Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9407 9407

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

nycol
05.01.2021 2 z 5

Tak nevím, jako špatné to není, ale podle nadšení, které tuto knihu provází, jsem čekala víc. Za mě průměrná detektivka.

Hakate
01.01.2021 4 z 5

Velmi povedený thriller, velmi originální příběh

confusedlady
31.12.2020 3 z 5

měla jsem opravdu velké očekávání u této knihy a tak jsme se moc na ni těšila. bohužel jsem byla zklamaná. s hlavní postavou a ani s žádnou jinou jsem vůbec nesympatizovala. i přes to vše se mi kniha docela líbila a mám v plánu se kouknout i na filmové zpracování.

Ronnieve
26.12.2020 5 z 5

Úžasné dílo, neskutečně mě kniha chytla. Měla jsem ji přečtenou během chvilky. Úplně mě pohltila. Konec jsem vůbec nečekala.

BiancoM
22.12.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Celkem překvapivý, originální příběh. Za mne tedy fajn četba.

Lenka339
21.12.2020 3 z 5

Z počátku jsem se nějak nemohla začíst, ale ke konci jsem knihu nemohla odložit. Není to ale kniha po které bych sáhla znovu.

cantona
19.12.2020 4 z 5

Musím napsat, že mě tento román překvapil. Když se podívám na ostatní recenze tady, tak jsem očekával průměrný příběh a ono ejhle... Příběh je originální! Je fakt, že místy je to trochu nuda, ale jinak mi tam sedí vše tak jak by mělo být... Je pravda, že jsem už četl lepší dílka, ale tohle se mi četlo fakt dobře. Spíš mi přijde, že spousta čtenářů si asi nepřečetla anotaci k této knize či co a poté tady píší, že čekali něco víc nebo dokonce i něco jiného. Nechápu... Za mě fajn četba....

rencovav
19.12.2020 3 z 5

Když já nevím. Jako jo, bylo to dost hustý, fakt místy mrazivý a herecký výkon určitě skvělý. Ale ani jedna z postav mi prostě nepřirostla k srdci, neměla jsem pro ně pochopení a iritovalo mě jejich chování. Rachel furt chlastala, Megan si nemohla odpustit nevěru a Ann byla takový sobec a naivka... Překvapilo mě, jak to končí, to je jasný, ale asi nejsem tak ohromená, abych tenhle žánr vyhledávala častěji než je nutné. Jsem ale ráda, že to mám za sebou.

asperula
18.12.2020 5 z 5

Je pravda, že jsem musela občas listovat zpátky v knížce, abych zjistila, kdo je vlastně kdo a v jaké časové linii se zrovna nacházím. Postavy mě občas dost rozčilovaly, včetně postavy hlavní. Nicméně, když toto pominu, tak jsem knížku četla jedním dechem a nemohla jsem se od ní odtrhnout. A to až do konce. Takže knížku určitě doporučuji.

lenkaBajza
09.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Jsem v rozpacích... postavy absolutně nesympatické, divné. Navíc jsem v poslední době četla asi moc knih s manželem manipulátorem, násilníkem... takže nuda! Ze začátku mi také dělalo problém se zorientovat na časové lince, ale tak před polovinou už jsem se v tom vyznala a děj pěkně běžel:)
Knize se ale nedá zapřít to, že stále hádáte, kdo je vrah (to je pro mě u detektivek klíčové) a i když se v knize, dá se říct, nic neděje (slova martinka1751 níže), četlo se dobře a rychle. Průměr:)

MartulkaS
03.12.2020 3 z 5

Čekala jsem od knihy více, sice konec mě překvapil, ale jinak mě to přiliš nenadchlo. Hlavní hrdinka je alkoholička, která se neustále lituje a má jakýsi svoje vyfantazírované scénáře a představy, hrne se do vyšetřování na základě své domněnky, což už je samo o sobě docela úlet. Celkově mi přišlo, že určité věci jsou nedomyšlené, třeba to že nepracuje, ale má peníze na nájem, každodenní cesty vlakem, chlast. Snad všechny postavy v knize byly trochu vyšinuté. Znám teda mnohem lepší a napínavější knihy.

petgona
30.11.2020 4 z 5

Nebola to uplna topka, ale pacilo sa mi to. Pacilo sa mi, ako sa autorke podarilo vykreslit Rachel, jej boj so sebou a alkoholom. Nedrzala ma sice v obrovskom napati a ocakavani, citalo sa to vsak lahko a priznam sa, ze ukoncenie bolo pre mna celkom necakane :D

Lukeronka
18.11.2020 2 z 5

Zklamání.. nechápu, že kolem toho ve své době bylo takové halo.. Kdybych to neposlouchala během nudných cest autem jako audiknihu, asi bych to ani nedočetla, takhle to v kolonách bylo lepší než nic... ale ničím mě to nenadchlo, aspoň konec byl takový, že to nebylo úplně zbytečné čtení, ale jinak... Další knihu autorky si určitě nepřečtu.

tabaluga
14.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Bohužel jsem nejdříve viděla film, který se mi zdal napínavý, ale ubral mi na zážitku z knihy, jelikož už jsem měla nějaké očekávání. Musím říci, že příběh byl opravdu napínavý, od popisu života alkoholika až po relativně spokojenou rodinku. Kdybych film neznala, myslím, že bych ani do poslední chvíle netušila Tomovu proměnu. Jen těch psychopatů v té knize na mne bylo trochu moc, v podstatě tam nebyla žádná normální osobnost až na malou Evie:-D všichni byli něčím poznamenaní:-D podruhé ji nejspíše číst nebudu.

Clerfayt11
08.11.2020 5 z 5

NapínavNapínavé až do konce,od této knihy jsem odešel jen 2krat a byla přečtena

Sanny_happ
07.11.2020 3 z 5

Za mě průměrná kniha.

martinka1751
28.10.2020 4 z 5

U téhle knihy si fakt vůbec nejsem jistá ,jaký mám na ni názor.
Až na to, že jsem ani jednu postavu neměla ráda (nejvíc ze všeho Annu), to byl docela okey Příběh. Vesměs sice se mi zdálo, že se tam nějak moc nic nedělo, přesto se mi to četlo dobře a nějakým záhadným způsobem mě to i bavilo
Dala bych tomu spíš 3,5⭐ ale tak zaokrouhlíme že joo :D

Gematria
25.10.2020 4 z 5

Kniha má dobrý začátek, kde hlavní postava, šedá myška, řeší své (ne)úsměvné lapálie alkoholičky. Na to navazuje poněkud vleklá část, která moc nebaví, až se to všechno začne spojovat do opět již zábavného finále. Slabé 4 *, posloucháno jako audio kniha, která byla dobře namluvena, myslím, že číst to jako knihu, jsou z toho 3*

Blazule
24.10.2020 3 z 5

Největší haló ohledně této knihy se mi vyhnulo, ale prý, že si jí musím přečíst. Zvolila jsem si jí v rámci výzvy a musím říct, že to je po dlouhé době kniha, do které jsem se musela nutit. Permanentní litování se jedné alkoholičky mě úplně odrazovalo rozluštit pointu případu a upřímně neobměkčila mě ani tím, že vlastně byla opravdu tou obětí. Znovu bych po knize nesáhla.

JankaV80
21.10.2020 3 z 5

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY*
Příběh tří žen - Rachel, Anny a Megan (Rachel ji ze začátku označuje jako "Jess"), který není vůbec veselý. Rachel je alkoholička, která má výpadky paměti, lidi v jejim okolí už ji neveří. Má velmi bujnou fantazii. Navíc je nezdravě závislá na svém exmanželovi Tomovi. Anna je nová manželka Toma, která nenávidí Rachel a bojí se jí. Z toho plynou její občasné "hysterie" a strach o malou dcerku Evie. Megan je kapitola sama pro sebe, je to uzavřen člověk, má velké tajemství z minulosti a umí se nezdravě upnout na člověka, kterého si vybere. Ani jednu z postav jsem si neoblíbila, každá mě něčím štvala.
Příběh samotný je sice čtivý, ale není ničím až tak zajímavý. Od učité doby člověk dovede odhadnout, jak to celé dopadne. Možná jedno jediné překvapení na mě z celého příběhu vypadlo - kdo může za zmizení Megan.
Srovnání s filmem nemám.