Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Jordyz
17.10.2016 4 z 5

Slyšela jsem a četla jsem hodně kritik a na knihu jsem se neskutečně těšila! A musím říct, že to opravdu bylo čtivé, napínavé a za chviličku jsem byla na konci, ale ta druhá polovina knihy mě přišla taková zbytečně dlouhá. Málokdy vím od začátku kdo byl vrah a tady mi to bylo od začátku jasné a jen jsem čekala, kdy už to praskne.... Zklamaná nejsem, bylo to opravdu krásně čtivě napsané! Jen nemám potřebu ji všude a všem vychvalovat a mluvit o ní s každým koho potkám :-)

mispulka00
17.10.2016 5 z 5

v pohodě kniha ;-)

NiNo
17.10.2016 1 z 5

Myslím, že můj mozek utrpěl nevratné poškození. Takovou nevkusnou a prostoduchou slátaninu jsem dlouho nečetla. Ploché postavy, dialogy o ničem, rádoby klimax s čajem a vývrtkou... Dobrý marketing opravdu dokáže zázraky.

Návrh alternativního konce: Rachel, Anna a Tom si společně vypijí čaj, poté Anna pohlídá malou, zatímco Tom zabije Rachel. Anna pomůže Tomovi zakopat Rachel, takže její tělo tentokrát nenajdou. Z Meganiny vraždy je díky Kamalově svědectví obviněn Scott, který se mezitím psychicky zhroutil a propadl alkoholu, k vraždě se pod tlakem přizná, ale v cele předběžného zadržení se mu podaří spáchat sebevraždu, takže k procesu nedojde. Tom nakonec zabije i Annu, ze které se díky výčitkám svědomí stala alkoholička, s dcerou se přestěhuje do Španělska a vychovává jí jako špatná napodobenina Dextera, ale ještě před její zletilostí umírá při železničním neštěstí. Takže konec dobrý, všichni mrtvý.

Kaik
16.10.2016 3 z 5

Vnitřní život labilní třicítky, takový trochu román pro ženy. Omlouvám se, úplně mi to nesedlo, ačkoliv oceňuji komorní atmosféru příběhu. A vynikající překlad!

tereza8
16.10.2016 5 z 5

Klobouk dolů! Strhující a napínavý příběh i děj. Knížka mě prostě dostala, je to tak. Dlouho jsem zvažovala, zda ji vůbec mám číst, trošku mě odrazovalo mediální haló okolo knihy a také rozpoluplné názory, že pro mnohé byla knížka spíše zklamáním, atd. Pro mě tedy ne, naopak! Nemohla jsem se od ni odtrhnout, líbil se mi styl vyprávění i pohledy různých postav, prožívala jsem situace s nimi, knížka mě donutila zamýšlet se, zkrátka ve mě něco zanechala a teď vím, že kdybych si Dívku ve vlaku nepřečetla, tak bych se ochudila. Myslím, že si právem zasloužila i filmové zpracování, i když knížka je knížka.

radim2172
16.10.2016 4 z 5

Výborně napsáno. Na začátku byl trochu problém se zorientovat, ale jakmile jsem si zvykl na styl vyprávění, nešlo knížku odložit.

Schamila
16.10.2016 5 z 5

Hezký příběh, zvláštní metoda vyprávění, příjemně se to četlo, bylo i napětí, rozhodně nejsem zklamaná.

Sim_Va
16.10.2016 3 z 5

Všeobecným probémem u bestsellerů je příliš velké očekávání. O dívce ve vlaku všichni mluví jako o skvělé a přelomové knížce. Osobně musím říct, že pro mě byla knížka poněkud velkým zklamáním a jsem ráda, že jsem si ji nakonec jen půjčila a nekoupila. Námět ženy, která jezdí ve vlaku každý den a pozoruje své okolí mi je velmi sympatický, detektivní/krimi zápletka taky, takže na první pohled to vypadalo jako ideální příběh. Po přečtení několikra stránek mě však příběh pomalu začal nudit, věčné problémy alkoholičky Rachel stále dokola. Děj v podastatě neměl žádný spád a pokud už se tolik táhnul zasloužilo by si samotné vyvrcholení rozhodně o pár stránek více. Už poměrně velkou část před koncem mi bylo jasné kdo je vrah a čekala jsem, jak se na to přijde. O to větší zklamání bylo, že autorka pak celý konec a vyvrcholení popsala v pár nezáživných stránkách. Co mě ovšem nejvíce iritovalo byl samotný překlad, respektive jeho korektura. Vydání, které se mi dostalo do ruky je plné gramatických chyb a některé věty pozbývají smysl. Suma sumárum je knížka takový lepší průměr a to jen díky vyprávění z více pohledů.

klarka9174
15.10.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbila se mi, celou dobu jsem myslela, že na vině bude Rachel. Takže i překvapení závěrem. Za mě super!

Jája92
15.10.2016 4 z 5

Byla jsem na knihu natěšená, ale přečtení mě docela zklamalo. Čekala jsem něco mnohem lepšího ...

kacaaba
15.10.2016 2 z 5

Po 60 stránkách jsem myslela, že knihu odložím. Pokračovala jsem ve čtení jen díky tomu, že mi kamarádka, co knihu četla, řekla, kdo je vrah a já byla zvědavá, jak to udělal a proč. Začetla jsem se na chvilku asi až do posledních 100 stránek, ale stejně to nebylo ono. Nijak mě kniha neupoutala a na film se taky nepodívám. Pro mě to prstě není.

sarahmoon
13.10.2016 3 z 5

Tohle má být bestseller? ... pro mě spíše zklamání. Knihu jsem si přečetla díky upoutávce na film, doslova mě dostala... moc se těšila až si knihu přečtu. Bohužel... knihu jsem četla jen, abych dočetla, několikrát jsem ji chtěla odložit... ale nakonec jsem ji dočetla (s velkým úsilím). K žádné z postav jsem si nevytvořila "pouto". Některé např. Annu jsem od začátku nesnášela...
zajímavé pro mě byly pouze poslední stránky knihy :o( škoda... mnoho povyku pro nic...

JosefW
12.10.2016 4 z 5

Ze začátku jsem pociťoval trochu nedůvěru v to, co čtu. Dva zdánlivě nesouvisející píběhy, nota bene, když je navíc hlavní hrdinkou alkoholička. Nicméně, postupem času se přiběh začal vyvíjet a za chvíli jsem pomalu nemohl odvrátit oči od textu. Ano, jsou i lepší knihy, ale když si člověk zvykne na to, jak je kniha psaná, totiž z pohledu tří postav, tak mohu prohlásit, že mi to ke konci svým způsobem i vyhovovalo (já jak si na něco zvyknu...).
Nuže, ze začátku jsem váhal na usmolenou trojhvězdou, ale nakonec si mě Dívka ve vlaku získala a nemohu jinak, než dát za čtyři. Mohlo to být lepší, ale ve výsledku jsem vlastně spokojený.
EDIT: Po návštěvě kina - vidět Emily Blunt na velkém plátně, to nemohu odmítnout - mohu s klidem říci, že film je sice dobrý, ale kniha je kniha (jak jinak). A jen tak mimochodem, přesunutí příběhu za oceán podle mě nebylo nutné, pane řežisére...

Leusee
11.10.2016 4 z 5

I když si myslím, že Zmizelá měla mnohem zajímavější a napínavěší příběh tak se mi Dívka ve vlaku líbila a skoro jsem se od ní nemohla odtrhnout. I když zhruba v půlce už jsem tušila, kdo je vrah. Na druhou stranu se v knížce ale tolik neděje, všechny postavy mi přijdou mentálně narušené a trošku nudí si číst mysl alkoholika. I tak se nemůžu dočkat filmu.

Skawin
11.10.2016 5 z 5

Kniha je v podstatě vcelku nenáročná oddechovka, která vás však upoutá až do konce.

AnetaKor
11.10.2016 4 z 5

Pozorovat něčí život z okna vlaku, protože vlastní nemáte... v podstatě velice smutný příběh.

lampernaqui
10.10.2016 2 z 5

Chtěl jsem si přečíst knihu předtím než shlédnu film. Všude se zmiňují o srovnání se Zmizelou. Ano, mají společný pouze způsob vyprávění - ale můj názor je takový, že to je asi tak vše. Zmizelá byl kvalitní příběh, který mě ihned zaujal. Tady se jedná o příběh, kde se nevyskytuje ani jedna postava, o které by mě bavilo číst. Zkusil jsem zapátrat, ale opravdu ani jedna. Přišlo mi, že je to příběh o troskách, které si skoro polovinu problémů zaviní v průběhu románu samy, zatímco detektivní část je odsunuta do pozadí a šla by odvyprávět na padesáti stranách. Pro mě velké zklamání.

sonča94
10.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Napínavá, nedalo se od ní odtrhnout. A až ke konci se dozvědět celou pravdu. Paráda.

Clamera
09.10.2016 4 z 5

Tahle kniha si nehraje na nic víc, než ve skutečnosti je. Je to napínavá detektivka. V podstatě braková literatura, žádné velké umění, žádné hlubokomyslné intelektuálno. Nicméně této knize se rozhodně nedá upřít, že děj má spád, že dokáže čtenáře rychle vtáhnout do děje a už nepustit...Na základě zdejších komentářů si ráda vyhledám audioverzi a docela ráda bych zhlédla i film. Ano, celé rozuzlení příběhu se dá v určité fázi čtení docela dobře vytušit, někdo pointu odhalí dříve, někdo později, ale to nemění nic na tom, že ke strašlivé jistotě se prostě musíte pročíst až do brutálního konce. Jazyk knihy je výrazově chudý, nenajdeme v něm žádné kudrlinky, básnické obraty, proudy filozofických úvah, leč navzdory tomuto úspornému stylu se autorce podařilo velmi přesvědčivě a uvěřitelně načrtnout nevyrovnanou a komplikovanou osobnost hlavní hrdinky. Autorka nebyla plytká a neklouzala úplně po povrchu, jak by se méně zkušenému čtenáři mohlo na první pohled zdát. Suma sumárum - v rámci daného žánru vydařené dílko. Pokud od toho nečekáte nic víc, než trochu napětí u oddychové knihy, která má rychlý spád a zároveň není vyloženě podbízivá nebo úplně pitomá. A při vší kritice, která tu již zazněla, jsem přesvědčená, že úplně pitomá kniha není. ;-)

Sorrow
09.10.2016 3 z 5

Hodně průměrná, zato však nadprůměrně zmedializovaná kniha, která by byla moc ráda něčím, čím není. Na její čtení mě nalákal hlavně filmový trailer a ani po přečtení se nic nemění na tom, že film chci vidět.
Kdybych knihu četla ve fyzické podobě, dám jen dvě hvězdy, nicméně já poslouchala audio a díky skvělému přednesu interpretek hvězdu přidávám, doporučit však přesto nemůžu...