Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

kečup60
07.11.2016 4 z 5

Také jsem dojížděla do práce. Příběhy jsou kolem nás a jen někteří je vidí a jen málokdo je prožije. A všechno může být úplně jinak. Sice mi trvalo chvíli než jsem se začetla, ale pak jsem se od toho nedokázala odtrhnout.

ibrahimgilbert
07.11.2016 4 z 5

Ze všech stran jsem slyšela, jak je to naprostá bomba, a že si to musím přečíst, ale po přečtení zjišťuju, že jsem čekala ještě mnohem víc. Jakmile jsem kolem strany 270 zjistila, kdo to byl, projela mnou vlna zklamání. A taky mi chvíli trvalo, než jsem se do knížky začetla, jelikož střídání postav mě vážně vytáčelo... Rachel taky, snad se mi ještě nestalo, že bych neměla ráda hlavní postavu! Každopádně jedno musím autorce nechat - kniha je čtivá a propracovaná. Určitě stojí za přečtení. :-)

Týnka94
06.11.2016 4 z 5

Zprvu mě kniha nijak nenadchla, ztrácela jsem se v tom kdo je Rachel a hned na to se přeorientovat na Megan. Po cca 50-ti stranách se mi ale začala kniha líbit a jsem ráda, že jsem ji dočetla do konce. Za mě stojí určitě za přečtení.:)

misa1110
06.11.2016 3 z 5

Bavil, mě až konec... poprvé jsem četla knihu, s mně nesympatickou hl. postavou..

MartinaPri
05.11.2016 4 z 5

Nemohla jsem se do knihy začíst. Rozložení knihy mě nenutilo číst dále, proto jsem knihu četla s přestávkami a strašně dlouho. Pohltilo mě až posledních sto stran, které jsem přečetla během tří hodin. Dobře promyšlená kniha :)

Denisa.knizky
05.11.2016 4 z 5

Zpocatku jsem byla vuci knize skepticka a to jak z duvodu velmi variabilnich recenzi tak i proto, ze presto, ze je kniha napsana velmi ctive a v kratkych kapitolach, ktere mne tedy mimochodem vubec nevadily, ba naopak, zacatek je hlavne o popisu zeny v zivotni krizi. Hlavou se mi hodilo, ze pokud bych chtela cist o zivotnim dramatu, mohla jsem sahnout spise po knizce pro zeny z cervene knihovny. ALE kdyz se presto ctenar chvili prenese tak zjisti, ze i tento detailni popis ruznych situaci ma svuj zasadni duvod pro pribeh, bez nej by to zkratka tak dobre neslo. Takze muj zaver je, ze se jedna o dobrou detektivku, jednoduse psanou, s povedenym spadem a presto, ze jsem v posledni tretine vedela jake bude rozuzleni, vubec mi to na dojmu neubralo. Pravdou je, ze ac me kniha bavila, nevim, jestli je tak vyjimecna, aby lamala veskere mozne rekordy, jak se o ni pise. Mozna, kdyby ctenari nemeli az takova ocekavani, hodnotili by knihu o neco kladneji, mozna ne.
V knize je par preklepu, na coz jsem hakliva, ale neni jich zase tolik, aby to zasadne vadilo. Bala jsem se, ze se nebude jednat o thriller ale spise o drama ale je to spise thriller s nadechem dramatu v podani zprvu ztracene existence a alkoholicky. Knihu tedy muzu doporucit, pokud mate chut na oddechovy detektivni pribeh a preji pekne pocteni.

DAVRE
05.11.2016 4 z 5

Neodolal jsem reklamní kampani a recenzím a knihu jsem si na vlastní oči přečetl. S knihou Zmizelá bych to nesrovnal mně osobně se kniha s tímto námětem líbila a měl jsem asi výhodu, že jsem vraha odhalil společně s autorkou. Teď si jenom počkám až bude film s českým dabingem na DVD. Přečteno jako E-kniha za 3 dny.

reclipse
04.11.2016 3 z 5

jednoduchý až triviální příběh, prvních 80 stran zdouhavých a nudných, už jsem myslela, že knihu odložím.... trochu jsem měla zmatek v časech a ve vypravěčkách... Hlavní hrdinka alkoholička mě od začátku do konce deprimovala svých chováním. Vrah mi byl jasný už od poloviny knihy.... jako plus beru, že autorka dokázala perfektně popsat pocity vypravěček...

genikuxik
04.11.2016 3 z 5

Za mě bych si tuto knihu znovu nepřečetla. Dočetla jsem ji jenom z důvodu, abych věděla, kdo je vrah...hlavní hrdince jsem celou dobu měla chuť plesknout, aby se vzpamatovala...podle mě se snažili napsat něco podobného jako Zmizelá, ale to se jim nepovedlo...

simviki
04.11.2016 4 z 5

Jedna v bludišti alkoholové závislosti, druhá zas kráska, která si užívá s muži a taky je využívá, další milující matka a příkladná manželka.. A jako jejich protipóly dobře vypadající vesměs úspěšní muži, celkem slušně postavení na společenském žebříčku. A pak nečekaně vražda !
Opravdu je to tak neotřelé, nečekané a jedinečné ?
Moje odpověď zní : rozhodně ne. V mnoha trilerech současných autorů se takové postavy vyskytují. Rovněž střídání pohledů různých aktérek a retrospektiva, jsou teď vyloženě „in“. Příběh navíc působí značně depresivně i bez vraždy a poněkud kýčovitého konce, byť se autorka snažila vnést aspoň trochu (po seznámení se s postavami těžko uvěřitelného) pozitiva na závěr. Kniha však čtivá rozhodně je. Zápletka i její postupné zašmodrchávání a rozplétání vám nedovolí knížku odložit. Spisovatelka velmi dobře vykreslila trosku v zajetí alkoholu, sice s dobrými úmysly skončit, leč se slabou vůlí. Už proto stojí za to si tu knihu přečíst. Dalším důvodem je kladný vztah k železnicím :-) a potřeba seznámit se s knihou před shlédnutím filmu (to je výhoda pokaždé), sice přijdete o pointu, ale stejně už zhruba od druhé poloviny je jasné, že vrahem je „ zahradník“....

Iwonka11czech
04.11.2016

V knize se hodně dlouho nic neděje a pak příběh nestojí moc za to. V celku mě kniha nenadchla, dokonce i nebavila, ale i tak jsem ji přečetla za 2 dny, prostě dokud nebyl konec. Ale žádný úchvatný dojem nezanechala.

Fififjonka
03.11.2016 3 z 5

Nechci urazit nadšené fandy tohoto bestselleru, ale nechápu, co tak průlomového na příběhu bylo. Napsané to nebylo špatně, zápletka je napínavá, ale postavy jsou (zřejmě záměrně) dost nesympatické - přinejlepším - přinejhorším jako v případě hlavní hrdinky rovnou alkoholické trosky. Nikomu jsem nefandila a bylo mi vlastně jedno, kdo umřel, kdo koho zabil, kdo to přežije a kdo to vlastně udělal. Že by myšlenka měla nějaký přesah, to bych také netvrdila - pohledů na manipulační nebo vyhaslé vztahy už v knížkách bylo hodně, tohle nepřichází s ničím novým. Beru to jako celkem napínavý drama thriller, co se rychle čte a nic moc v člověku nezanechá...

spackova.p
02.11.2016 4 z 5

Ze začátku mi kniha připadala jako bych tenhle příběh už četla. Nakonec jsem ale byla mile překvapená.

melien
02.11.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů a musím říct, že mě bavila, byla čtivá, jen nevím proč ale čekala jsem od ní trochu víc... ale jistě stojí za přečtení.

lisc
02.11.2016

Kniha se mi vcelku líbila, i když nesplňovala, to co mám ráda, totiž že se můžu do určité míry ztotožnit s hrdinkou. Ale nakonec mi všechny tři ženy byly dost sympatické. Něco za polovinou děje jsem začala tušit rozuzlení.

Fafyna
01.11.2016 5 z 5

Jak to jen říct? Je to zatraceně dobrá kniha! Je v ní všechno, soucit, smutek, strach, napětí, vztek, žárlivost, láska, vlaky, déšť, Anglie... Prostě vše, co člověk v dobré knize potřebuje!

Zlodějka
01.11.2016 4 z 5

Kniha byla zajímavá, líbil se mi pohled alkoholičky, která nebyla jako u většiny knih absolutní a spořádanou hrdinkou. Sice od určité chvíle tušíte jak to celé asi je, ale i tak je to kniha co stojí za přečtení. Film jsem neviděla, teprve se na něj chystám tutíž nemužu porovnat.

cie
31.10.2016 4 z 5

Tak sice jsem už od poloviny knihy tušila, jak to dopadne, ale kniha se mi líbila a přišlo mi zajímavé číst příběh z různých pohledů tří žen.

Krasočíška
31.10.2016 4 z 5

Musím říct, že se autorce podařilo vzbudit ve mně soucit vůči Ráchel. Ostatní ženské postavy byly skutečně na ránu. Budované napětí dobře gradovalo, takže pro mne dobrá kniha.

mysticblueriver
31.10.2016 3 z 5

Tak jsem po té senzaci kolem této knihy po ní také sáhla... Styl byl od začátku čtivý, to ano, ale pořád jsem čekala, co že se tedy bude dít, co že ta dívka z vlaku zahlédne? Kdy nastane ten čtenářův šok! A nic takového nenastalo ani do konce... Kniha mi připomněla styl Gillian Flynn, nicméně to už tu jednou bylo, právě u ní... Takže asi tak.