Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2499 2499

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

ZuK1
26.11.2016 5 z 5

Moje první kniha od Jojo Moyes, dostala jsem se k ní úplnou náhodou, poslední dobou jsem četla spíš detektivky. Kniha se ale výborně četla, především příběh Sophie mě opravdu upoutal. Příjemná změna i čtení.

MirijamFrankl
25.11.2016 5 z 5

Bomba!
Knížka se skvěle četla,děj byl dobře promyšlený,autorka si s jazykem pěkně hraje.Myslela jsem,že půjde zase o přeslazený ženský román na dovolenou,avšak Dívka mne velmi příjemně překvapila.

maruschka
24.11.2016 5 z 5

Spousta historických nepřesností, pár šílených nelogičností, ale kašlu na to. Jojo má definitivně našlápnuto, aby se stala jedničkou v rámci žánru.
Na co kašlat nemůžu, je místy dost šílený překlad a (opět) neviditelná práce redaktora. A za to "akorát" v anotaci na obálce (brož. vydání) mám chuť dát hvězdu dolů.

Nedomova.em
20.11.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době přečetla. Četla jsem ji ,,jedním dechem". Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh mě neuvěřitelně uchvátil, je čtivý, zajímavý, komplikovaný. Velmi se mi líbilo, jak se střídaly části o životě Sophie a Liv. Tato kniha mi opět ukázala, že čtení knih je pro mě jedna z nejcennějších činností, které mohu dělat. Strašně moc jsem chtěla knihu již dočíst a dozvědět se, jak to vlastně všechno dopadne, ale zoufale jsem chtěla, aby nekončila :) Miluju Jojo Moyes :)

Tucaka
20.11.2016 4 z 5

Skvěle vymyšlená návaznost příběhů. Tato kniha mě nenadchla tolik jako ostatní knížky od Jojo Moyes, obsahovala spoustu úryvků, kde si nic nedělo. Pro mě nejlepší začátek knihy - příběh Sophie a Édouarda :)

Dogwood
15.11.2016 5 z 5

Hezká knížka sice mě zaskočilo to že najednou tam byla přítomnost a chvilku mi trvalo než jsem se s tím smířila prostě do té minulosti jsem se úplně zamilovala a do přítomnosti jsem nějak nemohla přijít n chuť ale pak už jsem se začetla a dočetla ... doporučuju

NikaMirka
05.11.2016 5 z 5

Žádná zbytečná slaďárna. Krásný příběh od začátku, až do konce. Na JoJo se mi líbí, jak krásně ve svých příbězích dokáže propojit minulost se současností, a i když píše z doby minulé nevadí mi to. A to moc na historické romány nejsem. Také se mi líbí, že její knihy nejsou naprosto bezduché - typu "přišel milionář, měl neuvěřitelně chlípné choutky a zamiloval se do té nejšedější myši, kterou kde mohl autor vyhrabat a postavit ji do role hlavní hrdinky". Její příběhy mají vždy nějakou hloubku, moment, který je pro hlavního hrdinu zásadní, kdy si uvědomí svoje chyby. Vřele doporučuji.

rosemari
29.10.2016 5 z 5

3 kniha prečítaná od Jojo a nesklamala. Na začiatku mi vadilo keď preskočila udalosti so Sophie a začal sa príbeh druhej hrdinky , ale postupom času som sa nevedela dočkať ako to vlastne všetko s nimi skončilo .Jojo opäť nesklamala a už teraz má prečítanu 1/4 strany ďalšieho titulu 1+1, ktorý už teraz má 4 hviezdičky u mňa

saruse
27.10.2016 5 z 5

Skvělé čtení. Historická část se mi líbila víc než současná, ale s blížícím se závěrem, jak se víc a víc propojovaly obě časové roviny, začalo do sebe vše zapadat a od děje se nedalo odtrhnout. Obdiv autorce, ale i překladatelce do češtiny!

knihomol 61
24.10.2016

četla jsem od autorky tuto knihu jako první a mohu doporučit.Moc pěkný román.Přečetla jsem ho jedním dechem a mohu jen doporučit.

monte
20.10.2016 5 z 5

Jojo prostě umí. Jsem nadšená. Ohromující a dechberoucí kniha, která mi zůstane dlouho v hlavě.

Ewik
18.10.2016 5 z 5

Kdybych řekla, že se mi kniha "líbila", znělo by to žalostně uboze. Spíš bych tento zážitek popsala jako ohromující nebo strhující. Ještě teď ve mně vřou všechny pocity, které jsem prožívala během četby. Chtělo se mi brečet ze vší té bolesti a zrady, kterou si museli naši hrdinové projít. (Jak je možné, že se k Vám všichni najednou otočí zády?). Chtělo se mi křičet vzteky nad tou obrovskou bezmocí a nespravedlností. (Co všechno musí člověk obětovat, aby byl silný, bojoval, nevzdal se a také odpustil?). Konec mě opravdu dojal a celou mě prostoupil pocit vítězství a hlubokého zadostiučinění.
Tohle je opravdu nezapomenutelná a skvostně napsaná kniha.

alsae
18.10.2016 4 z 5

Přidávám se s názorem, že příběh Sophie mě bavil a zajímal mnohem více, než současnost, škoda že ho tam nebylo více. Příběh Liv, byl takový, no nevím, docela dost předvídatelný, nic originálního, co by vtáhlo do děje, místy mě i docela štvala. Ale to prostě každý vnímá jinak.
4 * jen za Sophiin příběh.
Jinak je to už čtvrtá knížka, kterou jsem od autorky četla, a Něž jsem tě poznala nic nepřekoná, ale Poslední dopis od tvé lásky se mi taky líbil :-)

Sim_Va
16.10.2016 4 z 5

Pro mě poněkud netypický žánr, který normálně nečtu. Musím však uznat, že kniha je napínává a zajímavá, a to i přes to, že s jednou scénou opravdu nesouhlasím. Dvě dějové linie byly rovněž zajimavé, ačkoli musím říct, že jsem se mnohem více těšila vždy na tu Sophiinu.

Lily2828
15.10.2016 4 z 5

Knížka je opravdu čtivá a já se od ní nemohla odtrhnout. Stejně jako většinu čtenářů mě více bavila Sophiina časová linie, která nabízela opravdu silný příběh plný krásných zvratů. Druhá část knihy o Liv mi zas tak dobrá nepřišla. Hrdinka mi byla nesympatická a děj trochu kostrbatý. I tak jsem si ale knihu opravdu užila a nejspíš si zkusím od Jojo Moyes přečíst i její další knihy.

Эva
14.10.2016 4 z 5

Musím říct, že je to asi nejlepší kniha, kterou jsem od této autorky četla. Mnohem více mě ale bavily části, které se odehrávaly v minulosti. Sophie byla mnohem sympatičtější hrdinkou než Liv, která byla chvílemi nesnesitelná a vlastně jsem vůbec nechápala, o co jí vlastně jde. To je asi ten největší problém, který s Moyesovou mám - její hrdinky mi mnohdy nejsou vůbec sympatické...

ptacicek
13.10.2016 5 z 5

Kniha Dívka, jež jsi tu zanechal pro mě byla prvním ''kouskem'' od této autorky a musím říct, že pokud jsou i další knihy tak dobré, už se na ně těším ;) Příběh Sophie mě neskutečně chytil za srdce, byl výborně napsaný a strhující. Současná část s příběhem Liv byla také čtivá, ale hrdinka mi místy lezla na nervy (samozřejmě nevím jak bych se v její situaci chovala já a jak bych to prožívala)... Celkově knihu hodnotím velmi kladně a ráda se k ní v budoucnu vrátím.. Vřele doporučuji ;)

Nefi
13.10.2016 4 z 5

Velmi poutavý a silný příběh. Bavily mne obě dějové linky, ale víc mě bavila Sophie. Muselo být velmi těžké žít v té době v okupovaných oblastech. Třetí kniha od této autorky a opět nezklamala.

26Mirka
12.10.2016 5 z 5

Moje první knížka od Jojo Moyesové a určitě ne poslední :-).Krásný román,protíná se minulost se současností, mě se více líbil příběh Sophie z první světové války, ale i příběh Liv byl hezký. Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě bych jí doporučila. Za mě 5 hvězdiček :-).

Chytuš
10.10.2016 5 z 5

Moje seznámení s Jojo :-) Jako první jsem chtěla číst něco jiného, než "Než jsem tě poznala" a musím říct, že pro mě byla tahle knížka trefa do černého. Příběh Sophie byl naprosto dechberoucí, co všechno lidé překonají. A pak celá atmosféra v malém městečku, to jak lidé dokáží být krutí jen kvůli klepům a předsudkům... Na některých místech jsem měla pocit, že se Sophií skoro dýchám, tolik jsem jí rozumněla! Příběh Liv byl také zajímavý, obzvláště děj, který se točil kolem soudu, ale Sophie u mě prostě vede. Hlavně kvůli tomu, že neztratila naději. U obou hrdinek jsou popsané i jejich romantické chvilky, ale nemůžu si pomoct, ty vzpomínky Sophie na život s Édouardem pro mě byly mnohem hmatatelnější a reálnější, než to, co prožívala Liv s Paulem. Romantiky je ale v románě umírněně (nemám ráda přeslazené čtivo :-), takže vřele doporučuji i těm, kteří by se báli, že jde o nějakou ždímačku romantických výlevů lásky :-)