Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2499 2499

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

Princezna22
14.09.2016 3 z 5

První polovina knihy mě strašně bavila.. Teb dej a všechno okolo bylo fantastické..ale me nadšení skončilo u druhé části tam jsem se jaksi zasekla a bohužel musela se nutit dal číst.. Nakonec jsem dočetla a stejně ne.. Omlouvám se ale příběh měl prostě pokračovat v minulosti a žádná druhá polovina zda byt neměla.. :-(...

Mia77
12.09.2016 4 z 5

Opět musím pochválit zajímavý příběh, děj ze současnosti a minulosti se krásně doplňoval a spisovatelka vás nechává stále v napětí. Milé, příjemné čtení ....

Svoja
05.09.2016

Moc pěkná kniha, oddechovka na léto

MiruMac
30.08.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla. Moje druhá kniha od Moyesové. První byla samozřejmě Než jsem tě poznala.
Trvalo mi 2 dny než jsem této knize přišla na chuť, ale pak mě pohltila. Příběh Sofie je neuvěřitelný stejně jako její odvaha, ona mě bavila, obdivovala jsem jí. Liv už pro mě tak výrazná nebyla. Nicméně vyvrcholení soudního procesu mě dostalo. Stojí za přečtení. Byl to nádhernej příběh.

Ranuncul
28.08.2016 5 z 5

Přečteno za víkend.Velice dobře a i vtipně napsané.Určitě se mi líbilo mnohem víc než kniha
Než jsem tě poznala.

Vlastina67
21.08.2016 3 z 5

Moc mě nebavila část z 1. světové války. Ta současná, týkající se restitucí už byla zajímavější. Doufám, že ostatní knížky této autorky budou trochu lepší.

KatnissLavender
18.08.2016 5 z 5

Obávám se, že v mých očích už žádná kniha, kterou si od Jojo přečtu, nepřekoná její Než jsem tě poznala. To ovšem neznamená, že se o to nemůže pokusit! ;-) Tato kniha sice není tak emotivní, ale rozhodně je čtivá, působivá a naprosto vás pohltí dokonalou atmosférou! Rozhodně si ji musíte přečíst!

Rade
15.08.2016 4 z 5

Váhám, jak hodnotit. Na mě tam bylo té romantické linie až moc, příběh z francouzského venkova za první světové války a pak restituční bitva o obraz se mi naopak dost líbily. Nakonec přidávám jednu hvězdu za téma a za schopnost autorky vytvořit uvěřitelný a docela strhující příběh. A budu-li hodnotit jako romantickou knížku, i v rámci žánru je určitě nadprůměrná. (75 %)

Kulhavá
15.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha, od první stránky až do poslední. Krapet mě zaskočilo rozdělení děje na minulost a současnost, ale rychle jsem se začetla a s přechodem nebyl žádný problém.Velmi silný příběh.

rengers
14.08.2016 5 z 5

Román, Než jsem tě poznala, byl moc pěkný a proto jsem se pustil do čtení jejího dalšího románu, který je velmi dobře čtivý a zajímavý. Rozhodně autorka nezklamala, doporučuji.

Zuzvil
11.08.2016 4 z 5

Musím přiznat, že se mi asi zatím více líbila knížka Než jsem tě poznala, tady mě nadchnulo to prolévání se minulosti a současnosti (což naopak někomu vadilo), mě osobně to oslovilo moc. Některé pasáže jsou zdlouhavé, ale celkově hodnotím knížku velmi dobře, romantiky tak akorát (ne moc) a příběh má myšlenku, smysl, nápad.

Illaa
11.08.2016 2 z 5

Moje první kniha od této autorky a musím se přiznat, že jsem čekala mnohem větší pecku. První třetina vyprávění z 1.světové války mě bavila, pak jsem jaksi uvízla na mrtvém bodě a chvílema jsem se musela nutit knihu vůbec dočíst.

veronika0382
10.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha... Jojo řadím mezi mé nejoblíbenější spisovatelky. Více v mojí recenzi zde.

leňďa62
09.08.2016 5 z 5

Super knih, četla jsem jedním dechem, nemohla se od ní odtrhnout.

Marcela52
08.08.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla s chutí. Dobře napsaný příběh, který rozhodně nenudí a má tu správnou dávku romantiky, kterou zejména v létě většina z nás ocení...

hnilda3
08.08.2016 5 z 5

Úchvatná kniha, třetí, kterou jsem od Jojo četla a hned se vrhám na The last letter from your lover a těším se :-)

barbora1364
07.08.2016 5 z 5

Krásný romantický příběh, další od Jojo Moyes, který mě naprosto uchvátil.

Alaglesia
06.08.2016 5 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četla a nemám slov. Bylo to pro mě pohlazení po duši. Příběh o velké lásce, životě a neštěstích první světové války. Vyvolala ve mně tolik emocí. Obdivovala jsem Sophii, snažila se pochopit Liv a fandila Paulovi. Už se těším, na další knihu od této autorky.

wildprincess
03.08.2016 4 z 5

Pěkné, milé a pohodové čtení...ale to je asi tak všechno. Jako baví mě číst od Jojo, ale tuto kniho pokládám z jejích knih za slabší...i když byla pěkná a líbila se mě....jen to prostě nebylo až tak strhující. Ale ok, za mě pořád 4 hvězdy :)

Lucied
02.08.2016 4 z 5

Pro mě byla tato kniha od Jojo jedna z těch slabších, děj nebyl nějak napínavý. Bylo zřejmé jak to dopadne.