Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313519/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-xnL-313519.jpg 5 2528 2528

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind, 2013

MosKat
28.04.2017 5 z 5

To je tak úžasná kniha! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nedokázala jsem ji odložit, prostě jsem to musela dočíst!

romca3001
26.04.2017

Neuvěřitelně silný příběh. Člověku je až těžko u srdce, čím si lidé za války museli procházet. Tuto autorku mám čím dál raději :).

Kíťovec
25.04.2017 4 z 5

Toto je moje první kniha od Jo ... a musím říci, že jsem ji přelouskala s lehkostí, napětím a nadšením.

kytarka
23.04.2017 5 z 5

Wow... nemám slov. Pro mě neskutečně nádherný příběh. Historický román spojený s románem součastnosti. Vtáhlo mě to do děje, tak že se mi v mysli odehrával celý děj jako na filmovém plátně. Za mne krása.... více už neni třeba dodávat.

Ewilka
18.04.2017 5 z 5

Třetí kniha od Jojo Moyes, potřetí velký doják. Nic jiného ke knížce nemůžu napsat, tohle si prostě musíte přečíst.

marieke
17.04.2017 5 z 5

Rozhodla jsem se dát autorce poslední šanci, protože první dvě knížky, které jsem od ní četla (Poslední dopis od tvé lásky a Stříbrná zátoka) mě moc nenadchly, zejména druhá jmenovaná byla teda hodně přehnaná a přeslazená červená knihovna. Dívka... je rozhodně o pár tříd lepší, především linie odehrávající se za 1. světové války ve Francii je krásný smutný příběh, ale i "soudní drama" ze současného Londýna se četlo velmi dobře. Šanci tedy Moyes ještě dám :-)

sebemi
13.04.2017 5 z 5

Krásná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Držela jsem palce všem hlavním hrdinům a i slza ukápla. Snad i o fous lepší než Než jsem tě poznala.

K4t13
10.04.2017 5 z 5

Přenádherná kniha, která mě vtáhla a nepustila.

stastnyandel
07.04.2017 5 z 5

Krásná...Za mě po Než jsem tě poznala nejlepßí

Petra1420
07.04.2017 5 z 5

Opět krásný, napínavý a dojemný příběh autorky:) Trochu mi dělalo na začátku problém začíst se ale pak už mě příběh vtáhl a nechtěla jsem knihu odložit. Bála jsem se, jak bude děj ze současnosti na ten minulý navazovat, ale nakonec se mi prolnutí moc líbilo a krásně na sebe oba navazovaly. Postavy jsem si oblíbila, konec se mi moc líbil a dočítání bez slz se (jako vždy) neobešlo:) Ráda se v budoucnu ke knihám Jojo Moyes vrátím.

hrubik
31.03.2017 5 z 5

Krásné, dojemné, napínavé.

PinkAlicorn
30.03.2017 5 z 5

Silný příběh, který se mi vepsal do srdce. Když si představím, co musela Sophie vytrpět... Musím se přiznat, že části s ní jsem si zamilovala od první věty o jídle (zajímavé je, že si pamatuju první větu knížky, to se mi často nestává... jsem prostě žrout...) a když přišla část s Liv, byla jsem hrozně zklamaná. Nakonec jsem si ale oblíbila i ji a celá knížka byla moc hezká. Byla jsem strašně ráda, že se Sofie se svým manželem setkala, vážně jsem si celou knížku myslela, že umře... No, pro shrnutí, tuhle knížku doporučuju snad úplně všem, protože mě nenapadá nikdo, komu by se neměla líbit :)

Leniii
24.03.2017 5 z 5

Začátkem jsem se musela trochu prokousat a pak přišel zlom a začala jsem opět hltat jednu stránku za druhou...velmi čtivý příběh, kde se prolíná minulost s přítomností, romantika s historií...povedené, doporučuji :)

EvikU.
23.03.2017 5 z 5

Naprosto a jednoznačně 5 hvězdiček. Je to silný příběh, doporučila bych ho přečíst všem. Jaký hrůzy lidi zažívali a dokázali přežít. V dnešní době bereme jako samozřejmost, že máme co jíst a všeho dostatek...

zdenulkavac
21.03.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil. Začátkem jsem se musela trochu prokousat, ale pak už jsem hltala jednu stánku za druhou.

Colletka
20.03.2017 4 z 5

První kniha od spisovatelky, první takový román vůbec. Jako milovnice historie a umění velmi oceňuji námět. Romantiku jsem stavěla v tomto případě až na druhou kolej. Začátkem jsem se musela trochu prokousat a od poloviny knihy mi bylo jasné, jak vše dopadne. Ale kniha se mi i přesto líbila, hezké čtení, můžu doporučit.

EternityLove
18.03.2017 5 z 5

Bravurní námět, ještě bravurnější zpracování! Rozhodně druhá nejlepší kniha od Jojo. Žádné ohrané téma, za mě teda ohromně záživný námět zpět v čase a takolik logických faktů, které tvoří překrásný celek. Doporučuji!! :)

tess.de.veles
16.03.2017 5 z 5

...tak tohle je srdcovka !!!! Cetla jsem od tehle aurorky uz skoro vse, ale tohle a pak Jeden+Jedeb jsou pro me poklady. Dekuju za ne :)

NikolP.
14.03.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem našla knihu, která mě chytila za srdíčko. Část z první světové se mi velmi líbila, docela mě mrzí že nebyla kniha celá z tohoto období, ale jinak není co dodat! S ženami v knize jsem velmi soucítila, příběh je napsán velmi realisticky a čtivě. K této knize se budu ráda vracet...

novina
14.03.2017 5 z 5

Líbilo se mi prolínání času. Příběh je poutavý a strhující konec je jenom třešnička na dortu. Zasloužených 5*