Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

elki
17.05.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla knihu Dívka ve vlaku. Četla se mi dobře, taky se přikláním k tomu, že je to spíše román pro ženy. Jedná se hlavně o příběh tří žen, každá je jiná, nakonec se jejich osudy nečekaně propojí. Jedná se o napínavý, tajemný děj, propojený s problémy s alkoholem, který dokáže zcela změnit člověka v nepoznání. Román je napínavý až do samého konce.

kej7my
17.05.2017 2 z 5

mně se knížka nelíbila, není to můj šálek kávy. Nicméně, dočetla jsem ji.

beauty_queen
16.05.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala teprve nedávno, ale hrozně jsem si ji chtěla přečíst. Slyšela jsem na ni spoustu chvály, ale také to, že spoustu lidí zklamala.
Já jsem ji však přečetla jedním dechem za jedno odpoledne a opravdu jsem si ji zamilovala. Moc se mi líbil styl, jakým autorka knihu napsala. Děj byl velice poutavý a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Sice je kniha poměrně smutná, ale velice nevšední.
Donutí vás se zamyslet a myslím, že pokud vás nadchne stejně jako mě, budete si ji pamatovat ještě hodně dlouhou dobu.

HankaMarek
16.05.2017 3 z 5

Pěkně se to čte, ale od začátku je to trochu průhledné.

bookwarmerka
15.05.2017 3 z 5

Od knihy jsem asi čekala více. Děj byl hrozně "táhlý" a vadila mi permanentní zoufalost hlavní hrdinky.

hanaraab
14.05.2017

Pro mě taky velmi průměrná kniha. Myslím, že ta chvála je hodně nadsazená. Je to o alkoholičce, která denně jede opilá vlakem rádoby do práce, prosedí pár hodin v parku a jede zpět. Samozřejmě zase opilá. Tři čtvrtě knihy je zde popisováno, jak jezdí vlakem. A ke konci knihy najednou začne akční děj, pak už to má rychlý spád a je zde napětí. Přiznám se, že jsem to přečetla jenom díky kladným recenzím.

Tofinka
14.05.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku je podle mě jedna z těch knížek, které neurazí, ale ani nenadchnou. Od začátku mi nesedl styl psaní a ke konci už jsem věděla, jak to dopadne... Ale i přes to jsem si čtení této knížky užila.

alenkacermi
14.05.2017 5 z 5

Byla jsem jenom zvědavá,co na té knize je.Že jsou čtenáři rozdělení na dvě skupiny.Jedni,co jsou knihou nadšení a jiní,naprosto znechucení.Musím se přiznat,knihu jsem přečetla jedním dechem během včerejšího odpoledne a patřím do té první skupiny.Nemůžu říct,že s každou situací,každým slovem té které postavy souhlasím,ani jsem nebyla v tak zoufalé situaci hlavní hrdinky.Přesto mě ta kniha nutila přemýšlet.

Jaruš7
13.05.2017 3 z 5

Z MP3 jsou prožitky intenzivnější. Smutný příběh s poklidnou dramatičností. Je doba, kdy do problémů se aktéři dostanou díky frustraci, nudě, lehkovážnému životu, povrchností, lží a zločin je zde jen jednoduché odstranění překážky. Nejsou zde ambice, vize a sny, jen planý život s bázlivou touhou po opravě promarněných příležitostí, láska je pro ně jen něco, co na chvíli ukonejší pudy jejich ega. Hrozná skutečnost, zbytečné a politováníhodné vše, co se zde jeví jako normální život. Stačilo.

miloslav0399
12.05.2017 4 z 5

Z formálního hlediska originálně komponovaný jednoduchý detektivní příběh. Střídání časových rovin a vypraveček, je zvládnuto bez obtíží, nikdy jsem se při čtení neztratil. Pointa se dá bohužel odhadnout velmi brzy (ono v příběhu moc postav není), a tak mě na konci žádné překvapení nečekalo. Lehce nadprůměrná kniha, která se mi četla velmi dobře.

piratmartin
11.05.2017 odpad!

Co to mělo jako být? Přiznávám, že jsem to ani nedokázal doposlouchat. Mám to jako audioknihu. Ženská jede vlakem, stále něco řeší, to co vidí atd. Kapitoly jsou vždycky nový den ve vlaku. Co to dopr., jako má být?

Marticka79
10.05.2017 5 z 5

Nyní čtu hodně, ale tuto knihu si budu pamatovat ještě hodně dlouho :-). Perfektní a dávám opět plný počet hvězdiček. :-)

Nikola_94
09.05.2017 5 z 5

Když jsem slyšela recenze na film, tak jsem měla z knížky trochu strach, ale nakonec jsem si ji koupila a začetla jsem se hned od první stránky. Napětí od začátku do konce, několikrát jsem měnila názor na to, kdo je vrah. Konec byl velkým překvapením, tohle bych vůbec nečekala. Pak jsem si pustila film, a to jsem neměla dělat, opravdu tragédie. Ale knížka naprosto perfektní, doporučuji.

Gallaxy
08.05.2017 4 z 5

Nàpad a zàpletka kvalitnì, závěr od jistè doby poněkud prvoplánový. Celkově mi kniha přišla poněkud nedotažená. Ale na druhou stranu se četla velmi dobře.

xelzax
08.05.2017 2 z 5

Naprosto průměrná kniha, první polovina velmi vlažná, až nudná, druhá půlka už je o něco lepší. Velké překvapení se opět nekonalo- na scéně celkem 6 postav? Tak kdo asi bude vrah... Ale některé postavy jsem z duše nenáviděla, z čehož usuzuji, že pokud to dokázalo vyvolat alespoň nějakou emoci, tak to zase tak zlé nebylo. Kniha, kterou je naprosto bezpředmětné číst znovu a proto i kupovat - pokud ji chcete číst, raději zajděte do knihovny ;)

hanča34
08.05.2017 4 z 5

Díky tomu, že jsem první viděla film a pak teprve četla knihu jsem se v ní orientovala velmi dobře. Řekla bych, že jak film tak kniha jsou srovnatelně dobré.

Tánička11
07.05.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila byla zajímavě zpracovaná. Poslední stránky ty mě úplně dostaly nečekala jsem takový zvrat ale i přesto byla chyba koukat první na film a až pak číst knihu to nedoporučuji. Přirovnává se k "Zmizelá" na to nedokážu nic říct zmizelou jsem nečetla ale určitě ráda přečtu. Nesedlo mi že to bylo psáno jako deník to mi hodně vadilo a jinak se mi kniha hodně líbila a proto dávám 4 hvězdy.

Adelajda_4
05.05.2017 5 z 5

Zvláštní kniha, sice jsem hodnotila velmi vysoko, ale některé pasáže se mi zdály nepřehledné, musela jsem číst vícekrát, abych se zorientovala. Bylo pro mě zajímavé, jak ze zdánlivě obyčejné věci udělala autorka zápletku, po které následuje shoda náhod. Detektivka to byla fajn, líbila se mi, ale nemůžu se ubránit pocitu, že je trochu přeceňovaná.

yorba
05.05.2017

já mám detektivky moc ráda,ale tato kniha mě zklamala,ve chvíli kdy se vrah objevil na scéně jsem věděla že toto je vrah akorát posledních pár stránek trochu napětí,ale když už víte jak to dopadne tak nic moc zábava.Naprosto nechápu humbuk kolem této knížky.

Michl
05.05.2017 5 z 5

Kniha se mně moc líbila. M