuší, jak to se Sofii dopadne.

M100
03.05.2017 5 z 5

Krásná kniha nemohla jsem se odpoutat.

julie1989
02.05.2017 5 z 5

Prvních cca 30 stran jsem se nemohla začíst, pak jsem se nemohla odtrhnout... prostě wooowwhhh... láska, napětí, dojetí... na konci jsem měla slzy v očích... jedna z nejlepších knih za poslední dobu

jarka2222
01.05.2017 5 z 5

Jedním slovem PARÁDA. Příběh Sofie mě uchvátil tak, že když se děj posunul v čase, nemohla jsem si na příběh Olívie zvyknout. Stále jsem listovala, kolik stránek o Liv ještě musím přečíst, abych se dozvěděla, jak to bude ve Francii pokračovat. Pak jsem se začetla i do nového příběhu, jehož závěr by pro mne předvídatelný. Překvapením pro mne bylo až těžko uvěřitelné rozuzlení příběhu dívky z obrazu. Ale autorka vypráví silný romantický příběh na pozadí války, nikoliv válečný román, tak je jedno, že zvítězí pohádka nad fakty. Proto musím dát všech pět hvězdiček a přečtení knížky jen doporučit. Ženský, určitě se Vám to bude líbit jako mně.