Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

pedi
20.11.2016 5 z 5

Napínavá četba.Každá ze tří žen dobře popsané povahové rysy.Není radno někoho odsuzovat za jeho chování ,když jej vůbec neznáme.Každá z nich měla problém a svého kostlivce ve skříni.Překvapující závěr.Doporučuji přečíst ještě před zhlédnutím filmu.Ten jsem si stáhla s titulky.Nebylo to ono,dost nepřehledné na začátku.Kniha je stokrát lepší.

Ema22
20.11.2016 3 z 5

Když jsem se prokousala prvními stranami, napodruhé..., příběh mě dokonale vtáhl. Oceňuji autorčin styl, kompozici a vyprávění z několika úhlů. Hlavní hrdinka, ač alkoholička, mi byla sympatická. A i když mě rozuzlení nepřekvapilo, s úspěchem jsem doporučila rodině a kamarádkám.

Renatecka
20.11.2016 4 z 5

Napínavá, velmi čtivá knížka, zvládla jsem ji za 24 hodin. Popravdě jsem napoprvé neodhadla správně vraha, původně jsem si myslela, že je to snad hlavní hrdinka, až tak od třetí čtvrtiny knihy to pak bylo celkem zjevné. Doporučuji.

Gooverka
20.11.2016 4 z 5

Kniha s velmi neobvyklou a skvěle podanou zápletkou, která mě hlavně ke svému konci nutila číst stále dál a dál. Nicméně, podobných knih určitě existuje spoustu, a skutečného vraha se mi podařilo odhalit už v půlce.

barbora2483
19.11.2016 5 z 5

Přečteno skoro jedním dechem...

666
16.11.2016 3 z 5

kniha je sice napínavá, dobře se četla. ale nechápu ten obrovský humbuk kolem. Styl a stavba románu mi hodně připomínal Zmizelou.

kokosek
15.11.2016 4 z 5

Tak jestli je tohle autorčina prvotina, tak se celkem těším na další knihy.
Velmi dobře napsané. Konečně není hrdinou knihy jen opilecký looser. I ženy pijí a některé dokonce první ligu. Ale i tak jsou z nich nakonec vítězové.
A nemůžu si pomoct, ale po přečtení Zmizelé a Dívky ve vlaku fakt nechápu proč se stále někdo žení a vdává. Tohle jsou jasné recepty na to, že to nefunguje (napsal ten, kdo bude brzy slavit 25 let).

Caine
15.11.2016 4 z 5

Zpočátku jsem měl trochu zmatek v postavách, ale pak se mi to srovnalo :-) Celkem dobré čtení do vlaku :-)

alenecka66
14.11.2016 3 z 5

Očekávala jsem více...

Hoshi
13.11.2016 4 z 5

Původně jsem knihu vůbec nechtěla číst, ale když mi ji sestřenice půjčila, tak proč si to nechat ujít. Ze začátku jsem byla zmatená, nějak jsem nemohla do děje proklouznout, ale jak jsem četla řádky dál a dál, začala být kniha zajímavější a i mi začala dávat smysl. Příběh je místy depresivní, smutný, líbil se mi pohled různých postav. Konec mě dostal ... Ale vím, že se k této knize jen tak nevrátím - tím nechci ostatní odradit, přeběh je zajímavý a velmi čtivý :)

Janadvorackova
13.11.2016 4 z 5

Knihu jsem nečetla, ale slyšela. Načteno je to velmi vkusně, jako by jednotlivé hlasy patřily konkrétním postavám. Sedělo to. Místy to na mě působilo fakt až depresivně, asi tak, jak mělo (vzhledem k tomu, že Rachel byla alkoholička, Megan s temným tajemstvím z minulosti a Ann nesympatická) - krom konce, kde se vše skvěle vyjasnilo. Vraha jsem objevila ve dvou třetinách textu z různých náznaků, ale otázka je, jestli by se tak stalo, kdybych knihu četla, a ne poslouchala, co mi předkládají druzí. Přeci jen jde o jiný druh potřeby se soustředit. Vtipné je, že když jsem do práce ještě jezdila, také jsem pravidelně vídaným tvářím tvořila imaginární životy :). Je to zábavné, ale nikdy nevíte, co se z toho může vyklubat :).
Jenom jedna věc je na tom divná: v textu na začátku a pak v průběhu, je zmínka o oblečení u trati. Nějaký kus látky, neidentifikovatelný náznak něčeho, co Rachel zpozoruje v trávě a pak zmínka, že podobnou věc měla na sobě jedna z postav. Jenomže se to nevysvětlilo, nebo jsem si toho nevšimla?

lakyh
12.11.2016 5 z 5

Sice jsem úplně nehltal stránky, protože většina děje byla celkem pomalejší, mlhavější a ne až tak zajímavá, ale v celkovém konceptu to byla skvělá knížka. V tomto případě bylo plusem, že se vypráví děj i z pohledu jiných osob, hlavní postava byla podle mě reálně vykreslená osoba alkoholička, bez většího zájmu o svět. A potvrdilo se mi to, že i přes pomalejší děj všechno směřuje do velkého finále, kdy se vše propojí, vysvětlí a zapadne do sebe a to se stalo. Perfektně zamotaný příběh, který se podobně může stát i ve skutečnosti, jen to tady bylo skvěle napsané a dávkované.

limruska
11.11.2016 2 z 5

Knihu jsem měla rychle přečtenou. Možná, abych ji měla rychle dočtenou? Přišlo mi, že se vše odvíjí v šedivosti. Děj, myšlenky ... Když jsem ji dočetla byla jsem sklíčená, místo toho, aby mě nabila energií jako jiné knihy, i když to jsou thrillery. Pro mě to tedy TOP bestseller určitě není.

bookmania
10.11.2016 5 z 5

Nevím, co jiného napsat než že t bylo dokonalé. Kniha se mi moc líbila. Celková kompozice byla skvělá. Líbilo se mi, že kniha byla psána i z pohledu Megan a Anny. Alkoholička Rachel mi přišla jako velmi hodná osoba i přes ty problémy, které měla. A ten konec mě úplně dostal!!!!

Mi-sty
10.11.2016 4 z 5

Kniha se bude líbit zvlášť těm, kteří nepotřebují mít za hlavního hrdinu (hrdinku) nutně klaďase.

šárka_vr
10.11.2016

Čtivé, konečně není hlavní postava ideální, krásná a bez chyb. Jen škoda, že brzy je člověku jasné, kdo to udělal.

mynamail
10.11.2016 4 z 5

Jako mnoho čtenářů také já jsem sáhla po knize na základě kladné kritiky opěvující jak knížku tak film. Doporučení pro všechny, kteří podobně jako já obvykle nečtou názvy kapitol, ale hltají obsah. Je nutno si důkladně již od začátku číst názvy kapitol, o kom kapitola je, v jakém čase se odehrává. Jinak se vám postavy mohou zamotat, zaměnit... Po pár stránkách jsem se musela vrátit, protože jsem v tom všem měla zmatek. Znovu jsem se zorientovala, a pak už to šlo jako po másle. Sice jsem ji nepřečetla za 2 dny, jako jiní, ale i tak jsem byla nadšená právě tou psychologií postav linoucí se příběhem. Nebylo to nudné, bylo to k zamyšlení, zajímavé, s myšlenkou, i když někdy "naivní".

greddycz
09.11.2016 5 z 5

Od začátku jsem se do knihy začetl naplno! Za dva dny přečteno, jsem nadšen!

mendule
09.11.2016

také nechápu jak to může být bestseler, musela jsem se nutit do čtení, rozvleklé, depresivní

Mali88
08.11.2016

Přečteno. Podle ohlasů a recenzí jsem čekala velký hit, ze kterého si sednu na zadek. Bohužel se tak nestalo. Celou dobu jsem čekala na rozjezd, který mám tak ráda u severské krimi. Hlavní hrdinka mi byla od začátku nesympatická, ikdyž mi hrdina, co má potíže
s alkoholem vůbec nevadí (Harry Hole :)).
Knihu jsem v podstatě dočetla jen proto, abych věděla kdo je vrah. Ale to jsem od půlky tušila.
Rozhodně to pro mě není knížka, kterou bych si přečetla víckrát, narozdíl od jiných detektivek. Na film se možná podívám.