Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9407 9407

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

ferda16
10.02.2021 5 z 5

Zajímavá a napínavá knížka. Není to ucelené vyprávění, ale přeskakuje se v příběhu mezi 3 ženami, což vás drží stále ve střehu. Čte se svižně, nechybí napětí a závěr byste asi nečekali. Určitě lepší, než filmové zpracování.

Delira
08.02.2021 3 z 5

Kniha se velice dobře čte, je napínavá a má zajímavý námět. Bohužel pro mě je hlavní hrdinka velice nesympatická, až otravná. Kniha je psaná z pohledu tří žen, rozdíl mezi pasážemi však není žádný, osobnosti žen nejsou vůbec rozlišené. Konec je sice překvapivý avšak mě tedy zklamal.

Rimmsi
07.02.2021 2 z 5

Co říci, očekávání bylo velké, ale kniha je nudná, žádné velké překvapení se nekoná. Upřímně jsem měl co dělat abych ji dočetl do konce.

Eliška750
06.02.2021 3 z 5

Kniha byla fajn, ale znám lepší. Četla se dobře, takže byla přečtená rychle.

Gleam
01.02.2021 2 z 5

Přečteno, dvě hvězdičky za zajímavý nápad s vlakem, ale jinak jsem spíš měla pocit že čtu, abych četla. Asi jsem zmlsaná severskými detektivkami

Luciasek31
01.02.2021 4 z 5

Moc se mi líbila, rychle se četla, hlavní hrdinka je trochu nesympatická, ale pro mě typická žena, která neví jak dál. Mám ráda tento typ knih.

renne
01.02.2021 4 z 5

musela jsem často listovat zpět abych si dala dohromady časovou osu - prolínání současnosti a minulosti a zároveň i vyprávění více osob. Ale i přesto moc pěkná kniha

Rosana
31.01.2021 5 z 5

Skvělá, čtivá, napínavá a neodložitelná knížka. Velice doporučuji.

alkazemka
31.01.2021 4 z 5

Pro mě příběh přesně na hraně dobrého čtení a toho, čemu se sice někdy říká "bestseller", ale není to vždy synonymum pro "bestreadable".
Dobrý nápad, jedna životní šmodrchanice a vztahový propletenec, ale jakoby tomu něco chybělo. Takže asi po "Dívce ve vlaku" v budoucnu podruhé nesáhnu, ale byly to s ní docela příjemné, nenáročné chvíle.

"Nikdy jsem nechápala, jak mohou lidé bezstarostně ignorovat škody, které napáchají tím, že se řídí svým srdcem."

capricorn__
23.01.2021 3 z 5

"Dívka ve vlaku" je jedna z těch knih, kterou bych jinak vesele kritizoval, a dal jí třeba i to nejnižší hodnocení, které jde. Najít sympatickou postavu je prakticky nemožné, děj je neskutečně předvídatelný, detektivní zápletka je až překvapivě jednoduchá, kniha opět obsahuje "dívku" v názvu, což je skvělý marketingový tah, protože "dívky" očividně berou, no a v neposlední řadě nesmí chybět zlatá placka na obalu. I tak si mě něčím získala. V tomto případě to nejspíš je jazyk, který Paula Hawkins používá a který mě baví, i atmosféra se mi líbila. Možná nakonec i ty nepříjemné postavy nebyly tak špatně napsané, protože mi připadalo, že jsou věrohodné a že snad každý musel někdy za život přijít s některou z nich do kontaktu. Proto tři hvězdy, s knihou jsem (relativně) spokojený a dost mě to překvapuje.

Elka252
22.01.2021 4 z 5

Záživná, drama kniha která se rychle četla. (jsem ale čekala trochu něco víc) . Po celou dobu my po zádech projížděla husí kůže, byla jsem napjatá a zvědavá.

LiLinka
21.01.2021 2 z 5

Podle ohlasů jsem čekala něco víc. Moc mě nebavila, děj se táhnul, neměla jsem vůbec chuť ji číst dál a kdo je vrah jsem sice nepoznala, ale ani mě to vlastně nezajímalo... dočteno, ale za mě nedoporučuji.

RendyaDav
18.01.2021 4 z 5

Příběh vyprávěný z pohledu tří hlavních hrdinek se čte dobře, má spád a ke konci , kde se všechny dějové linky protínají , již rychle graduje.Psychologie postav je vykreslena velmi dobře, na druhou stranu každá z nich má "něco" takže v celé knize nezbývá nikdo , kdo by byl více normální...

ArwenAragorn
18.01.2021 4 z 5

80%
Jedna straka pro smutek je, druhá pro radost. Třetí dívku znamená. Na té třetí jsem se zasekla, prostě se nedokážu hnout z místa.

Přečetla jsem si znovu a pořád si stojím za tím, že se jedná o vydařenou a originální psychologickou detektivku. I když jsem si vraha pamatovala, charaktery jednotlivých postav a jejich vývoj jsou autorkou vykresleny tak dokonale, že nejde přestat číst.
Rachel mě ovšem neskutečným způsobem štvala. Ale co nadělám, bez téhle alkoholičky ve vlaku by knížka vůbec nevznikla.

jahnovaz
15.01.2021 5 z 5

Mnohem lepší než filmová podoba. Dozvíte se toho mnohem více.

LaDouche
15.01.2021 4 z 5

Kniha se četla sama! Četla jsem ji ještě předtím, než natočili film, takový hype ještě kolem ní nebyl, proto jsem z ní asi nebyla zklamaná, jako mnoho lidí. Díky této knížce jsem si oblíbila thrillery/krimi.

petra9164
15.01.2021 2 z 5

Kniha je čtivá, ale začátek se mi četl tak nějak dlouze a těžko. Musím přiznat, že filmová verze se mi následně líbila více.

maximus13
14.01.2021 2 z 5

Po pravdě řečeno mě tato kniha do děje nějak moc nevtáhla. Přečteno pouze proto, protože jsou i horší knihy. Označení na přebalu: Nejlepší debut a Světový bestseller si vážně nezaslouží.

KatkaK13
08.01.2021 3 z 5

Dobrá detektivka a přesně jí odpovídá 75 %. Přečteno jedním dechem, jejím přečtením určitě nic nezkazíte. Otáčíte jednu stránku za druhou a najednou jste na konci. Ale není to úplně sofistikovaná detektivka, která Vám pořád vrtá hlavou. Vraha jsem prokoukla, ale byla to spíš náhoda a rozhodně jsem si nebyla na 100 % jistá. Knihu doporučuji, jen nečekejte úplnou bombu a o to více Vás překvapí ;-)

Olava
06.01.2021 5 z 5

Přečteno jednim dechem, taková bomba to byla. Krásná psychologie postav.