Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9409 9409

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Jia
21.02.2016 4 z 5

Knížka je čtivá, napínavá, autorka přesvědčivě vystihla psychologii všech postav, jen na můj vkus příliš brzo jednoznačně směřuje k pachateli (pachatelce), a tak se žádné velké překvapení na závěr nekoná.
Na prvotinu dobrý výsledek.

Káča Máča
21.02.2016 3 z 5

Opět jedna z knih, u které nechápu celý ten povyk okolo. Ano, je svým způsobem zajímavá, nemůžu říct, že bych se při čtení vyloženě nudila, ale nemohu tvrdit ani opak. Kniha mě nijak zvlášť nenadchla a za celou dobu jsem nepřimkla ani k jedné z postav, jako se mi to při čtení často stává. Děj by pro mě bůhví proč trochu suchý a konec, který měl asi působit překvapivě, mě vůbec nepřekvapil... Takový knižní průměr...

arram
20.02.2016 4 z 5

Kniha je to určitě zajímavá, nicméně pokud mám být upřímný, tak to, kdo je vrahem je zběhlému čtenáři jasné už po pár stránkách. Jinak je kniha ale velmi čtivá.

Storm5007
19.02.2016 2 z 5

Po přečtení knihy jsem trochu zmatená, musím uznat, že se jednalo o skvělý marketingový tah, ale jediné co je na knize dobré je, že je velmi čtivá. Očekávala jsem naprosto něco jiného. Z hlavní hrdinky mi bylo akorát tak špatně. Vlastně se nejednalo ani o moc zajímavé téma asi by to bylo lepší pojmout jako krátkou povídku a úplně by to stačilo. Podle reklamy jsem si myslela, že se bude jednat o něco mysteriózního, bohužel není to tak.

Kniha roku 2015???? Nechápu, očividně nejsem sama :oD

martina.riz
19.02.2016 5 z 5

Souhlasím s tím, že kniha měla zbytečně velkou reklamu. A taky souhlasím s tím, že jsou mnohem lepší knihy. Každopádně se mi detektivka četla opravdu dobře a těšila jsem se z práce, až budu pokračovat ve čtení.

taulik
19.02.2016 3 z 5

Well, když vidím obálku této knihy (a že ji vídám často), vybaví se mi divadelní hra spisovatelského mága Shakespeara, a to Mnoho povyku pro nic. Ne snad pro její děj, jakožto spíše pro její název. Myslím si, že veškerý marketingový humbuk, který vydání knihy provázel jí více škodí než pomáhá. Čtenářům slibuje, tak to bude fakt něco, to si sednete na zadek. No, nechci říkat, že je ta kniha vylože pitomá. Příjemná, trochu jinak stavěná detektivka a samozřejmě čtivá. Tečka. Nicméně - Knihu roku tahle detektivka neviděla ani z VLAKU.

natalka21
18.02.2016

Tu knihu jsem přečetla za 3 dny a ani nevím,že uběhlo tolik času. Nedala mi spát, neustále jsem o tom přemýšlela a snažila se přijít na to,kdo, jak a proč to udělal. Snažila jsem se přemýšlet jako autorka,když to psala a záhadu vyřešit. Opravdu nemám moc ráda detektivky. Tohle detektivka není,ale je to tak užasně napsané a chytré,že se nebudete stačit divit. Určitě doporučuji!

JajaCZ
18.02.2016 4 z 5

Ak túto knihu niekto zrovnáva so Zmizelou, nie je sa čo diviť, že má kniha slabšie hodnotenie. Je to ako keby ste porovnávali hrušky a jablká. Kniha ma bavila, autorka šikovne podsúvala rôzne klamlivé indície, ktoré vedú k zlému predvídaniu páchateľa. Ako oddychovka teda fajn, aj keď má svoje "muchy". No ja som sa nenudila a preto si zaslúži hodnotenie aké aj dostala :)

Renata_A
18.02.2016

Na tu masivnu reklamu, aku tej knihe robili, bolo pre mna o to väcsie sklamanie. Som rada, ze som si ju nekupila, ale ze mi ju pozicala znama. Slak by ma trafil, keby som za to zaplatila.

bevicka

Kniha začala být zajímavá od strany80

Verunka289
18.02.2016 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, byla napínavá, čtivá, psaná poměrně jednoduše... Chtěla jsem si ji přečíst hlavně proto, že i já sama jsem taková "dívka ve vlaku", denně dojíždím do zaměstnání vlakem, potkávám v nich pořád ty stejné lidi, zažívám pořád ty stejné situace...
Označení kniha roku je pro mě ale docela nepochopitelné, zas taková extra třída to rozhodně nebyla. A právě toto označení knize nejvíc ubírá :( Někdy je přehnaná reklama spíš na škodu.

fiona007
18.02.2016 3 z 5

Překvapuje mě, že zrovna tahle knížka je Kniha roku.
Ze začátku mě příběh vůbec nenadchnul, postupně jsem se do knížky začítala a posledních sto stránek jsem přečetla jedním dechem.
Rachel mi byla velmi nesympatická zřejmě kvůli svému problému s alkoholem. Rušivým faktorem bylo přepínání mezi jednotlivými ženskými postavami, než se člověk zorientoval. Opět se nicméně jednalo o zajímavé pojetí vyprávění příběhu.
Konec byl překvapivý, jak jinak.

allblacks
17.02.2016 4 z 5

Na to jakou má kniha reklamu a všude trhá rekordy v rychlosti prodeje, jsem asi čekala víc, nicméně kniha se čte dobře a urcitě ji ráda doporučím dalším čtenárům.

Floriška7
17.02.2016 5 z 5

Za mě super. Mně se knížka líbila, čtivá od samého začátku. Netvrdím, že je literárním skvostem, ale za poslední dobu ze všech bestsellerů nejlepší.

MagdalenaHalow
17.02.2016 4 z 5

Po dobu čtení jsem byla rozhodnutá, že dám hvězdičky 3. Děj rychle utíkal, byl zábavný, ale hrozně mě rozčilovala Rachel. Vůbec mi nebyla sympatická a ten děj dost srážela. Jenže pak přišel konec, který byl pro mě dosti překvapivý, takže ten mé hodnocení vylepšil.

IvanaB
17.02.2016 4 z 5

Přiznám se, že jsem čekala trošku víc, ale zklamání to nebylo. A hlavně se mi líbilo, že jsem do posledních stránek netušila, kdo je vrah :-)

majdvorka
17.02.2016

Prima napínavé čtení od začátku až do konce, stojí za přečtení!

Lenyaa
17.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku je velice zajímavě psaná kniha a musím říct, že i námět se mi opravdu líbil. Spousta lidí tu v komentářích píše, že odhalili viníka brzo, ale já se přiznám, že jsem ho "odhalila" v podstatě až když to bylo naprosto zřejmé, na nějaké 260 straně a nestydím se za to :) (a to jsem velkým fanouškem detektivek a skoro nic jiného nečtu!! :) ) Kniha je často srovnávána se Zmizelou a i když musím přiznat, že Zmizelá se mi líbila o malinko víc, tak stejně dávám Dívce ve vlaku 5* a můžu doporučit...

Verush
16.02.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha se zajímavým příběhem. Docela dlouho jsem netušila, jak to dopadne a i z toho důvodu jsem ji přelouskala za 3 dny.. Doporučuji.. :)

SlamLenka
16.02.2016 3 z 5

Posloupnost děje byla fajn, to zpětné odkrývání příběhem pohřešované bylo příjemné, ale trochu mi dělalo problém přepínání mezi ženskými postavami, hlavně tedy koncem příběhu. Kniha má dobrý dějový obsah a nápad, ale bohužel asi od poloviny už bylo jasné, jak to celé vlastně dopadne, takže napětí se nekonalo, ačkoli jsem stále měla chuť číst, to zase ano. Rozhodně bych ale knihu neoznačila za thriller.