Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

verden
16.09.2016 2 z 5

Pre mňa bola kniha veľkým sklamaním. Zo začiatku ma ešte celkom bavila, ale zhruba od štvrtiny sa už dej vliekol hrozne pomaly. Hlavná hrdinka si ma počas celého príbehu ničím nezískala, nedokázala som si vytvoriť vzťah ani ku žiadnej z ostatných postáv. Rozuzlenie a záver boli ako vystrihnuté z béčkového trileru. Naozaj slabé.

SelenaDemi428
15.09.2016 2 z 5

Asi jsem od knihy čekala mnoho, jak jí všichni úplně oslavovali, proto mě celkem zklamala. Příběh mě dlouho nevtáhl a prostě žádné velké překvapení, nevím. Hodně to porovnávám asi s knihou V údolí lišek, kterou jsem četla před touto knihou a byla o dost lepší.

Leskodka
15.09.2016 4 z 5

Přikláním se k hodnocení menšího zklamání vzhledem k medializaci...nicméně nemohu říct, že by byla špatná, to ne, četla se dobře, upoutala. Přehnané zařazení do bestsellerů vede k nějakému velkému očekávání, jež až tak velké nebylo. Myslím, že se najde spoustu lepších...

Hana62
15.09.2016 4 z 5

Trochu zklamání, čekala jsem víc, protože to každý vychvaloval. Ale hlavní hrdinka svým neotřelým stylem hledání nutí číst.

kklepkaa
14.09.2016 3 z 5

Navzdory komerčnímu ujišťování o jedné z nejlepších knih pomalu tohoto století, jsem byla zklamaná. Kniha je čtivá, stránky rychle odsýpají, je tu ale velké Ale...
Jistou podobnost, reklamy odkazovaly na knihu Zmizelá, se stylem Gillian Flynn se mi podařilo najít - děsné charaktery a těžko uvěřitelné konce. Autorka se rozhodla, že každá z jejích postav je tak trochu případ sám pro sebe. Nejde si nikoho oblíbit či mu nějak fandit a litovat ho. Až to bylo depresivní. Co se ale autorce podařilo, bylo čtenáře vtáhnout do děje a opravdu v určitých momentech napínat. Stojí to za přečtení, ale nečekejte nic extra.

stanza
13.09.2016 5 z 5

Překvapení pro mě milé, úžasně napsané, napínavé s neobvyklým vypravěčem. Na začátku jsem se ve vyprávění tří postav trochu ztrácela, ale pak jsem se rozčetla a nemohla přestat. Na prvotinu autorky skvělé a těším na další knihy.

kika 13
13.09.2016 5 z 5

Mě konec tedy překvapil.Jak se moc vzájemně známe?
Napínavé a čtivé.A Ráchel jsem fandila .

ankaras
12.09.2016 3 z 5

Tak to moc dobré tedy nebylo. Hodně se mi stává, když se jedná o bestseller, tak s ní mám problém. Po dočtení mi blesklo hlavou, že to je jak číst film. Veškerá zápletka na posledních stránkách a celá kniha o ničem.

see_sawandrew
12.09.2016 2 z 5

Proč se zrovna z této knihy stal hit, je mi fakt záhadou. Dívka ve vlaku obsahuje všechno, co je pro tento žánr typické. Včetně klišé. 40%

RedFoxTerry
12.09.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem začínala číst na čtyřikrát, zřejmě jsem neměla tu správnou náladu, nebo je ten začátek zkrátka slabší. Uplynul nějaký čas, kdy jsem váhala, zda se pustit do Kingova "To" nebo do "Jsou světla, která nevidíme" až jsem se rozhodla, že dám téhle knížce ještě šanci a že jsem možná byla opravdu jen ukvapená a s nesprávnými myšlenkami, otevřela jsem ji znovu. Ve chvíli, kdy jsem se zorientovala v časových a postavových skocích, už jsem ji nedala z ruky a než mi skončila směna v práci, tak jsem ji přelouskala a ještě po zavření knížky jsem koukala s otevřenou pusou. Dostala mne. Pravda hlavní "hrdinka" není tak úplně hrdinka, je to zkrátka člověk, se svými chybami a neřestmi, a ikdyž je mi alkohol protivný (sama jsem abstinent) dokázala jsem se do ní dokonale vcítit.Tomova manžellka Anna je labilní, naivní ženuška, která si ovšem jen zoufale snaží udržet, co získala, ví dobře, že stejným způsobem může jejího dokonalého mužíčka získat i jiná, což se také stalo a najednou přišla Meggs, která je mi od začátku vysloveně protivná, večně nespokojená a znuděná panička, která má temnou minulost, díky které je zřejmě taková jaká je. Málokdy se mi stává, že knížku se snažím, co nejrychleji přečíst ale po přečtení posledního řádku je mi líto, že už je konec, tady se to povedlo. Je tu spoustu komentářů, že jste více či méně vraha tušili, já jsem asi nechápavější :-D protože jsem tuhle postavu opravdu nečekala. V každém případě se ke knize určitě za nějaký čas zase vrátím a mezitím ji vnutím mamce a kamarádce :-D

JessieEx
11.09.2016 4 z 5

Více než Zmizelou mi připomněla spíš knížky Liane Moriarty, které mám ráda. Akorát byla krapet drsnější a taky dost napínavá. Zpočátku jsem se lehce ztrácela mezi jednotlivými daty a vypravěčkami, ale později jsem se zorientovala. Rachel mi byla sympatická, sice byla alkoholička, ale neměla jsem pocit, že by někomu vědomě ubližovala... Anna byla domácí puťka a hlavně mi nepřišla příliš inteligentní. Megan mi byla nesympatická, ale přesto bych jí přála lepší konec... Líbilo se mi psychologické vykreslení postav, zase se potvrdilo, že každý člověk je nějakým způsobem magor, ale taky to ještě nemusí nic znamenat. No, snad jsem toho neprozradila moc, určitě doporučuji přečíst. Je to takový thriller pro ženy (ale ať čtou i muži;))

gab-iii
10.09.2016 5 z 5

Tato kniha má hodně negativních hodnocení,přesto jsem přečetla a to v rekordním čase.Doslova mě pohltila a vtáhla do děje.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Těším se na film

bivkova
10.09.2016 3 z 5

Příběh zajímavý, od půlky jsem tak nějak tušila jak to asi dopadne. Z mého úhlu pohledu trošku vyhipíkované dílko :-)

teeyinka
09.09.2016 2 z 5

Na Knihu roku 2015 poměrně zklamání. Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla (ale uznávám, že osobnost to byla originální a zatím jsem se s podobnou hrdinkou nesetkala) a ačkoli se mi základní myšlenka líbila, čekala jsem na konci nějaké "wau", to se bohužel ale nedostavilo.

Lucie51
09.09.2016 5 z 5

Ač Dívku ve vlaku mnoho lidí v mém okolí haní, já jsem s ní problém neměla. Mrzí mě jen, že jsem si jí zakoupila hned a nepočkala jsem si na tu s filmovou obálkou, ta je opravdu moc vydařená. Líbí se mi, že je část příběhu vyprávěná ve vlaku, hlavní hrdinka Rachel mi chvílemi sympatická byla, chvílemi (zejména ve svém alkoholovém opojení) nebyla. Naštvala mě také tím, s kým se přibližně v polovině knihy zapletla... Konec hodně neočekávaný, taky mě docela nepříjemně překvapil, postavě, ze které se nakonec vyklubal vrah, jsem zpočátku fandila... Megan mi byla spíše nesympatická, v minulosti si prožila svoje, proto to nejspíš následně byla taková mrcha :) investice do knihy nelituju, neplánuji se jí do budoucna ani náhodou zbavit :) ★★★★★

jpatr
08.09.2016 5 z 5

Jak mile jsem se dal do čtení, nechtělo se mne přestat. Posledních pár desítek stran prostě super.
Moc hezky napsané a jsem zvědav na film.Jarda

kudrdlinka
07.09.2016 4 z 5

Knížku bych asi jako bestseller nebo knihu roku úplně neoznačila, ale špatná určitě neni. Prvni půlka se sice trochu vlekla, ale ta druhá mi to vynahradila.

dark.ma93
06.09.2016 3 z 5

Asi jsem divná, ale moc nechápu čím si kniha získala svět... Neříkám, že je špatná, ale četla jsem lepší a na TOP list ji nedám. Zápletka nic moc. Spíše mi než jako detektivka by to podle mne byla dobrá kniha s příběhem o třech nešťastných ženách, jejichž osudy se spojí. Nejvíc palce nahoru dávám za hlavní hrdinku, protože mi byla ta depresivní alkoholička sympatická :)

paulinschildie
06.09.2016 3 z 5

Jako oddychovka na chalupu je to OK, zabila jsem tím nudu na návštěvě u svého tatínka. Literárně nic moc, už od půlky jsem tušila, kdo je vrah, protože děj byl dost předvídatelný. Vlastně nejde ani o detektivku, ale spíš o deník tří citově nebo sexuálně frustrovaných žen. Místo Dívka ve vlaku bych to nazvala Tři zoufalky. Znova to číst nebudu.

Dogwood
06.09.2016 5 z 5

Lehké čtení pro lidi co moc nečtou a nebo mají se čtením problémy.. Chvilkami jsem po tom měla depresi a našla jsem se tam.. Ano pointa všichni lžou doktor Hause.. Velká písmena.. Mohl by to číst i náctietý... je to pohodička na deku na gauč a tak... klídek žádné přemýšlení... beztak se vše vyvrbí samo celá pravda... já mám tyhle knížky docela ráda protože jsem pomalí čtenář a přečtu jí do týdne..