Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Disease
03.10.2016 2 z 5

Tak tu máme zase nějaký ten hype, na který jsem skočil :-) Autorka neumí moc psát, co se týče stylistiky, všechny vypravěčky "znějí" stejně. O psychologii postav ani nemluvě, někde na úrovni článku na žena.cz Úplná blbost to ale není, i když ke konci jsem se musel do čtení trochu nutit. Obchodní úspěch celkem chápu, kniha je napsána srozumitelně pro opravdu každého, pro méně bystré je hned v druhé kapitole kromě změny data i poznámka "o rok dříve", zkrátka ideální strava pro diváky Zoufalých manželek. Film s velkou pravděpodobností vynechám.

Hanusseecka
02.10.2016 4 z 5

Hlavní hrdinka vede tak mizerný a zpackaný život, že mě občas až rozčilovala. Kniha byla pro mě možná i takovým varováním, že takhle žít rozhodně nechci.

Drea
02.10.2016 4 z 5

Tož dobré to bylo. Nijak objevné, přeci jen jsem něco podobného dostala už ve Zmizelé (kde autorka lépe manipuluje s čtenářem) a v Na zabití, ale takhle na deštivou neděli jako dělané, neb je to tak čtivé, že to budete chtít přečíst na jeden zátah.
Na film se podívám, protože božská Emily Blunt a uhrančivý Justin Theroux.

Moymeer
02.10.2016 4 z 5

Ale jo, celkem příjemná četba. Není to žádný super zázrak, ale čte se to dobře, při troše štěstí se i začtete a bude vás fakt zajímat, jak to vlastně dopadne. Já jsem ji četl při cestách do práce a zpět a pro tuhle příležitost naprosto ideální :) Za mě je to něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, přikláním se spíš k těm čtyřem, a to za fakt, že mě i přes svou délku (není závratná, ale určitě to není nejkratší čtení) ani jednou nenapadlo ji odložit :)

kinac
02.10.2016

Geniální Karel napsal silnou povídku na podobné téma. Proč tehdy svět nepadl na pr...záda. (S)Prostě ten nápad opajcla.
Frank

MedvidekS
01.10.2016 4 z 5

Knížka stojí za přečtení. Hezky se čte a i přesto, že jí vypravují tři ženy, jsem se ani jednou nezamotala. Těsně před koncem to dle mého názory trochu ztratí grády, a vrah je najednou jasný během chvilky, ale i tak je to pohodová knížka na dlouhé podzimní večery :-)

edisek83
30.09.2016 5 z 5

Skvělá...vůbec jsem netušila do poslední chvíle, ale ten konec....fakt jsem nadšená

Adiee19
30.09.2016 5 z 5

Kniha sa mi moc pacila. Kupila som si ju na odporucanie mamky a fakt bola skvela. Ja doporucujem :)

mdracek
30.09.2016 3 z 5

Přihlédnu-li k propagaci knihy, čekala jsem mnohem víc. Zápletka byla zajímavá, ale kvůli nedostatku postav se dal konec celkem brzy odhadnout. Oceňuji nápad, styl psaní a úplný závěr knihy, děj po vyřešení problému.

Seffira
30.09.2016

Kniha dobrý, ale že by to pro mne byla nějaká pecka se říct nedá. Málo postav, vrah lehce předvídatelný, už jsem přečetla i lepší. **

amaenium
30.09.2016 2 z 5

Na to, že se všude oslavuje jako bestseller, kniha roku 2015 aj. tak musím za sebe říci, že mě kniha zklamala. Ze začátku mě zaujal styl, jakým je kniha napsaná (myslím tím forma deníků tří žen) a do poloviny jsem se dostala mrknutím oka. Poté se mi ale začala hlavní hrdinka trochu protivit a samotný zvrat o odhalení mi přišel takový... nudný. Člověk si mohl rychle domyslet, jak to skončí, vzhledem k počtu postav. Nazvala bych to jako takový průměrný britský román. (Dvě hvězdičky hlavně za ten konec.)

milisek21
30.09.2016 4 z 5

včera jsem dočetla a kniha se mi moc líbila napínavá plná zvratů, kdo je vlastně vrah.

Mixy
29.09.2016 3 z 5

Zpočátku mě na knize velice zaujal styl jakým je napsaná. Pohled tří různých osob na danou situaci se mi velice líbil. Bohužel po čase mě začala hlavní hrdinka pořádně štvát a tak do tří čtvrtin jsem se knihou těžce prokousávala. Nečekaný závěr to však mnohonásobně vylepšil.

Horalka5
29.09.2016 5 z 5

Po přečtení předchozí komentářů musím říct, že jsem to měla úplně stejně. Každý, kdo knihu četl mi řekl, že je to slabší kniha, ačkoli její promo se mi také nevyhnulo, a tak jsem po knize ani nesáhla. Nyní jsem se k tomu přeci jen odhodlala a byla jsem naprosto nadšená. Nevím, zda to bylo způsobeno i tím, že jsem od knihy nečekala vůbec nic. Ale děj mě naprosto pohltil, knihu jsem přečetla na jeden nádech a během toho se jsem se snažila předvídat, co se vlastně stalo aaaa všechny mé předpovědi byly špatné. Doporučuji.

jana1976
28.09.2016 5 z 5

Hodnocení knihy i komentáře nejsou až tak úžasné, proto jsem ji chtěla přečíst a vytvořit si svůj názor. Byla jsem připravená na hodně špatnou knihu. Musím říct, že mě mile překvapila. Jsem nadšená. Super četba.

kittlerka
27.09.2016 4 z 5

Kniha je médii hodně vychvalována, a já jsem ráda, že jsem se tomuto vyhla, tudíž jsem nemohla být nijak zklamaná, naopak kniha mě velmi mile překvapila! Četla se úžasně, nikde jsem se neztrácela. Líbilo se mi celkové rozvržení knihy - přesné časové údaje, kapitoly hlavních hrdinek.. Příběh samotný byl do první půlky trochu volnější, ale od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další dílo této autorky:)

dikobraz
27.09.2016 5 z 5

Fajn. Zaciatok katastrofa, najprv som absolutne nechapal, co sa to deje. Priznavam, parkrat som sa musel vratit spat, aby som si uvedomil, co to je. Ale potom, ked som to pochopil, tak super. Odporucam.

zlatka2001
26.09.2016 2 z 5

Tak já nevím, ale podlehla jsem okolí a přečetla. Tedy hlavně taky kvůli tomu, že chci jít 6. října do kina, tak abych věděla, co mě čeká. A Emily Blunt mám ráda. No, doufám, že bude film lepší. Někdo "Dívku" přirovnával ke "Zmizelé". tak já bych řekla, že tam ta mystifikace byla daleko lepší. Tohle bylo ukňourané, holky vesměs protivné, chlapi divní. Styl obyčejný. Vlastně to za moc nestálo.

DannyBlakely
26.09.2016 4 z 5

Trailer na film mě zaujal, ale než čekat na film, raději si přečtu knížku. Beztak je knížka vždycky lepší. Stáhla jsem si ji jako e-book do mobilu a že si ji pak přetáhnu do čtečky. No, nějak jsem se od toho nemohla odtrhnout, tak jsem to dala za pár hodin celý. Oči mě bolí ještě teď, ale fakt se to četlo samo a moc doporučuju. Když teď koukám na ten filmovej trailer znovu, myslím, že si film ráda nechám ujít.

Enxinka
26.09.2016 4 z 5

Absolutní bestseller mi přijde lehce nadhodnocené označení, nicméně příběh je poutavý. Čte se takřka sám, Postava Rachel se mi líbí. Alkohol je snadná "pomoc" a snadno se také vymkne kontrole. V tomto příběhu však hrál roli i v psychologické rovině, a myslím, že nejenom mě napadlo, jak vlastně je jednoduché hrát si s lidskou myslí a vědomím na základě opilosti, vsugerování a důvěry.