Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9409 9409

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Eevina
09.02.2016 1 z 5

Nedočteno... prostě to nešlo... Hodně je to podobné Zmizelé, kterou jsem taky nezvládla dočíst. Na rozdíl ale od Zmizelé tohle má aspoň hlavu a patu a je to realistické, navíc je to čtivé, talent se autorce upřít nedá, ale není to prostě můj šálek kávy.

vejnar0612
09.02.2016 3 z 5

Po přečtení Dívky ve vlaku se cítím velmi rozpačitě. Kniha je to dobrá a poutavá, ale po celou dobu tak nějak předvídatelná, šokující je pouze konec a postavy nejdou moc do hloubky. Prostředí, ve kterém se kniha odehrává, je bohužel velice jednotvárné. Různá světová média prohlašují, že se jedná o Zmizelou roku 2015, ale na Zmizelou Dívka ve vlaku opravdu hodně ztrácí co do komplexnosti, rozmanitosti a poutavosti příběhu. Ale jinak je Dívka ve vlaku velmi pozoruhodné dílo, zvláště, když si uvědomíme, že jde o autorčinu prvotinu.

Hermoso Risa
08.02.2016 5 z 5

Knížka mě velice překvapila! Můžu více než doporučit. A jaké si vzít ponaučení? Láska je slepá!

www.andrejka
08.02.2016 3 z 5

Zápletka super. Psáno pro mě moc jednoduchým jazykem :o)

destak
08.02.2016 2 z 5

Knihou jsem se pročítala docela těžko, což mě vzhledem k dělení na drobné kapitoly překvapilo. Bohužel asi od poloviny knížky jsem tušila závěrečnou zápletku, takže i napětí mě minulo, jen v úplném závěru knížky jsem byla zvědavá jakým způsobem vše skončí. Zároveň je ale nutné vyzdvihnout, že je knížka psaná jednoduchým a srozumitelným jazykem bez zbytečných cukrátek, což je pro kriminální žánr rozhodně plusovým bodem. Když jsem knihu dočetla, tak jsem z přebalu knihy zjistila, že jde o prvotinu mladé autorky, čím si vysvětluji své lehké zklamání. Teď jsem však zvědavá na další knihy, které mi budou doufám víc po chuti.

Lilith1
07.02.2016 5 z 5

Velice zdařilý příběh a můžu u něj jako u jednoho z mála říct, že do sebe všechny dílky skládačky nakonec správně zapadnou :) A také se kupodivu hodně dobře četl, ačkoliv Rachel nelze ozančit za zrovna sympatickou postavu. V závěru už se dalo vytušit kdo je vrahem, ale autorce se povedlo mlžit hodně dlouho, takže absolutní jistotu jsem až do odhalení prostě neměla :)

MagdaS
07.02.2016 5 z 5

Velice dobře napsaná detektivka. Dlouho jsem váhala, jestli si ji mám koupit, nakonec jsem ji koupila jako dárek na vánoce a obdarovaná i já jsme si dobře početli.

Ivuska.09
07.02.2016 4 z 5

Proč je tato kniha tolik přirovnávána ke Zmizelé? Kvůli tomu jsem ji původně vůbec nechtěla číst. Zmizelá mě absolutně nezaujala. Jenže nakonec převládla zvědavost a pustila jsem se do čtení Dívky ve vlaku. A příběh mě velmi mile překvapil. Děj byl svižný, zajímavý, líbí se mi rozvržení jednotlivých kapitol na pohledy a vzpomínky tří žen, které v knize hrají hlavní roli. Jednotlivé dílky do sebe postupně zapadají až se objeví ucelený obraz a vy přesně víte, kdo a co udělal. Pokud se vám nelíbila Zmizelá, nenechte se touto knihou odradit a pusťte se do čtení. Je možná, že vás překvapí stejně jako mě.

ivzu77
07.02.2016 5 z 5

Na knihu jsem čekala několik měsíců v rezervaci z knihovny. Dočkala jsem se a přečetla jsem ji za pár dnů. Velice čtivá, thriller dnešní doby. Sama jsem vraha neodhalila. Podobu se Zmizelou jsem také vnímala, naopak kniha nebyla tak brutální v popisech jako Temné kouty.

Taji
07.02.2016 2 z 5

První půlka se mi vůbec nelíbila, druhá byla o něco lepší. Vraha jsem nepoznala, i když všichni kolem mě ano, aspoň to tvrdí :-D . Nesympatické postavy ( všechny). Celkově bych řekla, naprosté zklamání, možná jsem byla až příliš natěšená, tolik doporučení. Ale originalita se autorce musí přiznat.

Nicoletka

Vůbec nechápu. To je můj jediný pocit :D
Pravdou ale je, že tento typ knih moc nečtu, možná proto jsem až do poslední chvíle obviňovala z vraždy nesprávné osoby, vlastně úplně všechny, jen ne tu pravou... Moc dobře napsané.

FillaSFC
07.02.2016 5 z 5

Hodně lidí tady píše, že jim bylo jasné, kdo je vrahem, už v půlce knížky. Já to nevěděl až do samotného konce, vlastně bych tipoval kohokoliv, jen ne toho, kdo nakonec vrahem byl :D Finále bylo dokonalé. Skvělý příběh a originální pojetí vyprávění (přechod mezi třemi postavami). Super kniha.

jira1992
06.02.2016 5 z 5

Super knížka, napínavá a vyprávěčka alkoholička je opravdu super nápad :-)

Soofi
06.02.2016 4 z 5

Ačkoli Dívka ve vlaku nedosahuje vybroušeného stylu Zmizelé, rozhodně patří do kategorie knih, kterou začnete číst a nechcete ji pustit, dokud s příběhem neskoncujete. A to i přesto, že hlavní vypravěčku si jen velmi těžko oblíbíte a tím méně i vedlejší postavy Anny a Megan. Po zdejších ohlasech jsem se bála i příliš brzké a očividné zápletky, která je autorce dle mého názoru vyčítána neprávem.

Dixinka
06.02.2016 5 z 5

Vynikající. Nechybělo, napětí, zápletka. Moc se mi líbil celý příběh. Čte se jedním dechem.

Tojemaras
05.02.2016 5 z 5

Velmi me překvapila,netusila jsem do posledni chvile,kdo je vrah,vubec to nic nenaznacovalo,pro me moc poutave!

Kaito
05.02.2016 5 z 5

Čtivá, napínavá a chytlavá kniha. Konec se sehrál nějak rychle, ale i přesto doporučuji a dávám plný počet :)

Andreanis
05.02.2016 5 z 5

Upřímě jsem nevěděla, co mám od knihy čekat. Tento žánr není zrovna můj šálek kávy. Ale i přesto, že jsem poměrně rychle odhalila vraha, se mi tato kniha skvěle četla. Moc se mi líbilo členění kapitol a styl psaní. Sama denně dojíždím vlakem, proto mě velmi nadchlo prostředí knihy. Podle mě autorka naplno využila potenciálu a podala obdivuhodný výkon. Nemohu jinak, než dát plný počet :)

lil16
05.02.2016 3 z 5

Kniha velmi čtivá. Nutila mě pořád číst, ale konec příliš plytký ničím zvláštní. Čekala jsem, že bude více objasněno chování vraha. Autorka si s koncem moc nevyhrála.

mysacka
05.02.2016 3 z 5

od knihy jsem čekala trochu víc.. začátek mě moc nebavil a občas mě už štvala Rachel s tím chlastáním a celkově svojí povahou trosky, naivky, ale bez toho by ta kniha nebyla.

asi od pulky knihy, kdy se začlo něco konečně dít a kniha mě fakt chystla, jsem ale už tušila kdo je vrah.. takže žádný překvapení. Čtení pěkný (jako oddychovka), ale znovu bych ji nečetla, i když jsem nečekala, že bych u tohoto žánru vydržel až do konce knihy.

Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, ale jen půjčila v knihovně :-D ušetřené peníze na nějakou jinou