Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2499 2499

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

koblizek8
10.10.2016 4 z 5

Čtivá knížka, ale myslím, že to bylo už dost překombinované. Dějová lilnie z první světové byla pěkná, ta druhá průměrná červená knihovna... no nevím, hlavní hrdinka mi teda dost lezla na nervy. Je to třetí knížka od Jojo Moyes, kterou jsem četla a líbila se mi nejmíň. Mám v záloze ještě jednu, tak jsem zvědavá, jaká bude....

PeLin
10.10.2016 4 z 5

V pořadí již pátá kniha, kterou jsem od této autorky četla. A opět mě nezklamala...
Jak už nám Jojo dokázala v knize Poslední dopis od tvé lásky, umí mistrně přecházet z minulosti do přítomnosti a naopak. Příběh je velice promyšlený, vše časově sedí a hned v úvodu vás kniha vtáhne do děje. Mně osobně se více líbily pasáže z minulosti. Ráda čtu knihy z válečného období, které mi dokáží nastínit, jak to v těchto nelehkých dobách chodilo a jaké hrozné osudy většinu lidí bohužel potkaly.
Každopádně kniha je velmi čtivá a jsem ráda, že se na konci vše vysvětlilo. Doporučuji :)

cori
09.10.2016 4 z 5

Román o ceně, kterou je žena odhodlaná obětovat pro svou lásku, ocení především romantické duše. Více mě zaujal příběh Francouzky Sophie odehrávající se v roce 1916. Linie Angličanky Liv z roku 2006 spadá do kategorie červená knihovna. Korunu všemu nasadilo zjevení téměř stoleté stařenky jako deux ex machina. Autorka ale psát umí.To se musí nechat.

Asyna
08.10.2016 4 z 5

Druhá část knihy (z dnešní doby) byla z počátku nezáživná, ale po pár stránkách začala být stejně čtivá a zajímavá jako začátek knížky :) Krásný a zajímavý děj.

tomaserd
07.10.2016 5 z 5

Po této knize se JoJo Moyesová stala definitivně mojí oblíbenou autorkou. Knihu Dívka, již jsi tu zanechal všem doporučuji na 97 % byla brilantní a stojí za přečtení.

Rinoa18
07.10.2016 4 z 5

Jojo Moyes zcela jistě umí chytit za srdce. A nejen to. Asi nejvíc mě uchvátily pasáže z pohledu Sophie za první světové války. Ačkoliv jsem o autorce měla slušné mínění už podle jejích předešlých titulů, tímto v mých očích stoupla ještě výše. Během válečné atmosféry tak, jak ji popisovala, jsem si nejednou vzpomněla na knihu oceněnou Pulitzerovou cenou - Jsou světla, která nevidíme od Anthonyho Doerra. Řekla bych, že určitými popisy se mu paní Moyesová zvládá vyrovnat, i když v jejím případě jde primárně o romantický román.
Ta část knihy, která se odehrává v přítomnosti, mě pak až tak nenadchla. Řekla bych, že autorka trošku nezvládla "ukočírovat" hlavní hrdinku - místy to působilo uspěchaně a dá-li se mluvit o nějakém vývoji, pak byl hodně kostrbatý. A nakonec ten konec... ale nebudu spoilerovat. Tak jako tak i přes drobné mouchy nelze hodnotit jinak než kladně.

Bee
07.10.2016 5 z 5

Tohle je už několikátá kniha od této autorky, co se mi dostala do rukou a musím říct, že absolutně nejsem zklamaná.
Námět je ohromný a autorka s tím skvěle pracuje. Dvě dějové linie jsou zvládnuté na jedničku. Osudy hlavních hrdinek jsou jako vždy dost pohnuté a to je skvělý způsob, jak si udržet čtenářovu pozornost. Sophiin život jsem sledovala napnutá jak kšanda až do poslední stránky. Válečné téma je pro mě vždy zajímavé a když si s tím autor poradí, určitě to za čtení stojí. V knihách většinou dostaneme příběhy vojáků, ale náhled do života obyčejných lidí je tu perfektní. Liv jako postava také fungovala dobře, takže za mě je určitě kniha, ke které se vrátím.

JaninkaKvětinka
06.10.2016 5 z 5

Pro mne to byla první knížka od této autorky. Zpočátku mi dělal trochu problém její styl psaní , ale to velmi rychle odeznělo. Příběh hodně strhující a emotivní. Autorčiny popisy situací a míst byly dost věrohodné. V mžiku vám naskočí hrůzostrašné obrázky doby z 1. světové války, především z pohledu obyčejných lidí, obrázky bídy a obrovského utrpení, emoce se dají krájet...a pak z ničeho nic střih do současnosti a i obrat v příběhu. Příběh položený do současnosti už mne tolik nenadchl, ale naštěstí se stále i tak děj občas vrátil do válečného období.... Krásný příběh, za mne především pro pohled do historie a zajímavý námět.

monikous
05.10.2016 5 z 5

Krásné čtení.

JezinkaJ
05.10.2016 3 z 5

Z téhle knížky mám dost rozporuplné pocity. Téma je skvělé a těžké. Příběh Sophie šel určitě mnohem líp rozpracovat, trochu to klouzalo po povrchu. Vlastně, to celé tak sklouzlo, místo aby se to zarylo, jako třeba Gerta Schnirch. Čímž nechci srovnávat děj, jen jeho hloubku. A fakt je, že i tahle kniha mě nutila se zamyslet nad spravedlností, kam až zajít, jak s nároky, tak se vším ostatním. Světí účel prostředky? Furt si myslím, že ne.
Trochu mi vadila dokonalá hlavní trpitelka Liv. Po letech vyleze z domova a hnedlinko narazí na báječného muže, který se vzdá všeho, a jejich cit je tak prudký, že i když nechtěji - musí. :-) :-) To je na mě trochu moc.

Kolka11
05.10.2016 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Jojo Moyes četla a nedostává se mi slov. Knížku jsem přečetla skoro jedním dechem, poutavý příběh vymyšlený do posledních detailů. Emočně naprosto strhující, slzičku jsem nedokázala udržet. Hned zamířím do knihovny pro další dílo od této autorky.

mariva
04.10.2016 5 z 5

Knížka mě naprosto dostala - původně jsem trochu rozpačitě četla první část z historie a žádné velké nadšení jsem necítila, ale v okamžiku, kdy se děj překlopil do současnosti, už mě děj chytil a dál už se kniha četla výborně a nechtělo se mi ji odkládat. Pak už mi ani návraty do historie nevadily. Závěr byl úžasný, strhující a oceňuji, že si s ním autorka dala takovou práci a uzavřela nejen současnou, ale i historickou část příběhu. Podle mě zatím nejlepší z toho, co jsem od autorky četla.

baskynka
04.10.2016

Nádherné, poutavé čtení. Po první části mi bylo trochu líto, že musím opustit postavy malebného francouzského městečka a chvíli mi trvalo než jsem si přivykla na nový příběh. K velké radosti se po pár kapitolách Sofie vrátila do děje. Knížka mě bavila od začátku až do konce. I slzičky chvílemi byly :)

hejlkovah
30.09.2016

Moje třetí kniha od Joj a musím jí zase vydejchat.

Radííí
26.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha... Četla jsem ji jedním dechem - je napínavá, romantická, smutná a překvapující... Bylo mi líto, že už je konec :)... Super!

Mia76
22.09.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla poslední stránku a mohu jen souhlasit s výrazem bestseller. Přeskakování v čase vůbec není problém, souběžně se odvíjí příběh dvou žen, jež ví, že láska patří k nejsilnějším citům a co vše za lásku stojí obětovat. Navíc nutí k zamyšlení nad majetnictvím, spravedlností a tím, co je správné. Mohu jen doporučit.

certik003
21.09.2016

Knížky, kde se prolíná minulost a současnost mám moc ráda, pokud se jedná o válečné období, tak ještě víc. Moc hezky se mi to četlo.

eva198
18.09.2016

pěkné, dobře se mi to četlo, doporučuji :-)

Hedžoková
18.09.2016 5 z 5

Příběhy z válečných let mě fascinují, autorka propojila důvěryhodně minulost se současností, předvídatelný, ale šťastný konec, proto také tyto knihy čteme. Přečteno na jeden zátah, skvělá oddychovka.

zimka.r
14.09.2016 4 z 5

Ze začátku jsem to málem vzdala...ale jakmile jsem se dostala do součastnosti, tak mě to probralo a pak už zajímalo jakže to dopadne a kdože to vyhraje :)