Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9407 9407

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

MinaHawke
20.10.2020 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film, který nebyl špatný a tak mě zajímala i kniha. Kniha je zajímavá a čtivá.

KatyM.
19.10.2020 2 z 5

Přečteno na dovolené, ale nic extra.

zluk
06.10.2020 3 z 5

Filmu jsem se vyhnula, knihu přečetla během nemoci. Moc veselé čtení to není, člověk se noří spolu s hrdinkou do jejích trablů s alkoholem a okolním světem. Čte se to snadno a má to spád, zároveň si tam nejde oblíbit žádnou postau. Nicméně pozitivně hodnotím nápad. Konec šel ve dvou třetinách knihy odhadnout.

Monika848
02.10.2020 5 z 5

Příběh se mi opravdu líbil. Knížka byla velmi zajímavě a poutavě psaná.

Anette99
02.10.2020 3 z 5

Jako příběh nebyl špatnej, odsejpalo to, bylo to i zajímavý, i když se poměrně brzy dalo tušit, jak by to mohlo být. Ale ty postavy... Opravdu nevim, kdo z nich mě štval nejvíc.

Jarka_rybář
01.10.2020 3 z 5

Na tuto knihu mám rozporuplný názor. Není dobrá, ale špatná taky ne. Mediální propagaci si asi nezaslouží, přesto jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Postavy byly sice na přesdržku, líbil se mi prakticky jen ten zrzek z vlaku a policajt, takové epizodní roličky, jelikož hlavní postavy za moc nestály. A mám ráda vlaky.
Námět není špatný, vlastně se mi moc líbil. Vlastně i nápad s hlavní hrdinkou, která je zřejmě outsider všech outsiderů, je dobrý. Její boj je sympatický a několikrát mi připomněl situace z mého života, a to já nepiju, ani nemám tak zpackaný život - některé situace jsou zřejmě univerzální...
Jenomže. Ono je to celé trochu podivné, mělké a občas otravné. Z hlavních postav není sympatická skoro žádná. Jsou tak nějak divně uvěřitelné. Prostě jako celek postavený z dobrých částí, které spolu ale moc neladí.

lencin
30.09.2020 3 z 5

Hezky napsané.
(2016)

KateTheBlogger
29.09.2020 3 z 5

Upřímně, od začátku mi nesedla hlavní postava (Rachel). Chápu, že to neměla lehké, ale i přesto to nebyla moje oblíbenkyně. Příběh ale byl zajímavý, čtivý, napínavý a jsem ve finále ráda, že jsem si knihu přečetla.

Lauralex
21.09.2020 2 z 5

Kniha, která dobře vypadá, každý ji čte a všude se o ní mluvilo. Měla jsem z ní dojem, že je to kousek, který by mi v přečtených neměl chybět. Ani jedno se ale nepotvrdilo.

Jakožto začátečník v thrillerech jsem očekávala, že budu spokojená a bude mi to vyhovovat, ale ne. Tohle bylo tak strašně slabé. Já nevím no, ale mně to už od samého začátku přišlo celé tak ujeté a nijaké. Moc vyfantazírované, poskládané ledabyle, jak kdyby si autorka losovala, co tam zrovna napíše, a třeba se trefí. Koncept byl určitě dobrý, ale na tom to jaksi zamrzlo. Nefungovalo to spolu, přišlo mi to jako několik příběhů špatně poskládaných dohromady, což člověka rušilo a nudilo.
Ten příběh si mě zkrátka nezískal, po celou dobu mi byl cizí, nedokázala jsem si k tomu vytvořit žádný vztah a nechávalo mě to až do konce zcela chladnou. Ono je taky totiž hned jasné, kdo to byl, nicméně říkala jsem si, že to nemůže být tak jednoduché, já pachatele zrovna málokdy odhalím, a čekala na nějaký super zvrat. Nestalo se.

Zásadní problém jsem měla asi s postavami. Všechny mě tak neskutečně s*aly. Jedna labilní, druhá otravná, třetí jednoduchá a čtvrtá tupá a jedna jako druhá ve výsledku. A vlastně kdyby nakonec všechny nějakým záhadným způsobem zmizely nebo umřely, nic by se nestalo a všechno by se krásně vyřešilo.

Nic zásadního teda, ale přečíst se to dalo, ačkoliv mohla bych bez toho žít.

medulinka
12.09.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale pro mě byla dost předvídatelná. Zhruba od poloviny jsem už věděla, kdo je vrahem. Kolem knihy byl velký ohlas, velká reklama, bohužel mě až tolik neoslovila, na zadek jsem si z ní nesedla. Četla jsem už lepší detektivky/thrillery.

NelaMaty
11.09.2020 4 z 5

Kniha je od začátku do konce napínavá. Za mě super a můžu jedině doporučit.

cmelda87
08.09.2020 3 z 5

Podle popisu jsem od knížky čekala víc. Měla jsem pocit, že se tam dost věcí opakuje a tím se příběh zbytečně natahuje, což mě trochu nudilo. Ale kousek za druhou půlkou už to bylo lepší a nakonec celkem dobrý příběh ;-) Výstižná psychologie postav a příjemná postupná lepšící se proměna Rachel.

Evaho73
08.09.2020 4 z 5

Zaujímavé. Asi prvý krát som natrafila na knihu, kde mi boli všetky tri hlavné postavy nesympatické, ale práve to mi dodávalo príbehu ten správny punc.
Veľmi ma bavia príbehy, v ktorých sa určitým smerom vyvíja aj psychlógia postáv.
Tu sa postupne odhaľujú podrobnosti života troch protagonistiek s rôznymi charakterovými črtami a kostlivcami v skrini.
Úžasne zachytená londynská atmosféra bola už iba čerešničkou na torte k môjmu celkovo uspokojivému dojmu z prečítanej knihy.

lucie0874
06.09.2020 5 z 5

Tahle kniha je skvělá, napínavá,od začátku do konce. Líbí se mi styl vyprávění tří žen .Nejvíc jsem si oblíbila hlavní hrdinku Rachel.

Radush_s_knihou
26.08.2020 3 z 5

2.5* začátek byl výborný a rychle se četl, od půlky knihy to byl děs běs. Děj natahovaný a konec předvídatelný

Disinka
23.08.2020 5 z 5

Az na ten vlazny zacatek, kdy jsem se nudila a chtela to vzdat, me pribeh mile prekvapil... Od poloviny uz jsem hltala kazde slovo a nemohla jsem se dockat rozuzleni...

radkanin
19.08.2020 3 z 5

První půlka se četla dobře, příběh napínavý. Druhá polovina už zbytečně natahovaná a konec už tak celkem předvídatelný..

Surikata369
18.08.2020 4 z 5

Toto nebyla vůbec špatná kniha, skvělý námět, jen možná to rozuzlení mě lehce zklamalo, čekala jsem něco originálnějšího :)

krevetka79
15.08.2020 5 z 5

Paráda ....:-)
Napínavé čtení, které se příjemně četlo.
Prolínání třech pohledů postav se mi moc líbilo ...
Konec byl překvapivý .

zdenka2672
12.08.2020 3 z 5

Začátek knihy mě moc nebavil, pořád se probíralo pití hlavní hrdinky, až v polovině knihy mě teprve děj chytl. Konec byl pro mě docela překvapující. Ze začátku se mi kniha četla těžkopádně.
Jak jsem zjistila, kniha byla i zfilmována, takže se ráda podívám i na filmovou podobu.