Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Pajina68
31.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji také za dva dny. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Těším se, až uvidím film.

Rizek75
30.10.2016 5 z 5

Přečetl jsem za dva dny. Za mě super zpracování. Ani jsem tolik od "bestselleru" nečekal, ale příjemné překvapení se konalo, opravdu!

Zuziiik
30.10.2016 2 z 5

Pro nekoho může obsahovat SPOILER....Co napsat k této knize......no....strašně mne stvala.....rozcilovalo mne to, jak pořád dokola se resily alkoholicke stavy, psychické problémy, nevěry, ztráty paměti a podobné.Kniha vlastně není o nicem jiném......Hlavní zápletka je taková horší Zmizela.......prostě pro mne po dlouhé době kniha, o které vím, že si ji nikdy uz nepřečtu a že jsem měla věnovat cas necemu jinému......dve hvězdy jen za ten napad s vlakem, který by se dal lepe využít....

barbora0275
30.10.2016 3 z 5

Prvni polovina knihy se priserne tahla, nekolikrat jsem se musela vracet a ujasnovat si data, kdy se dej odehrava. Porad jsem si rikala - proc je tato kniha bestseller? Co na tom ti lidi vidi? Druha polovina zacala mit spad.
Jestli se aspon trochu vyznate v psychologii, rozlustite zahadu celkem rychle.

MimiNinaFuraha
30.10.2016 3 z 5

Já jsem knihu asi tisíckrát odložila a tisíckrát jsem se k ní vrátila. Pohltila mě až v druhé půlce, kdy začalo všechno do sebe zapadat. V konečném důsledku mohu říci, že je to dobrá kniha. :)

adevis
29.10.2016 5 z 5

Kniha mě pohltila už od první stránky. Maličko jsem se motala v dějových a časových linkách, ale to se při čtení urovnalo. Napětí a zvědavost, kdo vlastně Megan unesl a zabil bylo velké. Když jsem byla v čtení za půlkou, nedalo se od knihy odtrhnout, takže jsem ji ze včerejška na dnešek přes noc musela nutně dočíst. A byla skvělá!!! Takový konec jsem opravdu nečekala.

Ajuszka
28.10.2016 5 z 5

Parada. Skvele se cetla,urcite se k ni jeste vratim.

makki.xoxo
28.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku je první kniha tohoto žánru, kterou jsem přečetla a musím říct, že kniha se mi velmi líbila a je neskutečně čtivá. Ze začátku než se zorientujete v čase a v pohledu jakém je to zrovna psaný, může být chvíli problém, ale čím víc tu knihu čtěte a dostáváte se dál, tak ji nepustíte z ruky. Nechtěla jsem dělat nic jiného než číst, abych odhalila, kdo ji zabil. Knížku doporučuji. :)

Dakarianna
28.10.2016 4 z 5

Wow. Kniha je velice čtivá, rozuzlení dává smysl a postavy jsou zajímavé, vyvíjejí se a nejsou průhledné. Vřele doporučuji.

Altaira
27.10.2016 5 z 5

Za mňa skvelá kniha, hlavne oceňujem, že som po pár stranách nevedela, kto je vrah, a došlo mi to naozaj tesne pred koncom. Postavy sú kvalitne vykreslené do posledného detailu. Nejedná sa o žiadne idealistické charaktery bez akejkoľvek vady. Človek sa nevie rozhodnúť, kto je vlastne sympaťák a kto záporňák, prípadne sa to neustále mení. ;) Naviac je kniha písaná zaujímavým štýlom z pohľadu viacerých postáv, a číta sa naozaj veľmi dobre.

Kat_Stiles
26.10.2016 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Každá z postav (tedy těch hlavních) v průběhu děje roste. Překvapivý závěr, avšak, myslím, že lehce ukvapený, jako by se autorka rozmyslela v posledních stránkách a řekla si "a dost, ukončme to".

Kaca24
25.10.2016 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila. Postavy nebyly nijak zvlášť sympatické, a ti, které jsem si oblíbila na začátku se pak pěkně vyloupli a naopak :D. Pro mě osobně napínavé až do konce. Avšak konec jsem vnímala velmi nereálně. Manžel řekne manželce, že někoho zabil a ona téměř ani nehne brvou, to jako fakt?! Dále mi vadily časové posuny. K Rachel jsem cítila takovou lítost a soucit, že kdybych ji znala, asi bych ji zamkla doma, aby už nic nevyváděla. Kniha byla čtivá, hodnotím ji kladně.

Roubas
25.10.2016 4 z 5

Jakou kniha má nebo nemá reklamu, jestli se prodává, nebo neprodává, bych neřešil. Největším a podlé mého názoru zásadním plusem je originální hlavní hrdinka, která pije, opravdu hodně pije a zamlžit tajemství alkoholovým výpadkem paměti je vynikající nápad. Nevím, jestli si autorka taky prošla obdobím, kdy do sebe lámala jeden gin s tonikem za druhým, ale bylo to popsáno velice syrově a realisticky. Už dlouho ve mě žádná kniha nevyvolala tak nutkavý pocit, že potřebuji vědět, co se vlastně stalo. Výborně byly vykresleny charaktery ústřední ženské trojice a kapitoly z různých úhlů pohledu jen přidaly na čtivosti. Během čtení jsem se trochu obával finále, ale autorka ho zvládla bravurně. Kolem knihy je možná příliš velký poprask, na druhou stranu je opravdu dobrá.

Aliii
25.10.2016 5 z 5

Zajímavé a napínavé čtení. Líbil se mi pohled "do hlav" ženských postav. Střídání příběhů umocňovalo napětí a dávalo mi pocit, že si celkový obraz skládám sama, i proto jsem knihu odkládala jen nerada a na co nejkratší možnou chvíli.

JitkaHambi
25.10.2016 5 z 5

Pro mně naprosto úžasná kniha s nečekaným koncem, nemohla jsem se od ní odrthnout a popis pocitů Rachel byl dokonalý.Úplně jsem vše prožívala s ní :-)Doporučuji.

Val
24.10.2016 4 z 5

Ano, zřejmě opravdu lehce přeceněné. Nicméně i tak výborné. Kniha je vyloženě panoptikem nesympatických postav, z nichž si opravdu nelze oblíbit ani jednu.Sama vypravěčka - alkoholička mi svými myšlenkovými pochody drásala permanentně nervy. Vraha jsem netušila a dokonce , než jsem zjistila, že vrahem je, tak mi byl ze všech postav nejsympatičtější. Jako celek hodnotím za plný počet.

Jananaj
24.10.2016 5 z 5

Parádní knížka, přečteno za pár hodin. Zůstává ve mně zvláštní pocit, ale to se postupně vstřebá. Jen se trochu bojím, že podruhé už bych si to stejně nevychutnala. Ten první neokoukaný dojem prostě už nejde vrátit :-)

martakuche
24.10.2016 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, správná dávka napětí, jen místy jsem se trochu ztrácela v dějových liniích, ale to bylo spíš dáno tím, že jsem knihu četla na etapy...

kacka65
22.10.2016

čtivé, pointa mě překvapila, osud Rachel ve mě vyvolal smutek, člověk se s ní lehko ztotožní

hruskovalucie93
22.10.2016 5 z 5

Těšila jsem se na ní a nezklama mě. Vůbec si nedokážu představit, že některé čtenářky tady věděli už od půlky, kdo je vrah, protože pro mě to byl do poslední chvíle pokaždé někdo jiný. Napínavé, zvláštní, ale skvěle napsané.