Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9407 9407

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Aneleh
30.01.2016 5 z 5

Napjatá atmosféra, kterou umocňuje každodenní dojíždění vlakem. Je zajímavé sledovat, co všechno se nevyvine ze sledování jiných lidí z okna vlaku. Tak napínavé, že nejste schopni přestat číst. Svým způsobem i varování před přílišnou závislostí, a to nejen na alkoholu, ale také na druhém člověku. Kdy už nejste schopni soudně uvažovat a necháte se ponižovat, když za každou cenu chcete svoji lásku. Asi po půlce jsem začínala tušit, kdo je vrah, ale to nic neubralo na zajímavosti a napínavosti až do konce.

Simona99
30.01.2016 4 z 5

Paráda. Knížka mě dostala a važně jsem nečekala takový konec ! Jinak co jsem knihu odložila, musela jsem ji vzít zase do ruky, jak jsem byla netrpělivá, co bude následovat :) Ale působila na mě celkově trochu depresivně...

sima176
29.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha, za tři dny zhltnutá :)

Yana-66
29.01.2016 2 z 5

Jako vážně bestseller? Příběh totálně nesympatické, vlezlé alkoholičky a ještě k tomu pěkná nuda :-(

peťa96
29.01.2016 2 z 5

Od této knížky jsem očekávala mnohem víc.

HaHa11
29.01.2016 4 z 5

Srovnávání se Zmizelou má své opodstatnění - střídání vypravěčů i časových rovin, pohřešovaná mladá žena, nabízející se viník v osobě podváděného manžela. Tři mladé ženy, které čtenáře provázejí dějem současným i retrospektivním, nejsou ovšem zdaleka takovými vyšinutými potvorami, jako protagonistka dříve vydané knihy. Rachel - zkrachovalá nezaměstnaná alkoholička budí spíše lítost, Megan - unuděná panička s temnou minulostí, mnoho sympatií svými mimomanželskými eskapádami sice nezíská, ale i takové mezi námi žijí. Dlouhou dobu nejnormálnější je Anna, čerstvá matka a tak trochu puťka domácí, více z donucení než z vlastní vůle. S muži je to složitější - ani jeden ze tří možných násilníků není moc věrohodný, jejich postavy působí ploše, motivaci jejich jednání jsem moc nevěřila. Dost dlouho jsem tušila, kdo je vrahem.
Autorku pochválím za zajímavý rámec příběhu - i když námět samotný - z oken vlaku je vidět něco, co by mohlo pomoci rozluštit záhadu, není tak úplně původní - znáte Agathu Christie a její Vlak z Paddingtonu? A vlastně ještě něco má tato kniha s příběhy Královny zločinu společného - dětská říkanka doprovází osudy hrdinek od začátku do konce.

bindis
29.01.2016 3 z 5

Kniha dobrá, bohužel mě konec nepřekvapil, asi od půlky jsem věděla vraha. Žádný nečekaný zvrat.

Kolka11
28.01.2016 4 z 5

Čtivé, oddychové, jednoduché. Zajímavý příběh s výborným rozuzlením na závěr.

Grety
28.01.2016 5 z 5

Výborně napsaný čtivý příběh s pro mě nečekaným koncem.

Nunynka
28.01.2016 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala,co na tý knize všichni mají. V půlce už jsem začala být napjatá a hádala jsem, jak se to vlastně všechno stalo a ke konci už jsem musela číst a číst,až mě bylo líto,že to skončilo. Autorka skvěle nabídla pár špatných vodítek a konec byl tím pádem překvapení. Fakt super kniha. Možná by to měla být povinná četba pro alkoholiky a nevěrníky :-)

Sarkyss
27.01.2016 4 z 5

Dobré téma, i když zhruba v půlce už jsem tušila, kdo bude tím vrahem. Trochu mi to zprvu připomínalo Zmizelou. Začátek byl podle mě moc zdlouhavý, kdy jsem spíš měla pocit, že čtu o bezcílném životě alkoholičky a trapasech, kterých se v rauši dopouští. Rachel ani Megan mi vůbec nesedly. Příběh byl velmi čtivý a ráda si od autorky přečtu i další budoucí díla :)

Anita86
27.01.2016

Knihu jsem četla od včera, mám ji přečtenou.
Podotýkám Spala jsem:)
Miluju JoJo Moyesovou, ale i tohle bylo dobre.
Přišlo mi, že jsem v tom vlaku;), ale 45 stran před js už věděla kdo je vrah a kdo čekal dítě s Megan.
Ale dobrá kniha.

JudgeURBAN
27.01.2016 4 z 5

Z této knihy jsem před čtením nebyl nikterak nadšený. Obálka mě nezaujala a příběh mi byl příliš povědomý, ale zajímalo mě co se to teda dneska čte. No tak teda začátek byl až příliš zdlouhavý a čtenáře nechával po celou dobu v nevědomosti a vlastně vůbec po celou dobu čtení mě nechával v nevědomosti. Tedy víme o co jde, ale kdo, co? O tom nemáme v podstatě ani zdání. Jen doměnky. Text kterým je tato kniha napsaná je tak něják jednoduchý nebo spíše jak bych to řekl asi čtivý a spíše pro méně náročné čtenáře. Ne že by se mi styl psaní úplně nelíbil, ale mohl být trochu lepší. A postavy v této knize byly pro mě sympatické jenomže ne dostatečně. Ne až tak že bych se do jejich příběhu vžil. Plně jsem se do příběhu postav vžil asi v posledních 50 stranách kde se příběh vyhrotil. To předešlé bylo jen čekání na vyvrcholení příběhu, který byl nečekaný alespon pro mě. Ikdyž popravdě jsem čekal něco epičtějšího. Sečteno podtrženo, četl jsem lepší knihy, ale tato byla čtivá a pro méně náročné čtenáře adekvátní. ( 17.1.16 až 27.1.16 )

axi81
27.01.2016 4 z 5

Ježíš, ten její chlast mi tak lezl na nervy!!!! Musela jsem se držet, abych vydržela číst, protože pokaždé, když si přihla, jsem měla obavy, že tohle byla právě ta poslední kapka k tomu, aby to celé posrala...
Jinak teda velmi čtivé a má to spád, poctivě vypracované postavy. Jsem ráda, že se to obešlo i bez hrůzostrašných scén, aniž by tím utrpělo vlastní napětí knihy.

marmar123
27.01.2016 1 z 5

Kniha roku? Zpoved alkoholicky, ktera ve svych opileckych vyjevech neco udela a pak premysli proc to vlastne udelala, zdlouhave cteni s prilis jasnym vyustenim. Docetl jsem s vypetim sil.

Eva88
25.01.2016 4 z 5

Titul knihy roku 2015 mi přeceňovaný nepřijde. Je pravda, že vrah se dal celkem lehce odhalit. I přesto jsem ale chvilkama u čtení pochybovačně vykřikovala "ha, manžel!", "ne, soused", "jo, exmanžel", "ne, tak současná manželka!". :-) Určitě ale velmi čtivý příběh, nesympatická hlavní "hrdinka" je příjemnou změnou a jakmile jsem začala číst, těžce jsem knihu odkládala.

mats379
25.01.2016

Bohužel to bývá skoro pravidlo: vyhlásí se kniha roku, všude jsou na ni reklamy, ale kvalita tam nikde není...Pro mě velké zklamání, kniha mě nudila, hlavní postava je krajně nesympatická, vrah je jasný po krátké době (je fakt, že čtu detektivky léta, tak to až zas tak těžké nebylo!!!)..takže příště se už fakt nenechám nachytat...

draga
25.01.2016 4 z 5

četla se dobře, zápletka byla trochu okatá ale mám ráda tento styl

mariva
25.01.2016 5 z 5

Kniha mě bavila, vraha jsem neodhalila moc brzy, takže pro mě to bylo napínavé až do konce.

Šánka
24.01.2016 5 z 5

Vynikající, napínavé čtení. Všechny hlavní postavy nějakým způsobem narušené, dostatečné množství případných pachatelů a dobrá zápletka. I když se vrah celkem brzy dal tipnout, na napětí to nic neubralo. Takže u mě velká spokojenost. A že hlavní postava, alkoholička Rachel , nebyla sympatická, no každý alkoholik nemůže být jako Harry H., že !