Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9409 9409

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

VcelkaMaja157
23.05.2020 3 z 5

Do asi přibližně 71 stránky čtení jsem tuto knihu chtěla zavrhnout, protože mě vůbec nebavila a nechápala jsem jak této knize mohou dát ocenění Bestseller. Ale i tak jsem jí dávala naděje a četla jsem dál a vyplatilo se to, sice se mi do ní moc nechtělo, ale když jsem začala číst nemohla jsem přestat. Po dočtení poslední stránky jsem se vrhla na film a byla jsem znechucená... Ve filmu je to až moc přehnané a celkově ten film je strašný.. Knížka se nedá srovnat s filmem..

Pucimka
22.05.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale čekala jsem nějaké překvapivější rozuzlení. Zajímavá hlavní hrdinka, která je alkoholička. Paradoxně jsem při čtení měla stále nutkání dát si skleničku vína... :-)

Mikus
17.05.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku je typickým příkladem toho, že čtivá knížka není automaticky skvělá.
Opravdu se to čte samo, Rachel je zajímavá a sympatická. (Ano, je to alkoholička, ale kvůli tomu ji přeci hned nezavrhnu. Navíc každá hlavní postava by měla mít nějakou vadu na kráse.)
Problém vidím v tom, že kniha ani zdaleka nedostála mému očekávání. Myslím, že všechny ty kladné recenze a nálepky "bestseller", tomu do značné míry uškodily.
Děj má tendenci se táhnout a celé rozuzlení už to prostě nezachránilo, přestože nebylo špatné.
Ve výsledku je Dívka ve vlaku knihou, která neurazí, ale nějak zvlášť odvařený z ní také nejsem. Snižte proto svá očekávání na minimum a až přijde dlouhá chvíle, tohle by ji celkem dobře mělo zkrátit.

gemi
16.05.2020 3 z 5

Tuctová detektivka. První dvě slova, která mě po dočtení napadla. Má spád, čte se dobře, ale to je všechno. Žádné "šokující závěry", nic takového se nekoná. Vraha jsem znal ve 3/4 knihy, a to rozhodně nejsem žádný Herlock Sholmes!

Kniha je zajímavá z jiného pohledu (pozor, možný bojler!) - je to naprosté panoptikum. Jednou z nejnormálnějších postav je deliriózní alkoholička, která si nepamatuje polovinu života a netuší co se sebou. Postavy, které se zdají být idylické, jsou ve skutečnosti štětky, psychopati, popřípadě psychopatické štětky.

uteklazreality
14.05.2020 3 z 5

... napětí, slabá vůle, lítost, nevěra, utrpení, strach, tyranie

Lehko dokážeme odsoudit druhé, kteří moc pijí alkohol, kouří či užívají jiné drogy. Možná se snaží zapomenout na kruté věci, které se jim stali. Možná si nechtějí vzpomenout na předešlé roky svého života a možná už nechtějí vnímat realitu. Ale vzpomínky se vždy vrátí, možná pomalu, ale jednou přijdou...

ESTýna
12.05.2020 3 z 5

Celkem dobrý a napínavý thriller.

fénix56
12.05.2020 3 z 5

Hlavní postava si mé sympatie rozhodně nezískala, ale zajímalo mne, jak se situace vyvine. Byly tam nečekané zvraty, napětí, ovšem překomplikovaný závěr mi dojem z celé knihy poněkud pokazil.

_Michelle_
11.05.2020 4 z 5

Poměrně napínavé čtení s temným nádechem alkoholového oparu. Žádnou z postav si asi nelze zamilovat, či se s ní ztotožnit, ale přec budete mít nutkání číst dál a zjistit, co je skutečnost a co je jen výplod opilecké fantazie. Knihu doporučuji, i když uznávám, že velikost mediálního humbuku v tomto případě nebyla úplně namístě.

Imor
08.05.2020 1 z 5

Kniha mi byla nesympatická od začátku do konce, stejně jako její všechny psycho postavy.

vorlice28
05.05.2020

Kniha se mi velmi líbila. Čtivá, napínavá. Naopak film mě velice zklamal.

Simčuch
30.04.2020 3 z 5

Mě osobně se kniha moc líbila. Přečtena do týdne. Zkusila jsem si pustit film ale po půl hodině jsem ho vypla. Určitě stojí za přečtení

kreira
25.04.2020 5 z 5

Dlouho jsem měla knihu v plánu. Četla se velmi dobře.

Dobrodruh91
23.04.2020 3 z 5

Dobré, ale ne tolik, jak jsem původně očekával... Lehce mě zklamala.

Teniskaha
22.04.2020 4 z 5

Můj první knižní thriller. Díky této knížce jsem si tento žánr zamilovala.

anebar
21.04.2020 4 z 5

Začátek byl trošku zmatečný a slily se mně postavy dohromady, ale pak se člověk naučí orientovat a je to v pořádku. Hodně mně to připomíná knihu E. Zola Zabiják, protože zde hraje hlavní roli alkohol. Takže pokud se vám líbila tato kniha, tahle bude též.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Výborne napísaná a naozaj napínavá knižka. Kniha je napísaná z pohľadu troch prepojených žien Megan, Anny a Rachel. Hlavná hrdinka Rachel však nevie, či udalosti, ktoré sa odohrali okolo nej boli skutočné. Zisťuje, že áno a v jej prípad zohráva stopu zabudnutia alkohol. Veľakrát si nič nepamätá a jej rozpadajúci život je poprepletaný klamstvami. Kto však klame...? To sa dozviete a určite sa pri knihe nebudete nudiť a "lži" v tomto prípade majú naozaj krátke nohy.

Peťk@
17.04.2020 5 z 5

Já na detektivky moc nejsem... Jednou za čas po nějaké sáhnu.. Ale zde to byla dobrá volba, moc dobrá. Hlavní hrdinka každé ráno pozoruje dívku z vlaku... Přeje si žít její život, který si idealizuje a představuje si jaké to je.. Až tato dívka zmizí.. Příběh je velmi zamotaný.. A konec napínavý jak kšandy.. Doporučuji :o)

hana17.1.
13.04.2020 4 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila, později ale se promění v něco napínavého. Rozuzlení děje překvapí snad každého. Mrazivý konec ve mně zanechává jistou stopu a zůstává ve mně otázka zda jsou to zachráněné nebo zmařené životy. Každopádně se kniha čte dobře a je napínavá.

Tereza035
07.04.2020 4 z 5

Další skvělá knížka, kterou můžu všem doporučit. Byla skvěle napsaná a napínavá! A rozuzlení na konci jsem opravdu nečekala:D

Lavender756
07.04.2020 2 z 5

Dívka ve vlaku zpočátku celkem baví, ale pak se to jaksi zvrtne. Na jednu stranu je vše psano stručně a jasně, bez kudrlinek, ale aby tento styl vyprávění bavil celou knihu a ještě kázal jen o tom samém stále dokolo, to nelze. Za krátko se vyprávění Rachel a Meghan slije v jedno, protože i když jsou každá jiná, autorka je od sebe stylem nedokáže oddělit. Nesympatické jsou obě...no, vlastně skoro všichni. Musím říct, že jsem nedocetla, jakmile se mi do čtení nechce, je to výstražné znamení a já se dál vážně nenutím ;)