Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9409 9409

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

gad
15.02.2016 5 z 5

Moc příjemné čtení. Vřele doporučuji. :-)

ptacicek
15.02.2016 4 z 5

Z počátku jsem měla trošku problém prolouskat se vyprávěním Rachel, ale zvládla jsem to :). Padoucha jsem odhalila poměrně brzy ale i přesto to bylo zajímavé čtení.

Týnidlo
15.02.2016 2 z 5

Od této knihy jsem očekávala mnoho a dočkala se toho. Opravdu skvělá kniha, moc se mi líbilo jak knihu vyprávěla Rachel, přišla mi jako velice sympatická osoba. Ikdyž mě kniha zprvu neoslovila, po přečtení dalších kapitol mě děj tolik upoutal, že jsem od Dívky ve vlaku nemohla odtrhnout zrak, musela jsem se dovědět jak to dopadne :)

klarence
15.02.2016 3 z 5

Pomalejší začátek, ale pak mi chytla a musela jsem ji dočíst do konce. Sice jsem pak už měla tušení, ale super oddychovka..

ITGIF
14.02.2016 4 z 5

Dívku ve vlaku jsem přečetla za víkend, začátek byl lehce zmatený, ale cca od zmizení Anny jsem se od knihy nemohla odtrhnout a potřebovala jsem znát jméno vraha, které bylo nakonec docela překvapivé. Za mě určitě fajn knížka na dovolenou;-)

Bustedka
14.02.2016 4 z 5

Po těch mnoha Nesbech a Keplerech to byl docela příjemný výtah zas k jinému pohledu :-) Čtivé to rozhodně bylo, proto to bylo přečteno vesměs na jeden zátah. Ze začátku jsem však měla trochu rozporuplné pocity a nedávalo mi pár věcí smysl. I tak ale palec nahoru

mišaša16
14.02.2016 3 z 5

Na to, že je kniha označována jako bestseller sem čekala mnohem více. Příběh byl zajímavý a originální, což oceňuji, ale v druhé půlce knihy se to tak nějak vleklo a bylo to pořad dokola o tom samém. Zároveň mi zde chyběly nějaké větší zvraty při kterých se člověk třeba i lekne a musí hned číst dál. Postavy mi nepřišly skoro vůbec sympatické a hl. hrdinka mě místy fakt vytáčela.
Pro mě opravdu ZKLAMÁNÍ.
I přesto gratuluji autorce k tolika prodaným výtiskům.

DasaN
13.02.2016 4 z 5

No chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale jak jsem se dostala ke zmizení Megan nemohla jsem se odtrhnout.

miliváv
13.02.2016 5 z 5

Pěkná, čtivá kniha. Rachel se mi líbila, je zajímavé číst o někom kdo má problém s alkoholem. Pachatele jsem odhalila o chvilinku dřív než Rachel, ale nebyla jsem si úplně jistá.
Každopádně zajímavý příběh.

Lucie Luu
13.02.2016

Kniha má dobrý nápad. Sama jsem teď hodně jezdila vlakem a koukala na krajinu kolem sebe, na zastávkách koukala do domů, na hrající si děti na hřišti, takže nápad super i jeho zpracování je velmi příjemné. I se mi líbí popisování Rachel jako alkoholičky, jejího selhání a uvědomování si to. Co se týká odhalení viníka, tak rozhodně palec hore. že se jedná o tuhle osobu by mě fakt nenapadlo. :)

Lenka.Vílka
12.02.2016 5 z 5

Zmizelá je jenom jedna! Věta, kterou poslední dobou v komentářích používám až moc často! Ale ke knize.
Kniha roku 2015? Pro mě ne.
Kniha se zajímavým příběhem? Částečně.
Kniha, která mě celkově zaujala? Ano.
Přesto mám po dočtení stejné pocity jako po dočtení Hodné holky. Ten pocit lehkého zklamání kvůli možná velkému očekávání. Kniha je pro mě čtenářský průměr, ke kterému se vracet nebudu. A to mě mrzí, opravdu ano. Že bych si počkala na další knihu autorky?
Update 25.12.2016: přidávám hvězdu po opětovném přečtení. Podruhé bylo moje nadšení mnohem větší.

ÁlaM
12.02.2016 4 z 5

Do knihy jsem se vubec nemohla zacist,asi 3xjsem ji odlozila,zajimava pro me byla tak po precteni 2/3 a pak to melo spad a prekvapivy zaver.

seredomi
12.02.2016 5 z 5

Odrazovala mě publicita, špatné hodnoceni hlavní hrdinky a celkově vlažné přijetí čtenářů... Pak jsem knihu dostala darem. Za mě velké a milé překvapení! Musím uznat, že pro mě to byl knižní zážitek:)

Makaja
11.02.2016 3 z 5

Od knihy roku jsem tedy čekala podstatně víc. Jediné plus vidím v tom, že příběh je vyprávěm ze třech pohledů (byť mi ten Annin přišel v podstatě zbytečný), další malinké plus dostane kniha srovnávaná se Zmizelou za to, že jsem jí zvládla dočíst, narozdíl od Zmizelé, která je odložená na neurčito v knihovně. Jsem zklamaná, nemám ráda knihy, kde v podstatě člověk musí nesnášet všechny hrdiny, Rachel mi lezla na nervy neuvěřitelně a Megan mi nebyla o nic sympatičtější a v momentě, kdy vyzradila své tajemství, jsem k ní pocítila přímo nenávist. Rozuzlení je sice relativně překvapivé (pro mě ne, přesně toto jsem čekala), ale příběh samotný tak nějak nereálný nebo nevím, moji vrstevníci, ale absolutně jsem se jejich chování nenašla.

delfin69
11.02.2016 3 z 5

Bohužel knížka mne zklamala....a opět malinko potvrdila, že čím větší reklama tím šedý průměr. Možná je spíše vhodná spíše pro ženy, které osloví více. Kniha na kterou na měsíc zapomenete, že jste ji četli.

Skripi
11.02.2016 1 z 5

Knihu som si vypočul nahovorenú v práci. V osobnom voľne alebo v papierovej forme by som ju isto nedočítal. Vysoké hodnotenie chápem iba tak že by to hodnotili nežnejšie polovičky, ktorým je román evidentne určený. Inak je dej nezáživný, predvídajúci, o ničom... WOMBAT - Waste Of Money Brains And Time...

Bloody Mary
11.02.2016 5 z 5

Dobře se četla. Kladné hodnocení hlavně kvůli vyprávěčky a jejímu pohledu na svět z pozice alkoholika. Zajímavé!

AkdarKa48
10.02.2016

Měla jsem co dělat,abych tuto knihu vůbec dočetla.A kdyby to nebyl dárek od dcery,byla bych jí odložila.Za mě palec dolů a nechápu,jak tohle mohlo lámat rekordy.

happy-smile
10.02.2016 4 z 5

Přestože to bylo napsáno velmi jednoduchým stylem (nebo možná právě proto?), tak se mi knížka opravdu dobře četla. Vyústění zápletky bylo zajímavé a konec byl napínavý. Celkově ale kniha vyznívala spíše jako román (pro ženy) než jako thriller/detektivka. Pořád se řešily nějaké vztahové věci a alkoholismus. Díky jednoduchému stylu psaní se i přes naznačené téma jedná spíše o odpočinkovou knížku.

Juzzy
09.02.2016 4 z 5

No, jak bych to řekl.. Hlavní hrdinka v mých očích výjimečně nepopulární, vlastně všechny postavy byly zvláštně laděné. Možná až přílišná romantika na tento žánr. Čtvrtá hvězda za kvalitní vyvrcholení.