Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Katuska88
06.09.2016 4 z 5

Od této knihy jsem moc neočekávala, a tak jsem zklamaná nebyla.
Je to zajímavý záměr na zfilmování. Je tu celkem trefně popsán alkoholismus jedné z postav.
Chvílemi mi ji bylo dokonce líto, ale většinou jsem si myslela něco o slabosti a zoufalství.
Co se týče případného opakování četby knihy jako takové, nemyslím si, že si ji přečtu ještě někdy znova.
Jakmile už je pointa venku, už v tom ději není nic jiného, co by mne lákalo k další četbě.

28401
05.09.2016 1 z 5

Podle propagace románu jsem od něj čekala mnohem více, bohužel velké zklamání. Příběh třeba dobrý, ale přeskakování v časoprostoru mi prostě vadilo.

swayno
03.09.2016 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst, takže i s malým dítětem přečteno za dva dny. Pěkná knížka :)

LuckaaK
03.09.2016 3 z 5

Patřím mezi lidi, kteří rádi čtou některé knihy opakovaně, protože chtějí znovu a znovu "prožívat" ten který příběh. Pro tuto knihu to v mém případě platit nebude. Nechala jsem se zlákat tím, že je označována jako "bestseller" a to mě zhruba do poloviny knihy udržovalo v jejím čtení. Po pravdě bylo jediné štěstí, že jsem zrovna neměla po ruce jinou knihu, jinak bych jí asi odložila. Nějak se mi nedařilo se do ní pořádně začíst, ale pořád jsem si říkala, že nemohla být označena bestsellerem jen tak pro nic za nic. No a ve druhé polovině mě to chytlo a dočetla jsem jí jedním dechem. Příběh dobrý, ale je to na můj vkus napsáno příliš rozvlekle...

Red_
03.09.2016 3 z 5

Původně jsem knize chtěl dát pouze dvě hvězdičky. První hvězdu za styl jakým je kniha napsaná - to jest z pohledu tří osob podle nichž se kniha dělí na jednotlivé kapitoly. Druhou hvězdu za to, že mne kniha nepustila dokud jsem ji nedočetl do konce. Tento fakt si vysvětluji jedině tím, že jsem si chtěl ověřit zda konec se shoduje s mojí představou jak by kniha mohla dopadnout. A tím se dostávám ke třetí hvězdě :) Podobné zakončení jsem opravdu nečekal, a to mne vždy jak u knihy, tak i u filmu, potěší. Na druhou stranu 2 stržené hvězdy za hodně, hodně vlažný rozjezd - někdy kolem 200 sté strany jsem si říkal, že mi autorka, kromě hlavní zápletky startující už od úvodu a pocitů hlavních aktérů, skoro nic neprozradila. Což z celkového počtu 328 stran je opravdu žalostný počin. Závěrem bych knihu rozhodně neoznačil za TOP a něco mi říká, že označení Bestseller si kniha přivlastnila na úkor Zmizelé, ke které je román přirovnáván a čtenáři od něj očekávali podobný wow efekt.

mandrawer
03.09.2016 odpad!

Hlavna postava opilec. Neskutocne zla kniha. Mozno naivne zeny, toto zozeru.

Niu
02.09.2016 4 z 5

Zajímavá detektivka. Jen jsem čekala trochu něco mysteriozního či kapku nadpozemského. Hlavní hrdinka Rachel mi byla zpočátku hodně nepříjemná, ale na konci se mi zdála ze všech lidí snad nejnormálnější. Možná kdyby lidi říkali, co si myslí, tak by jejich životy nebyly až tak komplikované. Knížku jsem přečetla celkem rychle. Dobře se mi četla, i když někdy jsem se neuměla zorientovat v čase. Těším se na zfilmovanou verzi.

Dera
02.09.2016 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, kterých je ale všude dostatek. "Bestseller" to tedy pro mě není. Vlastně ani nevím, co bych si měl pod tímto pojmem představit. Snad nějakou "pecku" kvůli které nepůjdu spát a ráno ji budu v práci proklínat. :-)
Nepokrytě uznávám, že jsem do poslední chvíle nevěděl, jak to skončí...

Elza_Nofka
02.09.2016 3 z 5

Jak už to tak u mě bývá, většinou se s "bestsellery" neztotožňuji a ne jinak tomu bohužel bylo i u Dívky ve vlaku, ale tak nějak jsem to už tušila, při čtení zdejších komentářů. Nicméně, přečíst jsem ji chtěla :-) Na můj vkus byl příběh příliš zmatečný, táhlý a místy až nudný. Nejsilnějším momentem knihy, pro mě bylo, když se Megs svěřila se svým tajemstvím. Při té představě mě mrazilo.
Je to jako se vším, 100 lidí 100 názorů. Myslím, ale, že po knize znovu sáhnu až za pár let.

popeluška
01.09.2016 3 z 5

Kniha které nemůžu dát pět hvězdiček. Ale to neznamená, že je kniha špatná.....pro mě pěkná detektivka....ale asi jsem čekala víc

Bafunator
01.09.2016

Knížka se mi četla velmi dobře, zhltla jsem ji téměř za den, nicméně jsem tušila finální rozuzlení asi od půlky, když jsem přestala podezřívat Rachel. A úplný závěr mě trošičku zklamal, čekala jsem něco víc, závěrečná hlavní scéna, možná proto, že už jsem se na ní těšila téměř od začátku knížky, mi přišla prostě trošičku přestřelená, drobet přitažená za vlasy. A to, že tři hlavní ženské hrdinky knížky jsou alkoholička, psychopatka a zamilovaná trubka mě drobet rozčilovalo. Jinak knížku určitě doporučuju k přečtení.

Radka2110
31.08.2016

Zpočátku jsem myslela,že ji ani nedočtu,ale když se to začalo zamotávat a být zajímavé,nemohla jsem ji odložit

Terezk-a
30.08.2016 4 z 5

Velmi zajímavý příběh.
Nevím jak ostatní, ale já jsem do poslední chvíle nevěděla jak to skončí. :D

Pemca
30.08.2016 4 z 5

příběh zajímavý, ale ještě se mi nikdy nestalo, že bych si neoblíbila žádnou z postav, ale tady to opravdu nešlo, všichni mi byli značně nesympatičtí i proto knihu oceňuji. A dalším plusem je i problematika závislosti hlavní postavy na alkoholu, bylo to napsané přesně, věrohodně, takových lidí je.

DatabazeKnih100
29.08.2016 3 z 5

Kniha je to celkem dobrá. Dle mého názoru jsou někteří hodnotící až příliš kritičtí. Ale žádné veledílo to není. Čekala jsem daleko víc.
Přiznávám, že hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, lezla mi trochu na nervy. Ale vzhledem k jejím osobním problémům to není nic překvapivého. Každopádně, celkově se mi kniha líbila, byla napínavá a musím především ocenit fakt, že mi pachatel dlouho nebyl úplně jasný.

Princezna22
28.08.2016 5 z 5

Kniha mi s počátku přisla poměrně depresivní,ale nakonec jsem se parádně zacetla! jedním slovem wooow. Takhle kniha mě doleva pohltila. Výborné!! Pěkně,čtivé!!

barusak1
28.08.2016 3 z 5

Po přečtení asi první poloviny knihy, jsem ji chtěla odložit. Pod bestsellerem jsem si představovala něco fakt peckovniho. Nakonec jsem se rozhodla dočíst. I když stále nechápu proč je kolik humbuku kolem této knihy udělim 3* za konec knihy. Příště snad zvolím lépe

SamMarešová
26.08.2016 5 z 5

Naprostá spokojenost !

Malin20
24.08.2016 5 z 5

Jedna z prvních detektivek, které jsem přečetla. Jsem spokojená. Moc dobré čtení.

knihomolik1
24.08.2016 4 z 5

Knize dávám čtyři hvězdy, protože jsem od ní čekala něco více, jako od světového bestselleru. Nicméně, se kniha četla dobře. Z počátku jsem byla ale zmatená střídáním osob ve vyprávění, neustálou změnou doby, kdy se co odehrávalo. Na to jsem si musela zvyknout. Pak už šlo ale čtení lehce. Konec mě docela překvapil. Takže ty čtyři hvězdy si kniha zasloužila.